17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Türkiye Gündemi
10 Temmuz 2013 Çarşamba Bu yazı 37444 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye son günlerde “iki ağaç” için başlatılan, aslında yıllardır haklarının gasp edildiğini düşünen ve antidemokratik uygulamalar sebebi ile hak arayan gençlerin tepkisini ortaya koyduğu “Gezi Olayları” ile meşgul oluyor.  Olayların başladığı süreçte aynı şeyleri düşünmese bile başbakanı olayları yatıştırabilecek açıklamada bulunabilirdi.

 

Oysa ki tam tersi davranarak “yüzde elliyi evlerinde zor tutuyorum” demesi, eylemlere katılanları “çapulcu” diye isimlendirmesi aslında toplumu gererek, gerilimi artırarak siyaseten kar sağlama amacı güttüğü anlaşılıyor.

 

Dış politikadaki yanlış uygulamalar neticesinde oy kaybettiğini gören hükümet, halkı ikiye ayırarak tabanlarını sıcak tutmaya çalışıyorlar. AKP’nin bu politikasına da maalesef ana muhalefet partisi çanak tutmaktadır.

 

AKP’nin bu yıkıcı politikaları karşısında MHP’nin başlattığı Bursa "Kuruluş Mitingi" İzmir "Bayrak Mitingi" Adana "Vatan Mitingi" Erzurum "Birlik Mitingi" ile ülke gündemini belirlemeye başlamıştır.

 

Bu politika karşısında inisiyatifi kaybettiğini düşünen Sayın Başbakan hiç programında olmamasına rağmen arka arkaya Ankara, İstanbul ve Erzurum mitinglerini yaptı.

 

Sincan’da üç hilal açılması hangi siyasi ahlaka uygun bir davranıştır bilinmez, arkasından daha önce Türk bayrağını bölücülük unsuru olarak gören Başbakan şimdi evlere Türk bayraklara asılması çağrısında bulundu. Nihayet Erzurum’da Osmanlı bayrağı dediği üç hilalin de evlerimize asılabileceğini söylemesini ne ile açıklayacağız bilemedik.

 

Daha önce “kırmızı çizgimizdir” dedikleri Musul, Kerkük’ün birer Kürt şehri olmasına ses çıkarılmadığı gibi Irak’ın kuzeyinde ki Türkmenlere yapılan katliamlara da maalesef kayıtsız kalınmaktadır.

 

Doğu Türkistan da kardeşlerimiz Çin zulmü altında yok edilirken görmezden geliyoruz. Tıpkı Iraktaki katliamlara daha önce sessiz kaldığımız gibi.

 

Filistin’in halkının haklı davalarını savunmak için her türlü fedakarlığı(!) yapan başbakan aynı hassasiyeti niye Irak ve Doğu Türkistan’da ki Müslüman Türk kardeşlerimize göstermemektedir. Yoksa suçları sadece “Türk “ olmaları mı?

 

Türklüğü, milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyetin şimdi bayrağa, üç hilale sarılması kayda değer bir gelişmedir. Yakında miting meydanlarında Çırpınırdı Karadeniz’i söyler. Dokuz ışık doktrinini de parti programı yaparsa hiç şaşırmayız.

 

Siyasette “başarıya ulaşmak için her yol mübahtır” anlayışına şimdiye kadar hep karşı çıktık bundan sonrada karşı durmaya devam edeceğiz.

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
şahin_mert  -  22-07-2013 - 08:34
Siyasette “başarıya ulaşmak için her yol mübahtır” anlayışına şimdiye kadar hep karşı çıktık bundan sonrada karşı durmaya devam edeceğiz. diyorsunuz değilmi, peki MHP li Delice Belediyesi 2 aydır fakirden fukaradan her ay 300 ton su parası tahsil ediyor bu da mübahmı ? , bi araştırın lütfen hangi kanunda hangi yasada yazıyor su sayacı yazmadan para tahsil etmek. yazın yazın bunlarıda yazın sorun niye yapmış seçimde mübah olsun da birdaha kazanayım diye hemi siz görmeseniz allah görüyor. sandık yakın unutmayın.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net