28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
09 Haziran 2013 Pazar Bu yazı 35065 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir adam yıllardır ders aldığı hocasından izin istiyor “hocam yıllardır yanındayım çok şey öğrendim artık gidip insanlara öğrendiklerimi anlatmak, faydalı olmak istiyorum” der.

            Hocası evet hemen her şeyi öğrettim ama siyaset ilmini daha öğretmedim. Buradan ayrılman için henüz erken.

            Öğrenci “olsun ben artık duramayacağım” diyor ve yola çıkıyor cumanın birinde bir kasabada cuma namazına gidiyor kürsüde sakallı bir adam atıp tutmakta cemaat da hayranlıkla dinlemekte. Ama söylediklerinin gerçekle alakası yok. Ama adam kendisini cemaate kabul ettirmiş öğrencimiz ayağa kalkıyor ve “be adam bu nasıl vaaz söylediklerin hep yanlış” diyor.

            Vaiz bu duruma sinirleniyor ve onunda kışkırtması ile cemaat öğrencimizi bir güzel pataklıyor. Dayağı yiyince aklı başına gelen öğrenci tekrar okuluna dönüyor ve dersine devam ediyor siyaseti de öğrenince ilk uğrağı aynı kasaba ve aynı vaiz yine kürsüde ve de yine atıp tutmakta.

            Öğrencimiz yine ayağa kalkıyor. “ey cemaat bu adam öyle mübarek bir zattır ki bunun saçından sakalından bir tane kendisinde bulunan cennete gider” diyor cemaat saldırıp adamın saçını sakalını yoluyor.

            Bu hikayeyi hepimiz biliriz. Burada anlatılmak istenen her doğrunun her yerde zikredilemeyeceğidir. Bizler belki de doğruları söyleme isteğimizden olsa gerek pataklanmayı göze alarak yanlışa yanlış diyoruz. Siyaseti öğrenemedik daha. Hal böyle olunca da elbet siyaset yapanlar ile yıldızımız barışmıyor.

            Daha önce yazmıştık emeklilik hayatının ardından amcaoğulları ile birlikte hizmet kervanına girdik. Faizsiz sistemle ev sahibi olma sevdasında olanlara, faize bulaşıp, hayır kazançlarına haram katmama düşüncesinde olanlar için farklı illerde yapmış olduğumuz sistem ile Kırıkkale’de de kaliteli konut yapıp, helal yoldan satışını gerçekleştiriyoruz.

            Bu işin ne kadar tuttuğunu, nasıl teveccühle karşılandığını söyleyerek gereksiz reklam yapmıyorum. Bunu yazmamdaki amacım işyeri ortamında olan bir vakayı paylaşma arzumdur.

            Her gün onlarca kişinin misafirimiz olduğu ortamda söz çözüm sürecine geliyor. Ahmet Mehmet kim ne düşünür merakımız var. Yaşı biraz ileri bir arkadaşın söylediği çözüm sürecini özetliyor. Üç oğlum var. Birsi akşam eve geç gelse gözüm çıkıyor pencereye kapıya bakacağım diye. Oğlumun biri yabancı uyruklu bir kızla evlendi. Bir gecede bizden uzaklaştı diye saçlarım beyazladı. Şehitlik ziyareti yaparım her hafta. O al bayrağın altında yatan evlatlarını temelli kaybedenlerin acısını anlıyorum. Nasıl dayanıyorlar bu acıya. Her gün kıyametleri bir daha kopuyor. Artık ana babaların kıyameti kopmasın. Bu iş neticelensin. Hasan amca devam ediyor. Bu olaylara devam icazeti verenler, bitmesine onay vermeyenler çıksın Edirne’den dışarıda görsünler memleketin değerini, kıymetini. Bitsin bu işler ki cennet vatanda huzur içinde birlikte beraber yaşayalım. İşte Hasan amcanın feryadı bu.

            Düşünüyorsunuz. Doğru. Bu iş bitsin artık. Bin birinci kez söylüyorum. Onurumuzu kaybetmeden, milli birlik ve beraberliğimize, helal gelmeden bu iş çözülsün artık.

            Hikâyemizdeki gibi siyaset yapmayalım. Patak yemek pahasına söyleyelim. Hemen ölçüsüz yargı ile şu partidesin bu partidesin yakıştırmasını yapmayın lütfen. Benim de kıyameti kopan annelerin düşüncesinden farklı değil düşüncem. İçimize akıtalım kanlı gözyaşlarımızı ve başka gözlerin pınarlarının yaş ile dolmasını önleyelim. Çözüme evet ama asla ve asla onurumuzu zedeleyecek şekilde değil. Milli kimliğimizi asla ayaklar altına almadan çözüm.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
A.Emin YALÇINKAYA  -  12-06-2013 - 10:36
Fazlı bey kan dinsin diye kanla alınan bu toprakları şerefizlere mi verelim,gel idare et mi diyelim askerlik yapmış biri olarak hala bu şerefizlere karşı hükümetin yaptklarını savunuyorsan yanlış yolda oldugunu söylerim,tıpkı beyinsiz hükümet gibi ne yaptıgını bilmediğini söylerim , barış ancak ne ile olur size askeri okullarda ögretiliyor diye biliyordum acaba yanlış mı biliyorum.....
şehit kardeşi  -  09-06-2013 - 20:54
Sayın güventürk. Yazılarınızı devamlı okuyorum yazılarınızda hep çözüm diyorsunuz ama nasıl bir çözüm. PKK ve yandaşlarının istekleri ortada. Hükümet ise kapalı kutu. PKK ve yandaşlarına bu güne kadar verilenlerle sözde kürt hakları adı altında verilen ayrıcalıklarla yeni bir millet ve yeni bir devlet yönetim şekli yapılandırılıyor. Bu gerçği aklı başında her insan görmeye başladı. Ne olur çözüm çözüm diyorsunuzda nasıl bir çözüm istediğinizi açıkça yazında bizlerde anlayalım.Lütfen net yazın.Saygılarımla.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net