07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
Deliceliyiz
21 Ekim 2013 Pazartesi Bu yazı 29596 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Delice Kaymakamlığı, Delice dışındaki Delicelileri tanışma, kaynaşma ve sohbet etmek amacı ile ilçeye davet etti.  İlçe esnafının, eşrafının ve seçilmişlerinin yanında Kırıkkale ve Ankara’dan bir çok seçkin Deliceli bu davette idi. Hiç şüphesiz  davet edilebilecek seçkin Deliceli sayısı bu kadar değildi.

 

Delice’nin merkezinde nezih bir  mekanda yapılan bu davete katıldım. Açılış konuşmasını ev sahibi Kaymakam Mehmet Parlak Bey yaptı. Konuşmasında “Bu yemeğin amacının sadece memleket meselesi olduğunu, Delice’nin bölük pörçük yapısını görerek, tanışalım, istişare edelim, ayrıca Delice’nin tüm sorunlarını konuşacak atmosfer oluşturmaya çalıştık” dedi. ve Delice ile ilgili bizim de vakıf olmadığımız bir çok teknik ve detaylı bilgiler verdi.

 

İki belde’nin de kapanması ile bir belde ve kırk köy ile Delice’nin genel nüfusu on bin’in altına düşmüş.

 

Delice’nin en önemli sorunları işsizlik, bu sebeple ortaya çıkan göç ile maalesef ilçe her geçen gün gittikçe küçülmektedir.

 

Şehir halkının en önemli beklentileri arasında ise  Küçük sanayi sitesi yapılması, doğalgazın gelmesi, TOKİ, Meslek Yüksek Okulu’nun bölüm sayısının artırılması, hem yüksek okul hem de liseliler için açılabilecek öğrenci yurtları var. Tabi ki bu beklentiler arasında en önemlisi artık yılan hikayesine dönen sulu tarım meselesidir.

 

Sulu tarım konusunda önemli yollar kat edildiğini ve en kısa sürede bu sorunun çözüleceğini söyleyen iktidar partisi ilçe başkanımızın da takipçisi olacağız.

 

Sorunlarının yanında ümit verici gelişmeler olmuyor da değil doğrusu, Tuz Ocağı 8.5 milyar metre küp kapasitesi ile önümüzdeki günlerde üç yüz kişiyi çalıştırabilecek bir fabrika olması bekleniyor.

 

Delice, Samsun-Yozgat yol ayrımının geçtiği, ikliminin güzelliği, arazilerinin verimliliği ile cazibe merkezi olabilecek konumdadır. Günde 16 bin aracın geçtiği şehirde önemli olanın dışarıdan parayı Deliceye çekebilmek için kurulan köylü pazarı  ayrı bir önem taşımaktadır.

 

Delice’nin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, tarihi mekanların, türbelerin, mesire yerlerinin tanıtımının yapılması da şehre önemli bir katkı sağlayacaktır.

 

Son yıllarda bağcılıkta ki gelişme ilçe sakinlerini umutlandırmış, üzüm ve üzümden yapılacak diğer ürünlerinde üretilerek pazarlanması şehre önemli katkı sağlayacaktır.

 

Hazırlıksız gelinen ve gündemin tam olarak bilinmediği bu toplantıda çok güzel fikirler çıkmış, bunun yanında hemşerileri bir araya getirdiği için bütün davetliler Kaymakam bey’e ayrı ayrı teşekkür ettiler.

 

Saat 20:00’da başlayan toplantı gece 24:00’ a kadar devam etti. Bu toplantıların periyodik olarak yapılması, hatta ihtisas komisyonlarının da kurularak daha da genişletilmesi bütün katılımcıların ortak dileği idi.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net