17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
KÂFİRİN DOSTU
26 Ağustos 2013 Pazartesi Bu yazı 89705 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 Adına Firavun diyorlar, adına sisi diyorlar, adına Mossad dostu diyorlar, adına Amerikanın adamı diyorlar. Adına başka şeylerde diyorlar ama onları yazmak gereksiz diye değerlendiriyorum.

            Evet; Tahmin edeceğiniz gibi Mısırın darbe yapıp, dünyanın gücünü ardına alıp Mısır insanının üzerine baskı kuran insandan söz ediyorum.

            Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize ALLAH’A apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

            Kâfirin kardeşliği ve dostluğu zamanın en küçük birimi olan salise kadar değerli ve o kadar genişliktedir.

            Zira bu kardeşlik ve dostluk ALLAH için olmadığından, sonucu olmayan akim bir dostluk ve kardeşliktir. Kâfirin nazarında her şey bir an görünür sonra zaman nehrinin girdabında kaybolur birer zavallı mahlûklardır. Böyle olunca onun kardeşlik ve dostluğu kısacık zaman diliminde hapsolmuş, menfaat esaslı ve devamı olmayan sahte bir kardeşlik ve dostluktur.

            Küfür ve gafletin nazarında her şey fenaya mahkûm esassız ve çürüktür. Hal böyle olunca ona mebni olan dostluk ve kardeşliklerde esassız ve çürük olur demektir. Lakin iman kardeşliği ALLAH için olduğundan, sonlu ve fani değil ebedi ve daimidir. Bir dakika ALLAH için dostluk kurmak ebedi cennette ebedi dostluğu netice vereceği için, bu dostluk akim ve güdük değil daimi ve ebedidir. Bu yüzden esaslı ve sağlam temelli bir dostluk ve kardeşliktir.

            Mümin bir zat, imanın verdiği nur ve muhabbet ile mazide kalmış enbiya ve evliyalar ile dostluk kurabildiği gibi, istikbalde de aynı dostluk ve muhabbeti devam ettirebilir. İmandan gelen kardeşlik güneş gibi sönmez ve devamlıdır; küfrün kardeşliği ise çabuk sönen bir saman alevi gibidir.

            Ömer b. Hattab (r.a.) şu hadisi rivayet eder: "ALLAH'a (c.c.) olan bağlılıklarından dolayı peygamberler ve şehidiler olmadıkları halde, peygamberler ve şehitlerin bile onlara gıpta edecekleri ALLAH'ın (c.c.) bazı kulları vardır."

            Ashab: "Ey ALLAH'ın RESULÜ SAV! Onlardan bize haber ver," dediler.

"Onlar aralarında neseb veya ticaret bağı olmaksızın, sırf ALLAH (c.c.) rızası için birbirini seven müminlerdir. Onların yüzü nurdur. Nurdan yapılmış koltuklar üzerindedirler? insanların mahzun olup korktukları bir günde, onlar ne korkar ne de mahzun olurlar. RESULULLAH (s.a.v.) daha sonra da şu ayeti okudu:
"Dikkat edin! ALLAH'ın veli kulları üzerinde ne korku vardır ne de mahzun olacaklardır." ( Yunus: 62)

            Şimdi tüm bu kelimelerden sonra basına yansıyan duruma göre İsrail ile anlaşma yapıp dünyanın süper güçlerini ardına alıp darbe yaparak halkına kan kusturana ne denir?

            Aslında ne zaman Rabbinin rızasından ayrılarak kafiri birsi dost edinirse o zaman ondan fayda gelmez. Fayda gelmeyeceği gibi Müslümanlar için dert olur sıkıntı olur.

            Dünya üzerinde Müslüman dert çekerken, zulüm görürken kafirin onun derdi ile dertlenmeyeceğini anlamak gerek. Elbette zulüm eden zulüm edenle brikte olur ve ona yardım eder.

            Dünya Müslümanların artık uyanması ve kimin dost kimin düşman olduğunu bilmesi gerekiyor. Elbette ardından Müslüman düşmanları ile de elinden geldiğince mücadele etmesi gerekiyor.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net