28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
TEYZENİN ÖFKESİ
13 Haziran 2013 Perşembe Bu yazı 33228 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkem terör belasını halletme yolunda ilerlerken ve bizler inşallah bu terör olayı bitecek derken ve bunların üzerinde kafa yorup bu işi nasıl çözeceğimiz düşünülürken yeni bir sıkıntıya girdi.

            Yıllarımızı heba eden bölücü terör örgütünü çözme aşamasına geldiğimiz sevinerek söylerken, onurlu barış olsun sakın taviz vererek bu işi çözmeyin, ülkenin bir kesimini mutlu edeceğim derken büyük çoğunluğun kalbini kırmayın, rencide etmeyin derken yeni sıkıntı ile karşılaştık.

            Kesinlikle demokratik hak olarak gördüğümüz ve ince ve kibar bir çevrecilik eylemi olarak gördüğümüz olay ile başlayan ve ardından farklı amaçlara mensup olanların alıp başını gittiği taksim olaylarından söz ediyorum.

            Çevreci bir eyleme kim ne derki? Tabi olarak ağacı korumak için insanlar fikrini söyleyecek. Ama bu iş böyle değil. Maalesef ülkemin ferahına, demokrasinin gelişmesine, ekonominin fırlamasına iç ve dış mihraklar diş biliyor ve bu diş bileme eyleme dönüyor.

            Eylemcilerin genel yapısını aldığımızda çok farklı grupların olduğunu görüyoruz. Bazıları cidden saf ve temiz çevreciler. Ama bazıları hiçte saf değil. Onlar maalesef bu gelişmeden hem kendi iradeleri ile hem de dış güçlerin kışkırtması ile rahatsızlık duyuyorlar.

            Eylem yapanlara baktığımızda görüyoruz ki yerli kadar yabancıda var. Yakalananların içinde İran asıllı çıktı, Alman asıllı çıktı. Daha pek çok yabancı uyruklu insan var. İnsan soruyor. Hayırdır. Ne oluyor diye. Kendi ülkelerinde sanki çok demokrasi varmış gibi, kendi ülkeleri güllük gülistanlıkmış gibi benim ülkem üzerinde kalleş eylemlerini gerçekleştiriyorlar.

            Eylem yapanların amaçlarının bazı alanlara kaydığı ve gezi parkı falanın bahane olduğunu iyice gördük. Her yeri yakıp yıkarak zarar vererek polise taş atıp, bilye atarak araç yakarak,polis arabası devirerek hangi hak aranır.

            Bazı yazılı basına ve internet haberlerine yansıyan bir fotoğraf aslında ne oluyor sorusunu gayet güzel açıklıyor. Yaşını başını almış bir kadının tüm kin ve öfkesi ile polise sapanla bilye atarken görünüyor. Gözlerinde öyle bir kin var ki, öyle bir nefret var ki bu insan inanın yunan ordusuna atsa bu kadar kinle nefretle atmaz. Bunun altında ülkesindeki düzeni korumaya çalışan polise ve devlete milletin malına nasıl bir nefretin olduğu gerçeği yatıyor.

            Bir vesile ile konuşmaya gayret ettiğimiz turist grubunun söyledikleri bizi derinden üzdü. Başta İstanbul olmak üzere tüm büyük kentler demokrasi için mücadele eden grupların eylemleri ile adeta yıkılıyormuş. Polisin zor kullanması sonucunda ölenler varmış. İşte algılama bu.

Demokrasi evet, demokratik eylem elbette evet, sıkıntıların en üst düzeye iletilmesine de evet, ama asla ve asla şiddete ve ülkemin prestijine zeval getirmeye hayır üstü hayır. Bu olayları bitirmek için Başbakan dahil, Cumhurbaşkanı dahil, muhalefet dahil kimin ne yapması gerekiyorsa yapmalı ve gerek algılamaların önüne geçmek ve gerekse ekonomik anlamda bundan böyle doğacak zararların önüne geçmeleri gerekiyor. Kaybeden ülkem oluyor.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Davut  -  15-06-2013 - 11:00
Barış içinde olmak için adam gibi insan gibi protestonu yaparsın kamu düzenini bozmaz sağa sola saldırmaz ortalığı yakıp yıkmaz HALKI huzursuz etmezsin, protesto kadarda halkı huzursuz etmemekte gerekir, bütün istanbullu nuzursuz oldu, trafiği felç edilen istanbullu bu dış güdümlü provakatörlere küfrediyor, buna hakları yok, şuanda bile suç işliyorlar, çünkü GEZİ PARKI işgal altında, gezi parkı sadece onların değil, tüm istanbullulara ait, bunların yaptığı provakasyondur, halkı huzursuz etmekle halkın nefretini kazanıyorlar birde bu açıdan bakmak gerekir,
Haber7 haberi  -  14-06-2013 - 12:05
Taksim Gezi Parkı\'ndaki olaylar sırasında bazı basın yayın organlarında kahramanmış gibi gösterilen ve polise sapanla taş atan kadının, terör örgütü DHKP-C mensubu Emine C. (53) olduğu tespit edildi. C.\'nin, terör örgütünün uzantısı olan Sivas Devrimci İşçi Hareketi mensubu olduğu kaydedildi.
Vatandaş   -  13-06-2013 - 22:31
Sayın güventürk. Polise sapanla bilye atan o yaşlı kadın acaba neden kendi polisine bu kadar kinle bilye atıyor sebebi nedir.Polis aldığı emirleri yerine getiriyor ama ona emir verenler o kadını ve poliside düşünmek zorundadır. Polisle o kadını karşı karşıya getirenlerin hiç suçu yokmu. Asıl kızmamız gerekenler sırça köşklerde oturupta milletin verdiği yetkiyle biz ve siz diye ayırım yapan polisle kadını karşı karşıya getirenlerdir.Taksimde olan ve olabilecek olayların hepsinden sorumlu olan ülkeyi yönetenlerdir.O topluluğun arasına katılan illegal guruplar değildir.Onlar elbette katılırlar Hükümet görevini yapamamaktadır.Lütfen tarafsız olun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net