03 Ağustos 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bez bebekler ABD'ye İhraç Ediliyor
Bez bebekler ABD'ye İhraç Ediliyor
Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti
Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti
Saman Hırsızı Yakayı Ele verdi
Saman Hırsızı Yakayı Ele verdi
Sağlık Ekiplerimiz Marmaris ve Manavgat'ta
Sağlık Ekiplerimiz Marmaris ve Manavgat'ta
  YAZARLARIMIZ
AKİL İNSANLARA TEPKİ
13 Mayıs 2013 Pazartesi Bu yazı 36730 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye’nin sırtındaki en önemli kambur ve cidden bizim yıllarımıza mal olan konu yani terör konusu ile ilgili olarak son günlerde atılan adım çerçevesinde kurulan akil adamlar heyeti ziyaretlerine devam ediyor.

            Kimine göre hain statüsünde olan kimine göre akılsız insanların bir araya gelmesi ile oluşan topluluk kimine göre çözüm sürecinin en önemli ayaklarından olan bu topluluk ülkenin her alanında her bölgede yapmış olduğu programlar ile bu süreci anlatıyor.

            Kimine göre bu insanların ortak çabası hükümetin başlattığı bu projeye destek olmak ve onların yaptıklarını aklamaktır.

            Elbette her konuda olduğu gibi insanların fikirlerinin farklı olması doğaldır. Elbette herkes fikrini söyleyecektir. Elbette herkesin doğrusu doğrultusunda konuşmasını da engellemek doğru değildir.

            Ancak burada beklide en doğru olan bu insanları anlamak olmalıdır. Yani bunların neden böyle bir işe kalkıştıklarını anlamakta fayda var. Her biri kendi kariyerinde önemli işlere imza atmış bu insanların reklama ihtiyaçları mı var? Elbette hayır. Zaten yeterince reklamları var.

            Para için mi yapıyorlar.bildiğimiz kadarıyla basına sızan haberler ve bu insanların açıkladığı kadarıyla para almadıkları  gibi işlerini aksattıklarından ciddi de para kayıpları var.

            Peki, şan şöhret içinde olmayan bu insanlar neden toplumun ciddi kesimini karşılarına alıyorlar ve bu işin içinde kendilerinin gelecek kariyerini silmek pahasına duruyorlar.

            Gittikleri her yerde yerin dibine sokulan bu insanların gayesi eğer vatan milletse helal olsun. Siyasi kaygı duymadan veya farklı bir beklenti içinde olmadan sadece bu davanın bitmesi, bu belanın defi için tüm bunları göğüslüyorlarsa cidden helal olsun.

            Şimdi bu insanlara gittikleri her yerde tepki gösterenlere hak vermekte gerekiyor. Başbakanın açıkladığı gibi sayıları birkaç bini geçmesin veya sayıları on binler olsun gösterilen her tepki doğal ve olmalıdır. Zaten bunlarda bu yola çıkarken bu tepkilerin olacağını biliyorlardı veya bilmelilerdi.

            Tepki doğal çünkü herkes kimseyi sevmek zorunda değil. Adam Allah’ın izniyle kendilerini dünyaya getiren ana babasını bile sevmeyebiliyorsa onları da sevmek zorunda hiç değiller. Sevmedikleri birilerine de kimse katlanmak veya seviyormuş gibi yapmak zorunda değiller.

            Teki bir başka nedenle daha doğal. Çünkü insan bilmediğinden korkar. Bilinmeyenler insanları korkutur ürkütür ve insan bilmediği şeye karşı gardını sağlam tutmak ister. Bilinmeyenler yani bu vatana ne olacak, millete ne olacak, bayrağa ne olacak derdi ile bilinmeyene karşı gard alanlar yine haklı.

            Burada bilinmeyeni anlatmak görevinde olanlar biraz daha net açıklama yapmalılar. Elbette bu görüşmelerin hepsini herkesle paylaşmak doğru değil. Elbette bu durum sürece zarar verir. Ama bilinmeyeni de anlatmak ve insanların kalplerinin mutmain olmasını da sağlamak gerekir.

            Netice olarak tepki doğal. Olmazsa zaten koyun toplum oluruz. Olmalı ve insanlar fikirlerini anlatmak için birlik olup veya ferdi olarak tepkilerini ortaya koymalı. Normali budur.

            Buradaki anormal olan fikirleri anlatırken ve tepki koyarken zinhar şiddet olmalıdır. Hiçbir tepki şiddete dönmemelidir.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
A.Emin YALÇINKAYA  -  17-05-2013 - 18:35
Boşbakanın isim isim tesbit ettim dediği akılsızveya herneyse akillerin bir kısmının bebek katili tarafından belirlendiği meydana çıktı ama şu ana kadar hiç hükümetten red yanıtı gelmedi demekki onla , boşbakan beraber liste yapmışlar. Ayrıca seçilen akılsızların bu vatana ne faydaları olmuş vatan için ne yapmışlar hangi başarıya imza atmışlar dindar geçindiğini zannetttiğimiz bazı ulema artıkları bile parsadan pay kapmak için nemalanmak için yapmadıkları kalmıyor . Anlatacakları bir şey olmayınca arif olan TÜRK milleti de haklı olarak tepki koyyor bunlara 75 milyon insanı ikna edeceklerine dagdakilere gidip de onları ikna etseler ya
Ali Dursun  -  15-05-2013 - 23:19
Bir kere bu surec once ne idi kurt acilimi,sonra ne oldu demokratik cilim,simdi ise baris sureci.Peki bu zamana kadrar duruldu da daha once neden dusunulmedi kim ya da kimler yonlendirdi bu bir.Turkiye de sayin basbakan her amerikaya gitmesi oncesi yada gittiginde Turkiyede bombalama olaylari oluyor failleri nerede,bazilar tespi edilse de genellikle bu olaylar aydinlana biliyormu hayir.Bakin i f borcu bitti ama refah arttimi hayir.Cari acik bitti mi hayir.İssizlik bitti mi hayir.Ne diyelim hayirda hayir mi var diyelim.Bakin bakalim kac is sahasi acildi hic.Kac isyeri kapandi kaptildi.Cok.Kac belediye kapatildi vs.vs.Her is bitti simdi de akiller cikti.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Kamil Öcal
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ağustos 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net