27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
FAZİLET REJİMİ
29 Ekim 2013 Salı Bu yazı 32474 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yüce Türk Milleti tarihinin her döneminde bağımsız yaşamış, bağımsızlığı karakter edinmiş, oluşturmuş olduğu kültürü ile de dünya medeniyetine iz bırakmıştır.

 

Emperyalist batı Cihan Devleti olan Osmanlı’nın zayıflaması ile yüzyıllardır güttüğü Şark politikasını gerçekleştirmek için bir imkân yakalamış ve Anadolu’yu işgal ederek Türk milletini tarihten silme hedefine yaklaşmıştı.

 

Mustafa Kemal ordunun dağıtıldığı, devlet yöneticilerinin gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olduğu bir dönemde “ya istiklal ya ölüm” parolası ile Çin sarayındaki Kürşat gibi mücadeleyi başlatmış, Kutluk Kağan gibi Kurtuluş savaşını başarıya ulaştırmıştır.

 

Türkiye adı ile mili devleti kuran Mustafa Kemal 29 Ekim 1923 tarihinde ise Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyeti ilan etmiş, arkasından ekonomik, sosyal, siyasi, kültürel alanda gerçekleştirilen inkılaplarla devletimizin temellerini sağlam zemine oturtmuştur.

 

İnsani değerlere önem veren milletin kendi kendini yönettiği, hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik ve laik yönetim şekli olan Cumhuriyet, Orta Asya’da Kurultay ile İslam Tarihinde meşrevet ile günümüze kadar millet egemenliği kültürü gelişerek gelmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti, evrensel değerlere önem veren her türlü bölücülüğe etnik mezhep ayrımcılığını reddeden, insan haklarına saygılı, vatandaşlarının refahını düşünen bir ülke olmuştur.

 

Yüce Türk milletinin hoşgörüsü ve devletimizin barışçı politikalarına rağmen içteki ve dıştaki bazı hainler cumhuriyeti yıkmak milli birlik ve beraberliğimizi bozmak için son yıllarda faaliyetlerini artırmışlardır. Cumhuriyetin nimetlerinden faydalanarak meclis çatısı altına giren “hain kafalar” devletimizin temellerini dinamitlemektedir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti korumak ve kollamak her zaman ki gibi bayrağa, vatana, milletine canını seve seve feda edecek vatan evlatları olan  Türk Milliyetçilerine düşmüştür. 

 

Büyük Türk milleti ne kadar basiretsizce yönetilirse yönetilsin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberliği, vatanın bütünlüğü tehlikeye girdiği dönemlerde şahlanmış daha önce olduğu gibi beceriksiz yöneticileri alaşağı edip tam bağımsızlığını tekrar sağlayarak büyük Türk milletine karşı havlama cesareti gösteren mahluklara karşı gereken cevabı verecektir.

 

Milli hassasiyetlerin en fazla ortaya çıktığı milli bayramların unutturulmaya çalışıldığı, andımızın kaldırıldığı, milli değerlere sahip çıkılamadığı gibi, artık “Türk’üm” demenin bile ayrımcılık kabul edildiği ülkemizde milli bayramlara özellikle Cumhuriyet Bayramımıza en fazla Cumhuriyetten kazanımlar elde eden Türk gençliği sahip çıkmalıdır.

 

29 Ekim sendromu sebebi ile aniden rahatsızlananlara inat Cumhuriyetçi, milliyetçi gençlik büyük bir coşku ile kutlayacaktır.

 

Bu duygularla milli egemenliğimizin ve milli bağımsızlığımızın tartışıldığı şu günlerde tam bağımsız Türkiye sloganı ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılını kutlarım.

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE bilinci ile sonsuza kadar bayram coşkusunu yaşamak dileğiyle…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net