27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Hafriyat alanında çıkan yangın söndürüldü
Hafriyat alanında çıkan yangın söndürüldü
Karakeçili'de tır ile otomobil çarpıştı 1 yaralı
Karakeçili'de tır ile otomobil çarpıştı 1 yaralı
Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun
Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun
Kısıtlama Bitti, Trafik Yoğunlaştı
Kısıtlama Bitti, Trafik Yoğunlaştı
  YAZARLARIMIZ
GEZİ'DEN SONRA PKK
20 Haziran 2013 Perşembe Bu yazı 17131 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gezi parkı eylemi nihayet sona erdi. Ortalık tam durulmasa da geriye harabe, pislik içinde bir Taksim ortaya çıktı. Kimileri marjinal grupları suçladı, kimileri Başbakanı suçladı, kimileri polisi, kimileride ana muhalefet partisini suçladı. Herkes birbirini suçlaya dursun. Gezi parkı gündeminin gölgesinde kalan ama yakın gelecekte gezi eylemlerini mumla aratacak gelişmeler yaşanmaktadır.

Taksim Gezi Parkı olaylarının da dış güçlerin (ABD ve AB) bariz tavırlarını gördük. Yabancı haber kanalları sanki ülkemizde bir iç savaş varmış gibi tüm olayları olduğundan daha farklı ve abartılı bir şekilde dünyaya yayına başladılar. ABD ve AB ülkelerinden ardı ardına kınama ve suçlayıcı mesajlar yayınlandı. Faiz lobisi, dışarıdan beslenen bir kaç sivil toplum kuruluşları ve bütün bunları destekleyen bir iki parti. Olayları körükleyenler anlaşmalı gibi sanki böyle bir kıvılcım beklercesine ardı ardına bombardımana başladılar. Hadi AB(D) ve yabancı medyayı anladık iyiliğimizi isteyecek değiller. Ama hangi ülkenin milletvekili AB parlamentosuna yazı yazıp kendi ülkesini karalar. AB'den medet umar. Hangi ülkenin sivil toplum kuruluşu olimpiyat komitesine dilekçeler gönderip "Türkiye'de iç savaş var olimpiyat adayı ülkeler listesinden dışarı atın" der. Hadi yabancıları anladık diyelim, ya içimizdekiler? Onlara ne demeli? Hepimiz aynı gemide yol alırken insan bindiği gemiyi batırmaya kalkar mı? Hal böyle olunca bu olaylar kime yarar sağlar?

Gelelim bu yazımda asıl anlatmak istediğim konuya.. Yaklaşık 20 gündür Gezi olaylarından dolayı unuttuğumuz bir süreç vardı. Ya da gezi olaylarının gölgesinde yavaş yavaş devam eden hükümet ve BDP'ye göre barış süreci veya diğer adıyla pkk ile müzakere sürecidir. Ülkenin gündemi gezi ile meşgulken neler oldu kısa bir hatırlatma yapalım. PKK sözde silahsız olarak sınır dışına çekilecek ülkeye huzur ve barış gelecekti. PKK silah bırakmadan göstermelik olarak sınır dışına çekilmeye başladı. Sınır dışına çekilmelerde ise güneydoğu bölgemizde yaşayan yaklaşık 2 bin gencimizi de kandırarak pkk'ya katılmak üzere götürdükleri ortaya çıktı. Bu gençlerimizin ailelerine ise "oğlunuzu dağa gönderin bir yıl sonra devlet memuru olsun" propagandasını kullanmaktadırlar.

Bir kaç gün önce ise Diyarbakır'da içlerinde Ermenilerin de bulunduğu bir konferans düzenlendi. Diğer katılanlar belli saymaya gerek yok. "Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı" adı altında düzenlenen bu konferansta kuzey kürdistan dedikleri bölgenin artık kendi dilini kullanması (Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminin resmi dilinin İngilizce olmasına rağmen) ve bağımsızlığını elde ederek diğer parçalarla birleşmesi gerektiği kararı alınıyor. Ne hikmetse ulusal medyamızın hiç birinde haberi bile yapılmıyor.

Şimdi ülkemizin genel durumuna bir bakar mısınız? Sıfır sorunla çıktığımız bir yolda şimdi nerdeyiz. Suriye ile nerdeyse savaşa girecek vaziyetteyiz. Suriye ajanları ülkemizde cirit atıyor büyük çapta eylemler yapıyor. İstihbaratımız Muhaberatın bu eylemlerini önlemekte yetersiz kalıyor. Irak ve İran ile ilişkilerimiz koptu. İran acemliğini yine yaptı PKK konusunda sırtımızdan vurdu. Genel durum böyle iken başbakanımızın üç beş çapulcu olarak adlandırdığı gezi parkı eylemlerinde ülkemiz 20 gündür bocalarken, çözüm süreci sayesinde gücünü artıran ve yöre halkının sempatisini kazanmaya başlayan PKK tarafından yapılacak olası kanlı eylemler veya direkt saldırılar sivil halka zarar vermeden ve gezideki duruma düşmeden nasıl önlenebilecek. Üçbeş çapulcunun yaptığı eylemlerde Avrupa ülkelerinin ve ABD'nin Türkiye'ye nasıl sırt çevirdiğini gördük. PKK tarafından bir kaç ilimizde birden başlatılacak ve silahlı olarak binlerce teröristle desteklenecek büyük çapta terör olayları bizi resmen Suriye konumuna çevirmez mi?

Akil insanlar faaliyet başlamadan önce ve barış süreci dedikleri pazarlığın hükümet tarafının niyeti belli ama anlayın artık PKK, BDP, DTK vs... GÜVENİLMEZ... Ufacık bir gezi olayının ne hale getirildiğini gördükten sonra, bu pazarlık hikayesine son verilemeyecekse en azından ipleri elinize alma zamanı gelmedi mi? Teröristbaşı İmralı'dan talimatlar veriyor, BDP eşbaşkanlarından biriside çıkıp meydan okuyor. PKK sinsi sinsi hazırlık yapıp güçlenmeye toparlanmaya çalışıyor. Geçtiğimiz yıldan beri tüm uzmanlar hükümeti olacaklar konusunda uyarmasına rağmen geldiğimiz durum ortadadır. Öyleyse geriye doğru bir özeleştiri yapıp nerde hata yapıldığı ve nasıl düzeltileceği tespit edilip harekete geçilmeli, tüm önlemler alınmalıdır. Aksi halde Allah muhafaza çok geç kalınabilir. Yüce Türk Milleti en zor zamanında hükümetine sahip çıkmıştır. Eh artık hükümetimizin de kendisine sahip çıkana sahip çıkması gerekmez mi? Artık şunu net olarak görelim, DOSTUMUZ YOK,  ABD ve AB ilk fırsatta sırtımızdan vuruyor. Zaman kenetlenme ve birlik olma zamanıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
M.4.emet  -  21-06-2013 - 11:23
yüreğinize sağlık resul hocam;ne yazıkki içimizde hainler var,sahibine havlayan köpekler var,idam gelmeli,bu pislikler ancak böyle temizlenir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Sevda Vapur
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net