19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
SAFLAR BELLİ OLUYOR
06 Mayıs 2013 Pazartesi Bu yazı 36078 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Firavun Hz. İbrahim’i ateşe atarken, karınca ağzındaki bir damla su ile ateşi söndürmeye gayret eder. Onun bu halini gören Şeytan, karıncaya dalga geçercesine:

            -Sen mi şu küçücük halinle ve ağzındaki şu su damlacığıyla koskoca ateşi söndüreceksin.

            Rivayetlerde karıncanın şeytana verdiği iki cevaptan söz edilir ki ikisi de hikmet doludur. Karınca verdiği cevapta "Safım belli olsun" der. Yani karınca ben Firavundan yana mıyım, Hz. İbrahim'den yana mıyım bu belli olsun der.

            İkinci cevap ise daha güzeldir. "Ateşi söndüremesem de bu yolda ölemem mi?" İşte bütün mesele budur. İnandığımız yolda ölebilmek ve ölmeyi göze almak ve Hak’tan yana olmak…

            Bugünlerde siyaset hızlandı. Aslında seçimlere daha var. Seçim hızlanması değil bu. Ancak bu demek değil ki seçim hızlanması olmadı. Oda hızlı ama gün yaklaştıkça daha belirgin bir hızlanma olur elbet.

            Şimdinin hızlanması barış ve kardeşlik projesi veya açılım projesi diye adlandırılan süreç ile ilgili hızlanma.

            Aslında burada safların ayrışmasını istemek, kim ne safta yer alacaksa belli etsin kendini demek veya saflara bölünmek doğru değil. Birlik olmak ve birlik ve bütünlük içinde hareket etmek sorunun çözümü ve bu işin bitmesi için terör belasından kurtulmak için şarttır. Ama gri durmamak en iyisidir. Yani net beyaz olmak veya net siyah olmak lazım gelir.

            Bu terör belasının defi için ne yapıp yapıp taşın altına elini koymak lazım. Başımızın 30 yıldır belası olan bu sorunun kesin çözümü ve bir daha bizleri rahatsız etmemek anlamında nihayeti için herkesin katkı sağlaması şarttır. Bu iş böyle sürsün düşüncesi uygun düşünce değildir.  Zaten görünürde kimsede bunu istemiyor. Yani böyle devam etsin diyen yok.

            Hükümet kanadı bu işi çözmek için gerçekten bu işe kendini adamış durumda. Beklide siyasi geleceklerini risk altına sokarak bu işi nihayetlendirme gayreti içinde olduklarını söylüyorlar. Yaptıkları faaliyetlerde ve attıkları adımda da buna inandıkları görünüyor.

            Milliyetçi hareket bu işte yok olduklarını net olarak deklare ettiler. Yani bu işin taviz vererek olmayacağının tarafında yer aldılar. Duruşları dik olmakla birlikte tek hataları bu işin nasıl çözüleceğine dair ortaya net projeler kayamamaları beklide tek sıkıntıdır. Bu sıkıntı giderilmeli ki sıkıntısız sürece devam etsinler.

            Cumhuriyet Halk partisi ise net tavır sergilemedi gibi görünüyor. Destek oluyorlar mı yoksa olmuyorlar mı daha net olmalılar. Bu sürece desteklerini onlarda netleştirip karar vermeliler.

            Bölücü örgütün siyasi uzantısı durumunda olan siyasi partinin ise sürece desteği tamdır. Ancak bunlar söylemlerine dikkat etmeliler. Net olarak durdukları yerde sürece destek olacak açıklamaların haricinde kendi siyasi tabanına mesaj için önceki söylemlerine devam etmeleri durumunda destekten çok sıkıntı devam eder ve bir yere varamazlar.

            Genel anlamda insanların saflarını belirlemeleri lazım ama bu saf belirleme bu konuda daha fazla önem arz ediyor. İnşallah bir an önce şu başımızın belası çözülür de hepimiz rahat ortama kavuşuruz.

            Selam ve dua ile…

           

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ahmet Emin YALÇINKAYA  -  08-05-2013 - 09:17
Uzaktan sevdiğim memleketime sahip çıkan sevgili Bacanagım,Yaşadığım bunca zamandır öngördüğüm sizinle konuşurken,tartışırken savunduğum şeylerin bir bir ortaya çıkması ve malesef haklı olmam beni sevindirmiyor aksine vatan için yapılan şeylerin tüm milletimizin zararına oldugunu görmek ve sadece izlemek kahrediyor,analar aglamasın diye verilen gizli sözler ve yapılması gerekirken yapılmayan zamanı gelince vatan hainliği ile suçlanacak insanların başımızda olması içimzi kanatıyor.Ülküsü olan bizlerde devlete isyan olamayacagını biliyorlar sadece zamanı gelince yapacagımız şeylerin oldugunu bilsinler.selam ve sevgilerimle
mehmet gençer  -  07-05-2013 - 09:11
Sevgili güventürk. Hiç kimse terör bitmesin kan aksın demiyor.Aksine BDP terörist demeyin diyor.Neden terörist demeyeceğiz.Üstelik bu süreçten beklediklerinide açıkça söylüyorl İsteklerimiz olmazsa tekrar başlarız diyorlar.Hükümet bu konuda net olarak açıklama yapmıyor oyalama politikasına devam ediyor.Çözüm sürecini %100 destek veriyorlar.Acaba neden.Bizlerde kan akmasın istiyoruz ama PKK yı meşrulaştıran muhatap alarak pazarlık yapan bu zihniyete evet demiyoruz.Yarın akil insanlar gelecekmiş.Toplantıya katılacak olanları AKP il başkanlığı tesbit ediyor o toplantıya girebilmek için bir davetiye alamadım.Bu konuda söyleyecek bir kaç sözümüz vardır.Bu konuda Türkiyede en çok mücadele veren insanlardan birisiyim.AKP öyle bir çözüm adı altında yol izliyorki ben yapıyorum vatandaşlar mecburen evet diyecek politikası izliyor.Benim yolum doğrudur ben yapacağım sizlerde kabul edeceksiniz diyoriŞehit ailelerine sokak önlerini gösteriyor.Polisin biber gazını layık görüyor.Halbuki şehit aileleri ve gaziler bu konunun tarafıdırlar.AKP nin açılım dediği bu süreçin sonu hüsrandır.ALLAH cc. dua ediyorum.Bu süreçin yanlış olduğunu düşünüyorum.Demokrasi olmasığını düşünüyorum.Çünkü konuşamıyorsunuz.Polis ve gaz hazır.Dikta bir yönetim var gibi.Sevgilerimle.
Kayserili  -  07-05-2013 - 00:45
İnşallah hocam inşallah. Bazı şeyler canımızı sıksa da sabredip barışa kavuşmalıyız hep birlikte inşallah.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net