26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkaleli Olalım..
19 Aralık 2013 Perşembe Bu yazı 30875 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçtiğimiz cumartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Mustafa Pekdoğan Hüseyin Kahya Parkı yanındaki artık herkesin bildiği seçim bürosunun görkemli bir açılış yaparak seçim stardını verdi . Kendi tabiri ile “sahaya inmeye başlayacak”

 

Zaten adaylığı açıklandığı günden bu yana sokak sokak üstelikte tek başına dolaşan Mustafa Bey’in sadece temposu biraz daha artıracağa benziyor.

Dualarla, kurbanlarla yapılan açılış programında her kesimden insan yüzlerini gördük. İl ve ilçe teşkilatı, Partililer ordaydı. Ülkü Ocaklarının sloganları ile cadde inlerken, kalabalık bir şekilde açılışa katılan Kamu-sen göz doldurdu.

Sayın Mustafa Pekdoğan’ın konuşmasında ki en önemli vurgulardan biri “Kırıkkaleli olalım “ idi. Babasının, dedesinin mezarı Kırıkkale’de olan insanlar artık Kırıkkalelidir. Yine doğma büyüme Kırıkkaleli olup ta seçim zamanı babasının memleketi şura bura diyerek sadece memleket üzerinden siyaset yapanlara pirim vermeyeceğiz.

 

“Kırıkkale halkı merttir. Bana bir ceza kestiniz ben vebalimi ödediysem bu sefer beni taltif edin. Cezayı başkalarına kesin.” Sözü ile hatalarından ders aldığını, tecrübesini şehre aktaracağını belirterek aslında siyasetçi için insan için önemli bir erdem örneği gösteriyor.

 

Seçimi kaybettikten sonra hiç Kırıkkale’den ayrılmayan Mustafa Bey, Kırıkkalelinin düğününde, derneğinde cenazesinde olmuş, sokakta, çay ocaklarında Kırıkkaleli ile hem hal olmuş, yani Kırıkkalelinin ile ölüsünde dirisinde birlikte olmuştur.

 

Açılış konuşmasında aday adayları ile verilen “balkon resmi” Kırıkkale’ye biz biriz birlikteyiz mesajı idi.

 

Mustafa Bey’in konuşmasının satır aralarında aslında Kırıkkale için bir çok önemli mesajlar vardı. “aday çıkartırken ben yazdım siz uymak zorundasınız denmemelidir ve Kırıkkale bunun cevabını verecektir.” Diyerek Kırıkkale benden sorulur ben ne dersem o olur anlayışına karşı durulması gerektiğini belirtti.

 

Kırıkkale’ye ve seçmenine saygı duymayanlara bir ders vermek gerekir. Kaldı ki sadece atayanlar değil, adayın kendiside seçmene saygı göstermediğini göstererek araçlara şimdiden “Belediye Başkanı” yazdırmıştır.

 

Bu ders Kırıkkale’ye ders vermeye çalışanlara “ders verme seçimi” aslında “Bu memlekette 1 bakan ve 2 milletvekili vardı? Bunların olduğu yerde bu şehir böylemi olmalıdır?” hükümetin en güçlü isimleri şehrimizin vekili, bakanı olacak Kırıkkale bu halde olacak. Ya Kırıkkale’yi sahiplenmeme yada basiretsizlik var bu işte.

 

Demek ki belediye başkanı iktidar yanlısı deği,l aslında becerikli insan olması lazımmış!

 

Bu seçim yine doğma büyüme Kırıkkaleli olup ta sokakta kimseye selam vermeyenlere, birilerinin elinden tutması ile aday olanlara ders verme seçimi aslında.

 

Tabiî ki son söz aslında Kırıkkaleli olalım olmayana, olamayana ders verelim.

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kemalettin Gök  -  19-12-2013 - 12:36
Sayın yazar Kırıkkaleliler Kırıkkaleilik yapacağını iddia eden Pekdoğana Kırıkkaleleiler nasıl inanacak.Kırıkkaleleiler Kırıkkale Belediyesinin Hayati Karayolun döneminde gördü.Belediyeye o günün ve bu günün şartlarında müthişşş bir eleman alımı yapılmıştı. Kırıkkale Belediyesine 1100 kişi alınmıştı.Ve bu alınan insanların 900 kişisi Keskinliydi.Bu kafanın bölgeciliği aşarak Kırıkkalellilik yapacağınza inanıyormusunuz??? Bu güe gelelim Mhp nin aday adayı Kırşehirli aday adayı avukatı il başkanı darp ederken içinde bölgecilikten kaynaklanan bir kin varmıydı yokmuydu? Akpde imparatorlardan bahsedernler Osman Durmuş impataratorundan halen kurtulabildilermi? Sayın yazar sizin iyi niyetinize inanıyorum ama Koray Aydın zamanınfda o günün başkanı Pekdoğana gelen trilyonlarca lirayla Kırıkkaleye yapılan hizmetin hiçte uyumlu olmadığını gören bilen bir Kırıkkaleleili olarak Pekdoğanın Keskincilik halkasınından çıkabileceğini sanmıyorum. Keskinlilerin de Pekdoğanda Keskincilik yönünün ağır basmaması halinde yanında olacaklarını hiç sanmıyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net