21 Ocak 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Tonga, 5. Kez Başkan
Tonga, 5. Kez Başkan
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
  YAZARLARIMIZ
Türkçüler Günü
03 Mayıs 2013 Cuma Bu yazı 33897 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hüseyin Nihal Atsız’ın komünist tehlike karşısında dönemim Başbakanı’na yazdığı açık mektupla başlayan süreçte Alparslan Türkeş’in  Reha Oğuz Türkan, Hüseyin Namık Orkun, Zeki Velidi Toğan gibi 23 Türkçü 1944 Türkçülük davaları sırasında çok çeşitli işkencelere maruz bırakılmıştır.

 

1944 davasının ardından ilk defa Türkçüler Günü kutlanmış ve bu kutlamalar günümüze kadar devam etmektedir.

 

Türk’ün yaşadığı memleket olan Türkiye’de Türkçüler günü kutlamak çok manidar bir durum aslında. Bu durum milli duygulardan ne kadar uzaklaştığımızın da bir göstergesi olsa gerek.

 

1944’de komünist saldırılar karşısında vatanını, milletini, bayrağını savunan Türk Milliyetçileri bugünde aşağı yukarı aynı belalarla uğraşmaktadır.

 

Günümüzde de PKK hainleri karşısında dimdik ayakta duran, ülkesi için her türlü fedakarlığı göze almış Türk Milliyetçilerine darbe bu sefer başka bir noktadan geldi.

 

Türkiye Cumhuriyetinin başbakanının çıkıp “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alırım” dediği gün belki de bu milletin en kara günlerinden biri idi.

 

Milliyetsizler, milli şuurdan yoksun olanlar, bağımsız olmanın, hür bir şekilde yaşamanın önemini de bilmeyecek kadar idraksizler aslında.

 

 Oysa ki Türk Milliyetçiliğini ve Türklüğü ayaklar altına alma düşüncesi Türkiye’de yaşayan her Müslüman içinde züldür. Çünkü 1000 yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan, İslam’ın sancağını yere düşürmeyen, peygamber aşığı bu millet değil midir?

 

Yapılan saygısızlığı tarih asla affetmeyecektir. Tarihin derin koridorlarında yok olacak bu zihniyeti gelecek kuşaklarımızda lanetleyecektir.

 

Bu zihniyete karşı siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin tepki göstermesi, Türkiye’yi ayağa kaldırması gerekirdi. Ama maalesef yeterince tepki gelmedi.

 

Sinir uçlarına dokunarak tepkiyi ölçen hükümet, tepki olmadığı zaman hemen faaliyete geçmektedir.

 

Türk Milliyetçiliğine hakaret edebilen zihniyet, Türk adı ile Türkiye adı ile hatta Türk bayrağı ile de uğraşacaktır. Her zaman yaptıkları gibi sırası ile ve yavaş yavaş hareket etmekteler.

 

Dünyada ulus devletlerin hakim olduğu, her milletin kendi varlığını idame ettirmek için başka milletleri yutmaya çalıştığı bir çağda milleti ve milliyetçiliği yok saymak dünyadan ve siyasetten bihaber olmak demektir.

 

Günümüz dünyasında herkes her kesim aslında görevini yapmaktadır.

 

O halde Türk Milleti de görevini yapmalı milletine sahip çıkması gerekmektedir. Şairin dediği gibi sen sahip çıkmazsan bu vatan batmaya haktır.

 

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net