28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İNSANI KİRLETMEK
23 Aralık 2013 Pazartesi Bu yazı 28055 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     Aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama bu Ergenekon furyası ortalığı kapladığında kendimizce mütevazi köşemizde bir yazı yazmış ve bu olayların üstüne gidin demiştik.En ağır şekilde üstüne gidin ve ucu nereye dayanıyorsa oraya kadar uzansın ama siz gidin üstüne demiştik.

    Hemen yazımızın devamında üstüne basa basa şunu da demiştik.Bu yargılama çabuk bitsin. Uzamasın. Uzamasının hem kamuoyunda farklı algılaması oluyor, hem konu sulanıyor ve ciddiyetini yitiriyor. Ama her şeyden önemlisi insanların suçsuz olması durumunda içeri aldığınız insanı hem manen çöküntüye uğratıyor ve hem de bu insanın özgürlüğüne mani olunur demiştik.

    Şimdi hükümete dayanan, bakanlara dayanan, iş adamlarına dayanan bir soruşturma yine ülke gündeminde. Bu adı yolsuzluk olan operasyon içinde aynı şeyleri söylüyoruz. Ne bir eksik sözümüz var bu konuda ne bir fazla.

   Sonu kime dayanırsa dayansın bakanına vekiline başkanına kim varsa bu kirli oyunun içinde hepsi bir bir çıksın ortaya. Asla geri adım ve adam kayırma olmasın. En yoğun şekilde gidilsin üzerine. Bu işin içinde ucunda kıyısında neresinde kim varsa orası açılsın.

  Ancak; asla ve asla uzamasın. Yani bir insanın özgürlüğünü ne kadar kısıtlarsanız o kadar tekrar ölür. Kirlenir ruhu. Ancak bu ölüm ve bu kirlenme sadece suçsuzlarda olur.

   Bu işin uzaması, sürdürülmesi ülkenin gündemini kendi öz gündemi kabul eden insanları üzer. Kafalarında olmaması gereken soru işaretleri doğurur. Soruşturmanın hızla neticelenmesini istemek zinhar karartılsın veya yarım bırakılsın anlamı taşımıyor. Sadece suçlu ile suçsuz insanların ayrılmasını istemektir. Yoksa dediğimiz gibi sonuna kadar gidilsin.

    Devletin malını çalan çırpan kimse sonucuna katlanmalı. Ülke gündemi tam yolunda gidiyor derken birden bire bu yolsuzluk olayları patlak verdi. Eğer bunun içinde emniyetin ciddi takibi ve araştırması sonucunda suç varsa ne ala. Aksi takdirde işin içinde farklı operasyonlar varsa, devletin bekasını tehdit eden unsurların bir ayak oyunu ise bununda acilen çıkarılması gerekiyor. işte bu hesap sorma o andan itibaren tam tersine dönmeli ve itibarımızı zedeleyen, gerek ülke içinde gerekse dış mihrakların oyunu ise o zamanda onlara gerekli cevap verilmelidir.

     Belki bu işin araştırılması gereken bir başka yönü de emniyetten bu kadar bilginin sızdırılma olayıdır. Atılan her adımın gazetelerde boy boy resmedilmesi neyin nesi. İnternet sitelerinde operasyonun tüm detayları yazıyor. Sizin gündemi ve operasyonu takip etmeniz için ne Emniyet müdürü olmanıza gerek var ne İçişleri bakanı olmanıza gerek var. Eğer iyi bir internet kullanıcıysanız yolsuzluk operasyonu nasıl başladı nasıl gelişti an be an bakabilirsiniz.

    Kimin kasanından ne çıktı, kimin ayakkabı kutusunda kaç lira varmış, kimin yatak odasında para sayma makinesi varmış olanları olmayanları bilmeniz için emniyetin bir kademesinde yönetici olmanız gerekmiyor.

    Devlet terbiyesi ile yetişmiş hiçbir müdür seviyesine gelmiş hiçbir hatta memuriyeti bilen hiçbir insanın üstüne haber vermeden bu işleri bu kadar deşifre etmesine bu kadar bilginin ayağa düşmesine ne denir?

   Tabiî ki en üst makamdan verilen emirle birleri araştırılacak ama bu emirle olur ve eğer bu araştırmada sıralı amirler yoksa herkes üstüne haber verir. Şunu söylemeye çalışıyorum ben. Herkes bir başkası hakkında soruşturma yapmış ve bunu üstlerinden saklamış. Bu devlet geleneğine sığmaz. Kirlilik yapar.

