13 Temmuz 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
VİRÜS TIRMANIŞA GEÇTİ
VİRÜS TIRMANIŞA GEÇTİ
Zafer Caddesi Yenileniyor
Zafer Caddesi Yenileniyor
19 Ayrı Adrese Eş Zamanlı Operasyon
19 Ayrı Adrese Eş Zamanlı Operasyon
Tarihi Çeşme Restorasyon Ediliyor
Tarihi Çeşme Restorasyon Ediliyor
  YAZARLARIMIZ
TEMAD
06 Ocak 2014 Pazartesi Bu yazı 27918 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bilmiyorum basından takip etme durumunuz oldu mu? Ama Türkiye genelinde doksan yerde kuruluşunu tamamlamış ve şube açmış olan derneğin doksan birinci şubesi Kırıkkale’de açıldı.

TEMAD yani Türkiye emekli Astsubaylar Derneği muvazzaf ve emekli asker aileleri ile emekli Astsubayları kapsayan ve isteyen herkesin de üye olabileceği bir sosyal dernektir. Aslında dernek kurmak kolay ama derneğin idamesini sağlamak çok zordur. Aynı düşüncede ve aynı yapıda olan insanları bir araya getirdikten sonra onlar için bir şeyler yapma gayreti daha zordur.

Yaptıklarınızı önce dernek üyelerinize benimseteceksiniz. Sonrasında etrafınızda bulunan bürokrasiden sivil toplum kuruluşları, basından halka kadar herkese bu işi yaptığınızı ve doğru şekilde yaptığınızı ifade edip kabul ettireceksiniz. Gezi Serer yazmış olduğu bir yazıda dernek faaliyetlerini ve dernekleşmenin ehemmiyetini şu şekilde ifade eder. Sorumluluk bilinci olan ve faydalı olmak isteyen herkes için yasal ve en uygun yoldur bir derneğe üye olmak. Eksiklikleri ya da yanlışlıkları düzeltmek için çaba harcamak ve çabalarının işe yaradığını görmek de en büyük mutluluk olur bu kişiler için.

Yalnız bu mutluluğa erişmek her zaman o kadar kolay değildir elbet. En önemli unsur güvendir bu yolda. Birlikte yola çıktığın ve aynı amaç için birlikte emek harcadığın kişilere güvenmek istersin. Samimi olmak, maddi ve siyasi beklentide olmamak ve koltuk sevdası gibi hırsları taşımamak esas olsa da bu şartları taşıyan kişileri bulmak kolay olmayacaktır. Sizin kadar zaman ayırmayacak, sürekli verilen görevlerden kaçacak ve zor durumda elini sizinle beraber taşın altına koymayacak kişilerden kesinlikle ve kesinlikle uzak durmanız ya da en kısa zamanda yollarınızı ayırmanız sizin ve derneğin faydası için mecburidir. Bir dernek temsilcisi olarak bazı kapılar size normalden daha kolay açılacaktır.

Ama unutmayın ki kapısını çaldığınız kişilere kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz gerekir. Kadronuzla ve samimiyetinizle insanlara güven vermeniz çok önemlidir. Çünkü insanlar projelerinizin güzel olmasından daha çok gerçekleşebilir olmasına bakacaklardır. Unutmayın ki yeni ve farklı projeler üretmek, toplumda eksik olanı tamamlamak ya da yanlış olanı düzeltmek bazı kesimleri rahatsız edebilir. Bazı kesimler ise projelerinizi önemli buldukları için değil onun üzerinden kendi reklamlarını yapacakları için desteklerler.

Destekler konusunda verilen söz eyleme geçmeden ya da imzalar atılmadan hiçbir şeyin gerçekleşmediğini unutmayın. Emin olun ki bu sözlerin tutulmayanları tutulanlarından fazla olacaktır. Temsil ettiğiniz dernek size ait değildir. Derneği sahiplenerek çalışın fakat konumunuzun değişmesinin çok zor olmadığını da unutmayın. Derneği temsil ettiğiniz zamanlarda çevredeki kişiler ile iyi ilişkiler kurmayı görev edinin. Unutmayın ki bir sonraki projenizde kime ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. Çaldığınız her kapıdan eliniz dolu dönmek için bu görevi en iyi şekilde yapmanız gerekecektir.

TEMAD Kırıkkale şubesi açılışında pek çok emeği geçen arkadaş oldu. Başta başkanlık görevini tevdi ettiğimiz kardeşim olmak üzere herkese ve yaklaşık bin beş yüz doğal üye ve onların sayıları katlanarak çoğalan ailelerine teşekkür borçtur. Ciddi bir sayıda faaliyet gösterecek olan derneği tanımanızı, Astsubayların kimler olduğunu bilmenizi, bu insanların bu derneği neden kurduğunu anlamanızı ve her şeyden önemlisi onların faaliyetlerine destek vermenizi tavsiye ediyorum. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  13 Temmuz 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net