05 Ağustos 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Trafik Kazaları 13 Yaralı
Trafik Kazaları 13 Yaralı
Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu
Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu
Ev Dezenfekte Edildi
Ev Dezenfekte Edildi
Ölüm Genç Yaşta Yakaladı
Ölüm Genç Yaşta Yakaladı
  YAZARLARIMIZ
ADAY YORUMLARI
25 Kasım 2013 Pazartesi Bu yazı 25174 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Belki önceden yazsak etkileme olur, yanlış anlaşılır, değerlendirmeler farklı yorumlanır ve insanların kafasında özellikle oy kullanma durumunda olanları yönlendirme olarak algılanırdı.

 

            Bu yazıyı temayül yoklamasından sonra yazmak daha doğru olur şeklinde düşündüğümüzden şimdi kaleme aldık.

            Yerel seçimlerde aday adayı olan pek çok adayın durumu hala belirsizliğini koruyor.

            Netleştiren partiler var elbet yerel seçimlerde Belediye Başkan adaylarını. Bunarın başında Milliyetçi Hareket partisi geliyor. MHP Belediye Başkan adayı tercihini Mustafa Pekdoan’dan yana kullandı. Mustafa Pekdoğan kendi partisi içerisinde değerli aday adayları arasından sıyrılarak Kırıkkale’yi yönetmeye talip oldu. Daha önce Başkanlık yaptığından seveni ve sevmeyeni vardır. Ama tecrübe konusunda diğer adaylardan bir adım öne geçmiş vaziyetteydi ve partisi de bunu göz önüne alarak tercih etti.

            Geçen dönemde Demokrat partiden aday olarak Kırıkkale’de ciddi bir oy alan Mahir Yılmaz’ın ise bu dönemde Saadet partisinden aday olacağı kamuoyunda konuşulur durumda. Bu dönemde Demokrat partiden daha fazla taban oy potansiyeline sahip olan saadet partisinden aday olması Mahir yılmazı ne kadar öne çıkarır veya tepki toplar oy oranı düşer mi bilinmez.

            Cumhuriyet Halk Partinsin adayı belli oldu ama benim hiç tanımadığım biri olduğundan yorum yapmak veya Kırıkkale’de şunu yapar, bunu yapar deme lüksüne sahip değilim.

            Akparti ise henüz adayını belirlemedi. Belediye Başkanlığına aday adayı olan değerli isimler var. İl Belediyesine mevcut Başkan Veli Korkmaz aday olmayacağını açıkladı. İki dönem üst üste kazanma başarısı gösteren Korkmazı kişisel olarak sevip sevmemek tabi olarak herkesin kendi bileceği iştir. Nihayetinde insan aynı ana babadan olan kardeşini bile sevmeyebiliyor. Oda herkesi sevmek zorunda değil zaten. Kendisi her fırsatta kindar olmadığını, dedikodulara kulak asmadığını, kimsenin kendisine bir başkasını karalamasına meydan vermediğini söyler. Ancak nihayetinde oda bir insandır ve kırk kere bir adama deli dersen deli olur çıkar. Gerek onun hakkında başkasına gerekse başkası hakkında ona birisi hakkında götürülen yanlış bilgiler karşılıklı yanlış anlamalara neden olabilir. Korkmazın çalışma konusunda eleştiri aldığını tekrar etmek gerekirse pek doğru olmaz. Farklı konularda eleştirilebilir ama çalma çarpma ve çalışma konusunda hakkını vermek lazım.

            Belediye Başkanlığı ile ilgili Mevcut il başkanı Mehmet demir aday adaylığını açıklamadı. Ancak yapılan temayül yoklamasında oy kullanan seçmenlerden çok az fire veren olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz. Bu nedenle bence adaylık konusunda diğer adaylar gibi onunda ciddi şansı vardır.

            Mehmet saygılı, gençliği ve il genel meclis üyeliğinde kazanmış olduğu deneyimle öne çıkarken, Salim Bozdemir kent imarlaşması konusunda akademik kariyeri ile, Nuh Dağdelen parti il başkanlığı yaptığından tabanına hitap edip fakir fukaraya yaklaşımı, Ahmet Özdemir bürokrasiyi iyi bilmesi ile öne çıkıyor. Kemal Albayrak eski siyasetçiliği ve Vekillik kariyeri ile ben varım diyor. Serdar Duru hakkında hiç irtibatım olmadığından yine yorumlamak yanlış diye düşünürüm.

            Bu aday adaylarının hepsinin birbirinden değerli olduğu ve bu işi yapar durumda olduğu gözleniyor. Bunların dışında eski Vekil Kırıkkale’yi iyi bilen ve takip eden Turan Kıratlı gibi dışarıdan bir işaret ile bu işe talip olan çıkar mı veya görev verilir mi onu da zaman gösterecek.

            Konu hakkında ve aday adayları hakkında değerlendirmeler inşallah devam edecek. Bildiğimizi paylaşıp en iyisini, hizmet aşkına sahip, dürüst en başarılı gördüğümüzü ve gelirse projelerini yazmaya devam edeceğim.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  27-11-2013 - 09:43
Sayın TAŞDEMİR güzel düşünen insan güzel söz eder. Çok teşekkür ederim. Siyaset çok farklı bunu gördük. Bizi biz bilip istişare eden dostlarımız ve bizim aklımızın erdiğini aktarmamız yetiyor şimdilik. Nasip görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.
Enes Taşdemir  -  26-11-2013 - 15:21
Sayın Güventürk; sizi ne zaman göreceğiz seçim meydanlarında? Daha neden köşenizdesiniz sadece? Bu ülkenin sizin gibi dinamik, aktif, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var diye düşünüyorum..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  04 Ağustos 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net