19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
KOMPLO TEORİLERİ
26 Aralık 2013 Perşembe Bu yazı 40823 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aslında ne zaman bir adım atsa bu aziz millet ve ülkem mutlaka önüne bir kalleşlik koyarlar ve ülkenin gelişmesini engellemek için yeni bir şey ortaya atarlar ve komplo teorileri üretirler. Maalesef Osmanlı imparatorluğunun çökmesinde nasıl arkadan vurma ve bel altı mücadele verildi ve komplo teorileri üretildiyse, Cumhuriyet dönemimde de öyle olmuştur.

Atatürk bu vatanı dış mihraklardan temizlerken bunların iç uzantıları ile de mücadele etmiş ve neler çekmiştir bu teoricilerden. Kimi İngiliz’in kimi Fransız’ın egemenliğini benimsemiş, kimi dışarıdan silahla saldırırken kimi Atatürk’ün yaptığı her türlü yeniliğe set olmaya çalışmıştır. Bitmiş mi? Hayır. Ülke kurulmuş ve her şey yolunda derken iç ve dış mihrakların oyunu had safhaya çıkmıştır

. Bu dönemde iktidara gelen Menderes ve arkadaşlarının nasıl idam edildiği ve nelerle suçlandığını büyüklerimiz bizzat bilirler, bizlerde okuduğumuz ile biliriz. Menderes’i astıran güçler arkasından yine bir hamle ile güçlenen ülkemi karıştırmış, sağ sol kavgası çıkarmış ve darbe yaptırmıştır. Okuması yazması olmayan babamın bile vah vah ülke en az yirmi yıl geri gitti dediği bu darbe ile gerek ekonomiye gerek sosyal hayata yapılanı bizzat biliriz.

Ardından ülkeye çağ atlatma gayretinde olan Özal’a ne olduğunu henüz anlamış değiliz. Ülkeyi bu sefer kan gölüne çeviren Bölücü terör üretilmiş ve terörü bitireceğim diyen bir lider daha yok edilmiş. Kahraman Türk askerinin içindeki bazı bozukları kullanarak Erbakan hükümetin nasıl yıkıldığını, bir bir vekillerin istifa ettirildiğini ve hakkı olduğu halde Çiller hükümetini kurdurmadıklarını da hepimiz yaşadık.

Ardından icraatlarının bir kısmını beğenip beğenmemek elbette serbest olan Akparti hükümeti kurulmuş. Ülkemde bin yıl sürecek denilen olumsuzlukları bertaraf etmiş, ekonomide sağlam duran, sosyal hayatımızda etkili değişikliğe imza atmış hükümeti yıkmak için çok büyük entrikalar çevrilmiş. Gezi olayları ile birkaç ağaç bahanesi ile ülke gerilmiş, hayatını kaybeden polis olmuş, vatandaş olmuş ağaç mı önemli insan hayatı mı diye kimse sorgulamamış.

Bu iş bitmiş ve ülkenin yine hızlı bir adım ileriye gittiğini görenler yeni oyunlar tezgâhlamış. Biri yolsuzluk yaptıysa, biri devletin malını yediyse onu affetmek bir yana en ağır cezanın verilmesi tarafında olduğumuzu bin birinci defa söylüyoruz. Asla affedilmemesi lazım. Bunun ardında bakanı olsun, vekili olsun başkanı olsun vatandaşı olsun.

Kim olursa olsun bu suçu mazur gösterip ona “aman yaptıysa yaptı, yapıyor ama çalışıyor kardeşim” deme durumuna düşmedik. Kim yolsuzluğa bulaşmışsa onun alacağı cezanın takipçisi oluruz. Hem bende bunu sadece hapis cezası ile cezalandırmamak lazım. Yedi sin sülalesinden bunun karşılığını almak alemin boynunun borcu olmalı. Bu dediklerimizde asla bir yanı kayıralım yerelim demiyorum.

Ben bu işin müsebbiplerinin yani yolsuzluğu yapanın yanına kar kalmasını kabul etmeyenlerdenim. Soruşturma sığ yürütülmemeli ve asla karatılmamalıdır. Üzerine gitmek ve suçluyu oraya çıkarmak için gerekirse onlarca savcı onlarca hakim onlarca polis müdürü görevlendirilmeli. Tüm bunların ışığında gelecek yazımda komplo teorilerini yazacağım. Lütfen sadece bu yazı ile kalmayın. Hemen ardından yazacağım ikinci yazıyı mutlaka takip edin. Bu iş Kırıkkale’den nasıl görünüyor birlikte bakalım. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  28-12-2013 - 09:32
Değerli yorumlarınız için teşekkürü borç bilirim. Bakınız ben şunu bir kez daha vurgulayım(daha önce de defaten çizdim altını) Bazı şeylerin partisi olmaz.Particlik falan dışındadır nunların. Konu Millet olur, Vatan olur devlet olur din olur bunlarda parti marti olmaz.Devletin malını talan edip hortumlayanların yanında da yer almayız.Onunda partisi olmaz. Kim ki suç işlemiş devletin milletin parasını götürmüş o insanlara afferin de demeyiz. Bizim dileğimiz soruşturma adil yapılsın ve hızlı yapılsın.Eleştirimiz ise bilgiler gereksiz yere gereksiz insanlar tarafından gereksiz servis edilmesinedir.Katılıyorsunuz değil mi?
A.Emin YALÇINKAYA  -  27-12-2013 - 22:46
degerli yazar çizer kardeşim artık mızrak çuvala sıgmaz oldu bunların ustalık dönemi çalmanın talanın son safhasıymış artık herşey ayan beyan görünüyor bundan sonra AKP ye oy verene selam bile yok böyle biline
Kemalettin Gök  -  26-12-2013 - 12:15
Sayın yazar siz malum fıkradaki adamın dediği gibi -du bakalım ne olacak ?- deyip duruyorsunuz ama ülke ne halde görmüyornmusunuz? Siyasi tercihlerinize eyvallah ama bu işin -du bakalım ne olacak-denme sınırını çoktan geçtiğini tüm millet görmeye başladı.sizde görmeye başlasanız iyi olur.Malum gazeteler ve televizyonlar bazı şeyler i söylemeselerde sağolsun intenet kanalları bunları haber veriyor.Gerçi onlarada mühür vuruluyor ama olsun...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net