04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
Ayakkabı Kutusu
24 Aralık 2013 Salı Bu yazı 37475 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye’nin gündemini malumumuz hep Başbakan belirlerdi. Ama son günlerde bu değişti. Artık bakanlarımızın şehzadeleri belirler oldu. Bakan çocuklarının da adının karıştığı Türkiye Cumhuriyetinin en büyük yolsuzluk skandalı oldu.

Buz dağının görünmeyen tarafında daha neler var Allahu alem. Bu gelişmeleri izlerken olayları nereden takip ettiğiniz yine önemli tabiî ki, büyük bir vatan hizmeti yapanlara kurulan Siyonist komplo mu? Yoksa adi bir rüşvet alışverişi mi? Bilemedik. Ama, ortada doğru olmayan bir şeylerin olduğunu da anlamamız için büyük bir stratejist olmaya da gerek yok.

Bu yazımda ben bu işleri anlatmak yerine biraz da tebessüm edelim adına, sosyal medyayı takip edenlerin aslında yabancı olmadığı bu olaylarla ilgili yorumları derledim. İçlerinde komik ve bir o kadar da zeka ürünü esprilerde vardı. İşte bunlardan bazı örnekler. Ayakkabı Kutusu Partisi. Yedirmeyiz diyenler haklı çıktı. Sadece kendileri yemişler. Yürütmenin başı. Ali Ağaoğlu “bu değil, bu değil, bu hiç değil” diye yolsuzluk dosyalarını fırlatırken görüntülendi. Evinde milyonlarca dolar bulunan Halk Bankası Genel Müdürü'nden samimi açıklamalar: ''Eve iş getirmemden eşim de rahatsız zaten...

'' Bizim hiç ayakkabı kutumuz olmadı. Demek ki neymiş’ Denetlenmesi gereken öğrenci evleri değil, AKP’lilerin evleriymiş. Öğretmenlerden sonra eve iş götüren ikinci meslek dalı Banka Genel Müdürlüğü” Operasyonu dış güçler yaptı, faiz lobisi yaptı, Hıristiyan lobisi yaptı, Yahudi Lobisi yaptı. Tamam da hırsızlığı kim yaptı, rüşveti kim aldı? Neden apar topar Halk bank kredisiyle alınan Atv ve Sabah’ı devir ettiler acaba? Onlar götürenmiş, asıl BAKAN bizmişiz ! Çizmemin kutusu okulda kaldı yaa, inşallah bi sıkıntı çıkmaz pazartesiye kadar... Açtırma kutuyu söyletme kötüyü... “O,ooo Kutuları buldum, başucuma koydum, Ben bir sayma makinesi uydurdum. Duma duma dum nerede benim ku-tummmm… Neden şaşırıyoruz ki..devletin temel organlarından biride YÜRÜTME’dir.. Harama el sürmedik, makineyle saydık… “Egemen bağış'a üzüldüm”.

Oğlu yok diye her şeyi kendi yapmak zorunda kalmış. Türkiye, polisin hırsızı yakalayıp, hırsızın polisi görevden aldığı demokratik bir ülkedir. Kasedi olmayan, oğlu olmayan, ayakkabı kutusu bulunmayan, bakanlık yapabilecek AKP’li vekil atanıyor…. Eskiden polis, rüşvet aldığında sürülürdü. Şimdi rüşvetçiyi yakalandığında sürülüyor. Hayaldi gerçek oldu. Ayakkabı kutularındaki paralar bağışmış!!! Kime bağış, Egemen’e mi bağış? Ailecek Kalkınma Partisi. Durmak yok Yolsuzluğuna devam. Evet, bunlar işin şakası ama, son günlerde de olanlar rüşvet ve yolsuzlukla yakalananların savunmaları gerçekten şaka gibi. Polisler görevden alınabilir, tutuklananlar hatta bir süre sonra serbest bile kalabilirler. Ama millete şunu sormak lazım sizin vicdanınız da aklandılar mı?

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net