27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
OSMANLI RUHU
01 Ağustos 2013 Perşembe Bu yazı 32346 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başlığı okuyunca aklınızdan hemen yine bunun Milliyetçilik damarları kalktı diyebilirsiniz. Aslında hiçte haksız değilsiniz. Evet, son olayları izleyip takip ettikçe milliyetçilik damarlarımız ciddi şekilde kalktı.

            Somali’de Türk büyükelçilik ek binasına yapılan saldırıda Ülkenin göz bebeği Özel harekât polislerinden biri şehit oldu.

            Aslında uzun uzun bu özel harekâtçıların nasıl yetiştirildiğini ne eğitimlerden geçtiğini ne zor şartlar altında eğitimlerini tamamladığını ve eğitimlerinin sonucunda nasıl zor şartlarda görev yaptıklarını yazmak isterim. Zira bu insanlar kolay yetişmiyor. Her biri cidden güzel eğitim alıyorlar. Gerek Askerin Özel Kuvvetler Komutanlığı ve gerekse Polisin Özel harekâtı uzun zaman dilimine yayılan bir eğitimden geçiriliyor.

            Bu konuda daha önce yazdım. Bu özel birimin içinden gelmiş biri olarak (her ne kadar şimdi göbekli, emekli, her yerinden her gün başka hastalık çıkan ihtiyar adam bölümünde olsak ta) bu birimin ne zor şartlar altında görev yaptığını bildirdim. Dediğim gibi uzun yazmak isterim ama içimdeki duyguyu başka bir güne bırakıp konuya dönmek istorum.

            Somali halkına yardım için giden ve o garip o fakir halka bir merhem olma düşüncesinde olan Türk insanına bu saldırı emin olun insan işi değil. Aslında müsebbipleri yerli bile olsa asıl perde ardında ki müsebbiplerinin güncel tabirle dış mihraklar olduğuna inanıyorum. İnanmakla da kalmayıp kanıtsız bile olsa içimdeki ses kesin diyor. Somali’de insanlık için olan ülkemin görevlilerinin orada bulunuş amacını kavrama sıkıntısı çeken bizimkiler yok mu? Elbette var. Bu kenarda dursun.

            Mısır olaylarında biz neden demokratik tavır aldık derdinde olup, demokrasiye sahip çıkan insanlardan yüzlercesi öldürülürken sanki tatil beldesinde sivrisinek ölümlerini izleyip onlara üzülenler gibi tavır alan bizimkiler yok mu?

            Suriye iç savaşına tepkisiz tavır alan ve adam haklı kardeşim iç işi onun bize ne şeklinde düşünen bizimkiler yok mu? Oda elbette var.

            İsrail’e neden kafa tutuluyor, neden Filistin bizim mevzuumuz olsun diye dizlerini dövenler yok mu? Evet; oda var.

            Şimdi tüm bunları ve daha yazmadığım Can Azerbaycan’ın derdinden Bosna’ya kadar sıkıntılar ile dertlenen bir ülke neden var hayıflanmasında bulunanlar yok mu? Tartışmasız var.

            Şimdi partiyi martiyi bırakalım bir kenara. Ben kesinlikle siyasi olarak yazmıyorum bu yazıyı. Sadece Türküm ve Türk olarak Osmanlının torunu olarak yazıyorum. Etnik milliyetçilik kavramına takılmak istemiyorum. Hiçbir ırkın hiçbir ırka üstünlüğü olmadığını da biliyorum. Ama etrafımdaki olaylar beni etnik düşünmeye zorluyor. Bende ister istemez etnik düşünüyorum.

            Osmanlının yüce ruhundan korkan ve ağzıma geleni yazmak isteyip yazamadığım sıfatlar döktürdüğüm ülkeler ve insanlar bu yüce duygudan korktuklarından oralarını buralarını sağa sola sallıyorlar. Ellerinden geleni yapıyorlar. Yayınları ve kışkırtmaları devam ediyor.

            Bu kışkırtmayı yurt içinden iş birlikçileri ile yapıyor. Adeta yurtiçi ve yurtdışı koalisyonu yapmışlar ve Osmanlı ruhu ile hareket eden kesimleri sindirmeye çalışıyorlar. Bunun en acı örneği Somali saldırısı olmakla birlikte Gezi parkı kalkışması bir ölçüdür.

            Biz Osmanlının mirasçısıyız. Biz demokratik Türkiye Cumhuriyetinin ferdiyiz. Biz her şeyden önce Türk’üz ve şanımız şerefimiz ile bu toprakların sahibiyiz. Bu topluluklarında yardımına koşacağız, bu insanlarında derdi ile dertleneceğiz. Kıtalar ötesinden gelip burnunu sokanlara veya içten içe şalvarına kor düşenlere inat bu böyledir böyle olmaya da devam edecek. Karnı ağrıyanın batsın karnı.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
zafer  -  12-08-2013 - 12:35
komşularda olan bitene elbette seyirce kalınmamalı, takip edilmeli ve gerekirse ses çıkartılabilmelidir. büyük devletin gerektirdiği budur. ancak aynı duyarlılık başta çinin urumçi bölgesinde yaşayan saf kan Türk kardeşlerimiz içinde gösterilmelidir. Müslümanlığımız kadar Türklüğümüze de sarılmalıyız. aynı kandan aynı candan geliyoruz. \'bir gün tüm Türkler olarak çin seddinde buluşacağız\' M. Kemal Atatürk
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net