25 Şubat 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Bayramınız Kutlu Olsun!
21 Ekim 2013 Pazartesi Bu yazı 20112 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

“ Sevgi muhabbet kaynar, yanan ocağımızda,

Bülbüller şevke gelir, gül açar bağımızda.

Hırslar, kinler yok olur aşkla, meydanımızda,

Aslanlarla Ceylanlar, dosttur kucağımızda”.   

                                                              Hacı Bektaş Veli

    Kurban bayramı insanlığın kurtuluşu, özgürlüğü olarak ‘da kabul edilir. Günümüz sıcak gündemi içerisinde çevremizde bu kadar kan dökülürken bayram kutlamak ne kadar insanca bir uygulamadır. Sormak lazım Toplumsal çelişkilerle iç içe yaşayan bir ülkeyiz. Bayramların yardımlaşma dayanışma ziyaretlerin yapıldığı barış ortamı içerisinde kutlanan ortak günlerimizdir.

    Ülkemiz insanlarının eşit yurttaş olduğu, İşsizliğin olmadığı, İnsan hak ve özgürlüklerine saygı duyulduğu, yaşam hakkının güvence altında olduğu, Düşünce ve Örgütlenme özgürlüğünün önündeki engellerin artarak devam ettiği, İnsanlık suçu olarak kabul edilen baskı, Şiddet ve işkencenin olduğu bir ülkede yoksulluğun, yolsuzluğun, hukuksuzluğun, adam kayırmanın, yurttaşlarını katleden bir anlayışın geçerli olduğu ülkemizde durum böyle. Diğer İslam ülkelerinde durum daha da  kötü.

    Suriye’de,Mısır’da,İran’da,Irak’da,Filistin’de,Somali’de,Myanmar’da,Bosna  Hersek’de,Karabağ’da,Sudan,Fas,Tunus,Libya’da  başka bir söyleyişle Türk,İslam coğrafyasında yaşayan tüm halklar biri birlerinin yaşam hakkını ellerinden almak için her  kötülüğü yapıyorlar. Sanki yıllarca yan yana birlikte yaşamamışlar  Bu ne kin, acımasızlık kan döküyorlar. Eğer bayramlar barış ,sevgi ve kardeşlik ortamı içerisinde birlikte  kutlanırsa anlamlı olur.Hiç bir ülke kendi içerisinde farklılıklarının güzellik ve zenginlik  olduğunun farkında değil ,Kültürlerine ,Dillerine,İnançlarına,renklerine  bakılmaksızın  herkes  gerekli hoşgörüyü  ön planda tutarsa kan dökülmez. Bunu istemek hepimizin hakkıdır.

    Yaşamın bize öğrettiği bu savaşların, çatışmaların, darbelerin Demokrasisi gelişmiş ülkelerde olmadığı Demokrasinin olmadığı veya  ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda geri bıraktırılmış ülkelerde yapılıyor. emperyalist ülkelerin  menfaatleri   için  bölge halklarıyla ,kardeş komşu halklarla İlişkilerimiz bozulmasın Barış içerisinde yaşamaya devam edelim. Hatta savaş ve iç karışıklık geçirmiş ülkelere  normal yaşama geçmeleri için yardımcı olunmalı.savaşlar ,iktidarlar tarafında planlanan cinayetlerdir. Bizi yöneten iktidarın her ne kadar TBMM ‘de savaş teskerelerini çıkartmış olsa da böyle bir katliama ortak olmasını istemiyoruz.  Dikkatli ve akılcı davranmasını  bekliyoruz.Savaşın çılgınlık olduğunu herkes bilmeli ,savaş açlık, yoksulluk ve ölüm demektir.Organlarını kaybetmiş insanlar demektir. Anadolu erenlerinden pirimiz Hacı Bektaş Velinin  Güzel sözlerinden  “  Düşmanınızın dahi insan olduğunu unutmayınız “ der. “En kötü barışın savaş dan iyi olduğunu “söyler bilim  adamları Mustafa Kemal Atatürk’ün  yine güzel bir özdeyişini de paylaşmak lazım “ Ulusun Hayatı Tehlikeye girmedikçe   savaş  bir cinayettir.”der.ulu önder     Savaşların olmadığı Barış ve sevginin  yaşandığı güzel günlerde bayramları kutlamak ümidiyle     19 Ekim - 2013

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                                             Hüseyin GÜNEY

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Şubat 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net