07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
X,Q,W
03 Ekim 2013 Perşembe Bu yazı 46061 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başbakan Erdoğan merakla beklenen tarihi açıklamayı yaptı. “Türkiye’de bugüne kadar tek bir paket halinde açıklanan en kapsamlı reform sürecini başlatıyoruz” dedi. Dedi de bakın bu paketi kimler için yaptı.  Kimlere açtı.

Yeni seçim sisteminde üç farklı alternatifi düşünüyorlar.1- Yüzde 10 barajı devam edecek. 2-Barajı yüzde 5’e çekip, beşli gruplandırmayla daraltılmış bölge seçim sistemi. 3- Ülke barajını tamamen kaldırarak, dar bölge seçim sistemi.

- Seçim barajı ile ortaya koydukları tasarılar BDP’nin rahatça parti olarak meclise girmesini sağlayacak.

Siyasi partilere devlet yardımı kapsamını genişletilerek, devlet yardımı için yüzde 7 olan mevcut oranı, yüzde 3’e çekiliyor.

-Ülke birlik ve bütünlüğüne kasteden BDP’nin artık devlet yardımı almasını sağlıyor.

Seçim kanunun 15. Maddesine ek yapıyor, iki kişiden fazla olmamak kaydı ile eş genel başkanlık sistemini getirilerek BDP’nin lüzumsuzca uygulaması yasallaştırılıyor.

Seçimlerde farklı dil ve lehçelerde propaganda imkanı getirilerek BDP’nin daha rahatça bölücü propaganda yapması sağlanıyor.

Q,W,X gibi harflerin kullanılması sağlanarak alfabe bütünlüğümüz ortadan kaldırılırken, özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açılarak eğitimde milli birliği ortadan kaldırılacak.

Bu da PKK’nın temel hedefleri doğrultusunda yapılmıştır. Demokratikleşme mi? Bölücülere taviz mi?

Nevşehir Üniversitemizin ismini Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesini uygun görmekle birlikte hala Başbuğ adına bir üniversiteyi bekliyoruz.

 “Ne mutlu Türküm diyene” sözünden ve Türklükten rahatsız olanlar elbirliği ile andımızı ilkokullarımızda yasaklıyorlar.

Süryanilerin, Ermenilerin, Rumların her türlü malları iade edilirken Türk Ocaklarının binası hakkında her hangi bir gelişme göremiyoruz.

Demokratikleşme paketi adı ile açıklananların bir dayatma ve pazarlık sonucu verildiği kesindir.

Sayın Başbakan bu paketi en iyi “ocağına ateş düşenler” anlar diyor. “Analar ağlamasın” diyor. Evet analar ağlamasın ama bu yapılanlardan sonra analar kahrından öleceklerdir. Bu paket hazırlanırken acaba kaç tane şehit anasına soruldu ki gözü yaşlı analar adına konuşulmaktadır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
a.vural  -  10-10-2013 - 22:07
sayın ali dursun banka ile bildiklerin çok eksik kardeşim bankalarda alınan kredilerde kefil yoktur muteselsilen kefalet vardır müteselsil de ne demektir biliyormusun muşterek borçlu anlamına gelir yani parayı bir kişi alır ama borçlu kefil olanlara beraber kaç kişi ise o kadar borçlu olur o zaman sende aklını kullanacan kimseye kefil olmayacaksın ikincisi sigorta işlemine gelincede bankadan kredi alırken sigorta için bir takım bilgiler soruyor eğer o bilgilere bilerek yanlış cevap verirsen ve sigorta şirketide araştırdığında o hatayı bulursa ödeme yapmaz örneğin yaşın altmış iken yaşını ellidokuz dersen 60 yaşındakinin sigorta yaptırabilmesi için tam teşekkullu hastaneden sağlık bilgisi getirmesi gerekir 59 yaşındaki ise kendi beyanı ile sigorta olabilir ama vefat ederse yaşı 60 olarak görulur beyan 59 olursa sigorta şirketi para ödemez ali dursun kardeş birde şunu hiç bir zaman unutma zenginin demokrasisi hep kendisinden taraf olur
Ali Dursun  -  08-10-2013 - 18:38
Q!W!X cok ilginc uclu Turkceye lazim olmasa da demokratiklesme ile katildi .Yasalar duzeltilecegi yerde.Bir krefiye kefil olan krediyi ceken oldugunde sorumluluk kefile kaliyor.Sigorta sirketi krediyi karsilamadiginda.Bankalar ise kimi hasta olarak cekmis diyerek sigorta karsilamiyor.Diger Bankanin sigortasi karsiliyor.Bu iki banka Kirikkale de odemeyenin bas harfi H odeyenin ise..Alin size iki demokratiklesme .Hem sigorta parasi kes.hemde krediyi karsilamadigin gibi sigorta parasini da iade etme birde kredyiyi ceken oldugunde kefile borc cikar.Bu yuzden bu bankaya dikkae edin diye yazdim.Asil bu bankalar demokratimlesmeye girmeli.Kredi ceken oldugunde kefil otomatikman sorumluluktan dusmeli.İdari kanun diger kanunkar caga ayak uydursun ki demokratiklesme olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net