17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BİR AVUÇ ŞEHİR
27 Haziran 2013 Perşembe Bu yazı 36228 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Adamın birinin yolu bir ilçeye düşmüş. Belediye binasını soracak. Önüne çıkan simitçiye sormuş. “selamünaleyküm, Kardeşim belediye binası nerde” adamın cevabı basit. “gardaş burası küçücük ilçe, bir avuç şehir. Şuradan aşağı doğru git karşına çıkar zaten” bu ilçe kısa süre içinde siyasi kaygılarda göz önüne alınarak il yapılmış. Aynı simitçiye bu sefer başka adam sormuş il olduktan sonra belediye binasını Simitçinin cevap manidar. “valla gardaş burası kocaman şehir ben nerden bileyim, sen başkasına sor binayı”

            Bizim durumumuzda aynen öyle. İşimize geldiğinde birden bire bir şeylerin adamı, birlerinin adamı oluyoruz. İşimize öbür türlü geldiğinde de hiç gözümüzü kırpmadan kendimizi dev aynasında görüyoruz.

            Bu ülkenin yüzde ellisi şuan iktidarda olan partiye oy vererek göreve getirdi. Kim ne derse desin çokta güzel şeylere imza attı. Eksikleri olmasına rağmen eğitimden sağlığa, ulaşımdan mali bütçenin oluşumuna kadar enflasyonun zaptı rap altına alınmasından aile ilişkilerinin artırılmasına kadar dediğim gibi eksik olmasına rağmen güzel şeyler yaptı. Eksikleri yok mu? Elbette var. Daha çok yol kat edilmesi lazım her şeyin güllük gülistanlık olması için.

            Gezi parkı veya taksim parkı olaylarının ortaya çıkması ile birden bire rüzgar ters esmeye başladı. Düne kadar çanak tutmakla kalmayıp çanağı peşinde gezdirenler ne olduysa birden bire çanağı yere atarak tuzla buz olmasını sağladıkları gibi tekrar tamiri olmasın diye de tekmeler savurdu.

            Kimse sevdiğini ilelebet sevecek diye bir kaide yok. Kimse kayıtsız şartsız destek olacak diye de bir şey yok. Ama bu kadar sevgi gösterisi yaparken hatta partinin kurucularından bile çok partiyi savunurken ayağının tökezlemesi ile üstüne çullanması bir olan bu insanların tavrını garipsiyorum.

İddia ediyorum ki ayağı tökezleyenlerin kendini toparlaması ile bu insanlar herkesten önce baş köşeye oturacaklar ve yine hiç bir şey olmamış gibi ahkam kesmeye devam edecekler.

Bizim bu olaylara ile ilgili tavrımız ilk baştan bellidir. Bir siyasi partinin içindeyiz diye onu şakşaklayıp göklere çıkaracak halimiz yok. Yada bir siyasi oluşumun karşısındayız diye onların doğru yaptıklarını siyah veya gri gösterip karartacak halimiz yok.

Şükürler olsun ilk başta dedik. Ağaç sevgisi. yeşil sevgisi ile başlayan bu olayların bu kısmına katılıyoruz. Evet orada sökülenlerin tat be kat fazlasını dikiyorlar belki ama yaş kesen baş keser anlayışı ile yeşile dokundurmama gayretinde olanları haklı bulduk. Dedik ki belediye veya valilik kesinlikle çıkıp bu olayların ilk başladığında yeşil sevgisi olanlara tatmin edici açıklamayı yapmalılar. Belirsizlik oldukça insanlar tepkiye devam eder dedik.

            Ardından olaylar farklı mecralara çekilip iş yeşil ve ağaç sevgisinden çıkıp yakıp yıkmaya ve düzene başkaldırmaya gelince “orada dur” dedik. Kimsenin benim güzide ülkemi karıştırmaya hakkı yok dedik.

Herkes söylemine dikkat etmeli dedik. Tahripkar, tahrikkar, tehditkar konuşmalardan uzak olunsun da dedik. Aklımızın yettiğince yanlışları yazdık, söyledik. Hükümete de dedik, göstericilere de dedik, valisine polisine de dedik. Herkes görevini yapsın, polisi taşlayanlara kanunlar çerçevesinde aşırıya ve göstericiler gibi kargaşaya vermeden karşılıkta verilsin dedik.   

Ama asla devir döndü diye dün bir avuç şehir dediğimize bugün metropol demedik. Neyse onu dile getirdik. Devir tekrar döndüğünde şakşakçılık yapacak olanlara şimdiden söylüyoruz. Ayıp, ayıp, ayıp.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net