17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Tatil geldi
24 Haziran 2013 Pazartesi Bu yazı 30264 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

14 Haziran itibari ile okullar kapandı. Yani tatil için zil çaldı sonunda. Bir yılın sonunda çocuklarımız nihayet o şikayet ettikleri okuldan birkaç ay uzak kalacaklar.

 

Tabiî ki tatil şimdilik sadece çocuklarımıza geldi. Öğretmenlerimiz seminer adını verdikleri eğitim öğretim faaliyetlerine hala devam etmekteler.

 

Karneler alındıktan sonra her yıl klasik açıklamalar yapılacak, karneleri kötü olan çocuklarımıza kötü davranmayalım. Çocuklarımıza şefkatle yaklaşalım mealinde uyarılara rağmen istenmeyen olaylar yine yaşanacak, evden kaçan çocuklar ve öğrenci veli arasında şiddet hadiseleri ile karşı karşıya geleceğiz.

 

Bu sene eğitim adına bir çok badireler atlattık. Önce başbakanın “dershaneleri kapatacağım” çıkışı ve onun artçı sarsıntıları ile uğraştık, artık gözümüz kulağımız hükümet kanadından birilerinin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Kapanacak mı? Kapanmayacak mı?

 

Derken bu projenin gerçekleşmeyeceğini hükümette anlamış olacak ki dershaneleri kapatalım sözlerini bir daha duymaz olduk.

 

Eğitimdeki bir diğer hükümet planı fatih” projesi ile her öğrenciye tablet dağıtmaktı oda olmadı. Her şeyde olduğu gibi bu projede de pilot bölge olan Kırıkkale’de sadece bir iki okula ancak dağıtılabildi. Tableti alan öğrencilerde bunlarla pek güzel oyun oynuyorlar doğrusu.

 

Arkasında liselerde akıllı tahta projesini gerçekleştirdik. Her liseye akıllı tatta yerleştirildi. Fakat bir öğretmen arkadaşımın tabiri ile “okullarda üçlü fiş olmadığından” önceleri kullanamadılar. Arkasından tahtalarımız kuruldu. Öğrencilerin gerçekten işine yaradı. Bolca film izlediklerini duyduk bu tahtalarda.

 

Bu seferde SBS’yi  kaldırıyoruz denildi. Yerine getirecek daha iyisini bulamayınca şimdilik devam dedik SBS ‘ye

 

Ve nihayet bir yılın sonunda önce yavrularımız YGS, arkasından SBS’de terledi. Şimdi de  LYS Maratonunda terlemeye devam etmekteler. Allah yavrularımıza kolaylıklar versin

 

On bir yıllık AKP İktidarında eğitim konusunda bir türlü birlik sağlanamadı. Aynı hükümetin bakanları bile  birbirlerinin devamcısı olamadı maalesef.

 

11 yıldır AKP iktidarının yürüttüğü eğitim politikalarına göre işleyen okullarda yetişen gençler  eğitim konusunda AKP’nin sınıfta kaldığının göstergesidir.

 

Dindar gençlik yetiştirme projesinin de gerçekleşmediğini görüyoruz.

 

AKP İktidara geldiğinde henüz ilköğretim çağında olan gençler aslında bu iktidarın eğitim anlayışının ürünüdür ve ne büyük hatalar yapıldığını Taksimde açıkça görmekteyiz.

 

Geleceğimizin teminatı, genç kuşakları yetiştirirken siyasi kaygılardan uzak, bilimsel ve istikrarlı eğitimi model almalıyız.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net