19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
GRUBUMU YEDİRMEM
19 Mayıs 2010 Çarşamba Bu yazı 24082 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yazılarını her zaman ilgiyle takip ettiğim değerli köşe yazarlarımızdan Ömer Kıvanç yine gündemle ilgili güzel yazılar yazmaya devam ediyor.

Kendimce haksızlığa neden olabilecek bir yazısını okudum.

Ömer Kıvanç partilerin halka inemediklerini ve Kırıkkale’deki hiçbir partinin halen halka inme konusunda onlarla birlikte olma konusunda başarılı olamadığını yazmış. Hatta yazmakla kalmamış bu iş ile ilgili bir çaba sarf etmediklerini detaylarıyla anlatmış.

Burada il başkanlığına ve ilçe başkanlığını baz alarak yazmış. Telefonla bana hedefin Belediye Başkanlığı, belediye meclis üyeleri veya İl genel meclis üyeleri olmadığını söyledi.

Ancak; Bu iş ekip işidir.

Diğer partileri eleştirmek veya siyasi anlamda onların ne yapıp yapmadığını yani halka ne kadar yakın olup olmadığını bilmiyorum. Ama kendim için veya şahsımın seçimlere girip bir üyesi olmaya çalıştığım parti için birkaç söyleyecek sözüm var.

AK Parti’den seçime girmiş ve seçilmiş olan Kırıkkale Belediye Başkanı, il genel Meclis üyeleri ve Partinin il ve ilçe başkanları halkın içinde olmaya özen gösteriyorlar. Belki kendilerini anlatmak ve gerektiği gibi izah etmede sıkıntılar oluyordur o kadar. Yoksa gerekeni yapıyorlar. Benim onlar adına bir açıklama yapmam yersiz olur. Zaten halkın içinde onlar.

Şimdi gelelim eleştiri noktama.

Yazının bir bölümünde tüm partilerin bütün organlarının bir şeyler yapma gayreti içinde olmadığı vurgulanıyor. Oysa Kırıkkale Belediye meclisinin Akparti grubu olarak bizler uzunca bir süredir Kırıkkale’de toplumun tüm kesimi ile bir araya gelmeye çalışıyoruz.

Bir gün esnaf ziyareti, diğer gün il yöneticilerinden bir müdür, ertesi gün sivil toplum kuruluşlarından biri, başka gün bir basın yayın organı, farklı bir gün ev ziyaretleri yapıyoruz.

İhtiyaç sahiplerine sadece Kırıkkale halkı diye (bunlar söylenmez ama) bir paket çay bir kilo şeker alıp gidiyoruz. Bucaklarına oturup bir bardak çaylarını içerken dertleşiyoruz. Sanmayın ki bunlar Akparti’ye oy verenler. Hayır, kesinlikle hayır Rasgele ve seçmeden yapıyoruz bunları. Bunlardan bir kısmını basına yansıyoruz bir kısmını gizli tutuyoruz. Ama görüldü ki bunarlı yaparken halk ile birlikte olduğumuzu daha net herkesin bilmesi için basın mensuplarının da olması gerekiyormuş. Gizli yapmada yanılmışız.

Gezileri yaparken elbet bizler Belediye Meclisi Akparti grubu olarak çalıyoruz kapıları. Ancak tüm bunları Belediye Başkanı, İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı bilgisi dâhilinde yapıyoruz. İzni demiyorum dikkat edin. Zira bu konuda izin almanın gereksiz olduğunu biliyoruz. Kendileri ile koordineli yapıyoruz.

Partinin ve Belediyenin bu üç başkanı ile ortak hareket ediyoruz. Bir nevi bizler bu faaliyetleri yaparken ekiplere ayrılıp herkesin üstüne düşeni yapması kısmında kendimize düşen kısmı yapmak için hareket ediyoruz. Her faaliyet sonunda oturup değerlendirmeler yapıyoruz.

Ömer kardeşim ve onun gibi düşünen hemşerilerimizin bilmesi gereken bir şey var ki parti çalışıyor. Elinden geldiği kadar sorunların içinde olarak çözüm bulmaya çalışıyor. Başkanlarım elbet bu konuda kendilerini savunur ve doğruları yani yaptıkları faaliyetleri kendilerince izah ederler.

Ancak; ben Kırıkkale Belediyesi Akparti grup başkanı olarak grubumun hakkını yedirmem. Bizler azami gayret ile Partimiz adına ve Belediyemiz adına halkla olmaya devam ediyoruz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net