27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İKİ FOTOĞRAF
24 Haziran 2013 Pazartesi Bu yazı 30208 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her şeyi ama her şeyi o kadar güzel özetliyor ki basına pek yansımayan ama sosyal medyada elden ele dilden dile gözden göze yansıyan iki fotoğraf.

            Birinde kahraman Türk polisi gösteriler esnasında rahatsızlanan genç bir kızı kucağına alıyor ve olayların ortasından kenara çekiyor.

            Diğer resimde ise göstericilerin bazıları tarafından az önce taşlanarak yaralanan kahraman polisi sağduyulu göstericiler kucaklıyor ve diğer polislerin yanında bulunan ambulansa taşıyorlar.

            İşte aslında biz buyuz.

            Bize iç ve duş mihraklar burnunu sokmasa bizler demokratik gösteriyi de biliyoruz hakkımızı nasıl alacağımızı da biliyoruz.

            Karıştırıcı unsurların bizlere müdahalesi ile kandırılmış gençlerimiz belki farkında olarak veya beklide farkında olmayarak içlerinden çıkan ve öz evlatları olan polise taş atıyorlar.

            Bir önceki yazımızda da net olarak belirttiğimiz ve örneklendirdiğimiz gibi maalesef özellikle dış basın ve kökü dış basın kadar dışarıda olan en az onlar kadar tehlikeli iç basının tahriki ile insanlar iyice galeyana gelip çıkıyorlar sokağa ve kucakladıkları taşlarla eylem yapıyorlar.

            Hiç kimse demokratik hak arayışına ses çıkaramaz. Hiç kimse bizde varız ve biz bunu istiyoruz isteklerini adam gibi yaptıkları takdirde ne gaz bombası nede tazyikli su sıkar.

            Şiddete karşı olduklarını her fırsatta dile getirenler ne zamanki şiddet uygulayan taraftarı oluyorsa birden sus pus oluyorlar. Asla seslerini yükseltip şiddete hayır isteğine devam edemiyorlar.

             Çeşitli vesilelere ile demokratik gösteri yapan ki bunu dün lamba söndürerek yaptılar, meydanlarda onuncu yıl marşını söyleyerek yaptılar, tencere tava çalarak yaptılar kimse bir şey demedi. Ancak eline kaldırımdan söktükleri taşları alarak kahraman polise atmaya başlayınca kamu malına zarar verince özel mülkiyetinin canını okuyunca orda duracaksınız.

            Senin özgürlüğüne ve hak arayışına elbette kimsenin bir şey dediği yok ara demokratik ve şiddet uygulamadan nasıl arayacaksan ona eyvallah. Ama senin özgürlüğün benim özgürlüğümü engelliyorsa bana zarar veriyorsa orada duracaksın. O kadar da değil.

            Tarih boyunca Türk milleti kötü zamanlarında birlik olmasını bilmişler. Köyümüzde eskilerden klasik bir kavga olayı olurmuş. Hep anlatılır. İki kardeş hiç geçinemezmiş. Sürekli birbirleri ile kavga Halidelermiş. Hele  her hafta Cuma nazmından çıktıktan sonra bir kavga olurmuş iki kardeş arasında. Herkes kanıksamış bu durumu. Ama bu kavgada bir incelik varmış ne zaman ki bu iki kardeşin birsi başka biri ile kavga etse hemen diğeri yardıma koşar ve var gücüyle kardeşini korur ve diğer insana mukavemet edermiş. Bu olay hep anlatılır.

            Bizim Türk milleti olarak merhametimizi bilmeyen yoktur.

            Yukarıda yazdığım ve basının aslında pek kullanmaktan haz almadığı iki fotoğraf bu iki kardeşin düğüşüne benziyor.

            Sıkıntı var hak arayışında ve bazen asarı aşarak kavganın dozu artıyor ve can sıkıcı şeylerde oluyor. Ama iş merhamete ve yardımlaşmaya gelince özellikle dış mihrakların ve bir kısım medyanın anlayamayacağı kadar birlik ve beraberlik içinde yardıma da koşuyor.

            Bizi bize bırakın gerisi sizin olsun.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net