27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BAŞKANIN VEFATI
11 Mayıs 2013 Cumartesi Bu yazı 35693 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Rabbim Ölüm verdiklerini de nur dolu kabirlerde ağırlasın inşallah..

            Öğleye doğru ziyaretimize gelen gazeteci dostlar ile havadan sudan sohbet ederken bir telefon geldi gazeteci Yasin’e. Yüzü kıpkırmızı oldu, döndü ve ağabey doğru mu acaba Ömer Bey vefat etmiş dedi.

            Oralıkta esen buz gibi bir rüzgârda doğru mu diye teyit etmek için bile kimsenin eli telefona varamadı.

            Gerçekten kötü haber tez duyuluyor. Kısa süre içinde internete vefat haberi düşüğü gibi telefonların da ardı arkası kesilmeden acı haberi vermek için zilleri susmadı.

            Ömer Sakarya Çerikli beldesinin sevilen Belediye Başkanı ve toplum içinde sabırlı, sakin tavırları ile dikkat çeken kişilikti.

            Yaklaşık bir hafta önce bir toplantıda karşılaştık. Sarıldı döndü ‘Fazlı Beyciğim seni çok seviyorum, hele gel bir daha sarılayım” diye defaten gitti geldi muhabbetlerini dile getirdi.

            Doğrusu ölüm, ölüm itibariyle korktuğum bir olgu değil. Hatta dünyaya geldikten sonra anne karnında,incecik bir zarın içinde nasıl durabildiğimize anlam veremediğim gibi,ölümle de dünyada nasıl kaldığımıza anlam veremeyeceğime inanıyorum.Ne güzel demiş üstat ölüm terhis attır aslında,hiç askerden terhis olan asker üzülür mü diyor?Yaşamak ağır mesuliyet,vazifenin bittiği,artık meyvesini alacağımız yer ölüm,bu açıdan fikir olarak korkmuyorum,endişem ahretin tarlası olan şu dünyada ne ekmiş olduğuma,haliyle ne biçeceğime dair …Ölüm aslında güzel bir şey, yarışın, koşturmanın, akıbetin bilinmezliğinin bittiği yer,Yaradan’a,Sevgiliye kavuşulacak yer, demiş ya bir diğer üstat, güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?ama konu bu değil…

            Konu ölümün ahrete bakan yanı değil de, geride kalanın dünyaya bakan yüzü…
            Ölüm durumunda bir yüzleşmeyle karşı karşıya kalınıyor. Ölen ölüyor, bu alemden başka bir aleme gidiyor ve ta ki sen o aleme gidene kadar, kavuşma yok, görmek, konuşmak yok.

            Acı bir yüzleşme bu, kabullenmesi, idrak etmesi çok da kolay değil, ahrete iman olmasa kaldırılması zor bir yük, O’ndan gelip O’na döneceğiz demek büyük bir rahatlama. Bedenin ölümünün son olmadığını bilmek, ruha inanmak, o bedeninde dirileceğine inanmak, ALLAH’IN bize lütfü bence. Üstat bir yerde ahrete inanmayan bir insanın nasıl yaşadığını anlamıyorum diyordu, ben de anlamıyorum, ölümün son olması, yeni bir başlangıca vesile olmamasını düşünmek bile zulüm…

            Ölüm bedenin tekrar dirilinceye kadar yok oluşu, yoksa ruh baki.

            Eli kalem tutan insanlar ne güzel yazmışlar. Ne güzel ifade etmişler ölümü. Aslında ölümü anlatan yazıları alt alta toplasanız hesabı zor, üst üste koysanız erişilmesi güç olur. Ama dilimizin ölümle ilgili döndüğü bu kadar oluyor

            Ölenin ardından iyi demek gelenek olmuş. Bir süre yaptıkları ve projeleri ile anılır ölen zat. Hani ölenin ardından kıymeti daha çok anlaşılır. Oysa keşke sağlığında gereken değer verilse, kıymeti bilinse.

            Başkan Ömer cidden iyi insandı. Bu alemdeyken sevdik onu. Yaradan da sevsin inşallah. Rabbim cennet mekân yapsın. Rahmetini esirgemesin üzerinden. Siyaset tarafı beni çok ilgilendirmiyor. Siyasi görüşü yakın uzak fark etmez. Ama iyi insan olarak hep hafızalarımızda kalacak. Hep tebessümlü hali gözümüzde olacak. Rabbim gül bahçesi içinde bir ebedi alem nasip etsin kendisine.

            Selam ve dua eile…

           

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net