   Başta söyledik şimdi tekrar ediyoruz. Bu soruşturma hıza tamamlanmalı ve asla geri adım atılmamalı. Ama bu iş hızla yapılmalıdır. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
mehmet  -  24-12-2013 - 13:11
Ergenekonda çarşaf çarşaf ilan edilirken gzilik yok burada gizlilik var bu ne mantık.bakan çocukları olunca masumiyet karines.i peki daha önce ergenekon,balyoz,28 şubat ve 13 yaşındaki çocuk 6 yıl ceza alırken masumiyet kariesi yok burada var öylemi.Bizde herşeyi dışarı bağlama mantığı artık bitmeli.Kim yaptı dış güçler yaptı.
Şevket Özsoy  -  23-12-2013 - 12:02
Tamam haklı olabilirsiniz belkide, Ayakkabı kutusunda çıkan paraların İmam Hatip yaptırmak için kullanılacağına da inanmıyorsunuz heralde? Bakan çocuklarının rüşvetine ilişkilerinize ne diyeceksiniz.
Mehmet Gençer  -  23-12-2013 - 10:05
Sevgili Güventürk. Gerçekten Yapılan bir hırsızlık ve dolandırıcılık, yolsuzluk varsa ki, bunlar çok ciddi iddialar teşhir edilen belgeler var. Bunları tespit edenler iç işleri bakanına ve bakanlara haber verselerdi, basına yansımazdı. Basına yansımayınca bu olayın üstü kapatılırdı. Sn. bakan oğluna evindeki kasaların ve para sayma makinalarının ne işe yaradığını evde ne aradığını neden sormamış. Sormadığına göre haberi var demektir. Emniyetin Aslında yasal olarak cumhuriyet savcılarının verdiği talimatı amirlerine haber vermek gibi bir sorumluluklarıda yoktur. Çünkü Savcılık ita amiridir. Lütfen kozmik büroları hatırlayın. Ergenekon ve benzeri davalarda izlenen yolu hatırlayın.Kendilerine dokununcamı hatırladılarda değişiklik ihtiyacı duydular.Hükümet korkmasa acilen yönetmelik değişikliği yapmazdı. Basına emniyete giriş yasağı getirilmezdi. Masumiyet karinesine saygılıyız ancak, vatandaşın bilgi alma hakkı vardır. Asker atıl hale getirildi.Siyasiler hata veya hainlik yaparsa kim müdahale edecek elbette yargı. Peki yargıyı baskılarsak, korkutup sindirirsek yanlış yapan siyasilere kim engel olacak. Bu ülke diktatörlüklemi idare ediliyor. Her kes hesap vermelidir. Ekmek çalan çocuklara hapis, trilyon dolandıran rüşvet alan devleti kendi menfaatlarına kullanan bakan çocuklarını aklamaya çalışmak etik değildir. Kur\'an hükmüdür bilirsin. Zulme müzahir olan zalimdir, küfre müzahir olan kafirdir. Yine Kur\'an ayetidir, Yanındakilerle birlikte dosdoğru ol emri vardır. Siyasiler korkmuyorlarsa, açıkça yargı üzerinde baskı kurmadan normal vatandaşlar nasıl yargılanıyorsa öyle yargılanmalıdırlar. Bence tuz kokmuştur. Yorumcu kardeşlerim, Hırsızlığın tevili olmaz. Bu bir komplodur hikayeside bir hikayedir. Hedef hükümettir savıda yanlıştır. 2011 seçimleri öncesi çıkartılan kasetler nasıl belirli bir partiyi hedef aldıysa elbette bu olaylarında etkileyeceği bir kesim olacaktır. Ancak bu onların yaptığı hırsızlığı mazur gösteremez. Bu hırsızlığı yapanların hiçmi suçu yoktur. Bence tuz kokmuştur.Sevgilerimle.
İ.ERDOĞA Yorumu  -  23-12-2013 - 09:23
Hedef birilerini tutuklamak ta değil. Operasyonu genişletmek için zemin oluşturmak ve Halkbankasının gizli operasyonları varsa onların bilgilerini ele geçirip deşifre etmek amaçlanmış olabilir. Nitekim ABD istihbaratı , yakın geçmişte , güvendiği isimleri, aralarında Halk Bankası\'nın da bulunduğu bir çok kuruma göndermiş , İran ile nasıl çalışıldığını öğrenmek istemişlerdi. Bütün bu girişimler tecrübeli devlet adamlarımız ve bürokratlarımız sayesinde boşa çıkartılmıştı.Özetle, operasyonla , başarısı büyük ve her geçen gün artan halk Bankası üzerinden Türkiye ekonomisine darbe vurmak ve Türkiyeyi Dünya piyasalarında yanlızlaştırmak hedeflenmiş olabilir.
GÖZLÜK  -  23-12-2013 - 09:16
Kuzey ırakla petrol anlaşması yapma dediler. Hükümet dinlemedi yaptı bari yaptın paralar abd bankalarında dursun buradan taksim edilsin dediler. Hükümet hayır dedi halk bankasında duracak. Sonrasında Halkbankasını dünyada küçük düşürme çalışmaları başladı. Durum bu uyumayın gözlerinizi açın.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net