19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
GİZLİSİ SAKLISI
20 Ocak 2014 Pazartesi Bu yazı 33218 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yıllar önce Amerika’da olan bir haber gündeme bayağı damgasını vurmuştu. Bir Amerikalı General hak etmediği bir bröveyi taktığı için basının boy hedefi olmuş ve adam daha fazla dayanamadığı için yanlış olmasın sonucu ama intihar ederek fani dünyadan göçüp gitmişti.

Bu olay olmadan öncesine dayanıyor bu anlatacağım. Özel Kuvvetler komutanlığına alınan personel çok kurs görüp eğitim aldığından ve görülen bu kurslarda şerit rozet, bröve verildiğinden genelde yakalarında çok bröve işareti vardır. Orada görev yapan bir arkadaş henüz görmediği kursların brövelerini de takıp takıştırmış ve başka bir askeri birliğe ziyaret için gitmiş. Geldiğinde anlatıyor.

“vardım oturdum oraya bendeki bröveleri gören başıma toplandı. Şu ne, şu ne? Soruyorlar. Bildiklerimi anlattım ama bilmediğim yani ne için hangi eğitimden sonra alındığını bilmediği bröveyi de takmışım.” “Bilmiyorum ki” diyor.

“Onu da sordular. Dedim ki gizlisi var sakısı var sizde her şeyi soruyorsunuz” öyle diyince doğru dediler ve başka sormadılar. Ama gelir gelmez çıkardım hepsini ve bir daha hak etmediğim bröveyi asla takmadım.” Şimdi bu sözden harekeyle her şeyin gizlisi var saklısı var. Herkes her şeye nüfus edecek diye bir şey yok ki. Ancak günümüzde herkes her şeye nüfus etmeye ve bilmeye çalışıyor.

Herkes her şeyden haberim olsun istiyor. Belki günümüz teknoloji çağı olduğundan herkesin her bilgiye ulaşması kolay olduğundan böyle talepler oluyor. Ama birde hinlik üzerine kurulmuş hayatları olanların bu talepleri var. Onlar her şeyi öğrenip sonra onu insanların hayatları ve hayalleri üzerine oyunlar oynamak için kullanırlar.

Yani gizliye saklıya hükmetme duyguları halisane değil tamamen hinlik ve hainlik üzerinedir. Gündemdeki olayları hepimiz görüyoruz. Kaset, belge, cd üzerinden oyunlar oynanıyor ve bazıları da buna alet oluyor. Gizli dinlemeler ve üretilen belgeler üzerinden insanların hayatlarını karatma çabaları var. Burada gizli belgeler ve kasetler üzerinden yapılan savaşların hiç birine girmek istemiyorum. Ancak tek yazacağım ve en önemli konu olarak algıladığım Paris’te öldürülen üç bölücü terör örgütü kadının öldürülmesi ile ilgili Milli İstihbarat Teşkilatına atfedilen belge ile ilgili konudur.

Belgenin sahte olduğu MİT tarafından açıklandı. Ancak velev ki doğru olsaydı ne olurdu? Bu belgeyi yayınlamak kimin işine gelir ki? Kim bu belgenin doğru çıkması ile MİTİ zor duruma düşürmek istedi.

Yani bu öncelikle bu belgeyi servis edenin kesinlikle ortaya çıkarılması lazımdır. Birinci ve en önemli konu bu servis edenin kamuoyuna servis edilmesidir. Bunu tartışan kelli felli gazetecilere de şaşıyorum. Siz kime hizmet ediyorsunuz. Hele bir kadın yazar var, hani şu çok gazete değiştiren ve dün milli ve manevi değerleri erkekçe savunuyor sandığımız gazeteci. Aman Allah’ım nasıl yerden yere vuruyor.

Devletin sırları vardır, devletin gizlisi saklısı vardır. Siz nasıl devlete karşı bunu yaparsınız. Bunu hangi anlayış kabul eder. Allah için söyleyin bunu Amerikalı, İsrailli yada Rus yada hangi devletin vatandaşı devletine karşı yapar. Hangi istihbarat teşkilatı bunu kabul eder.

Devlet yasal olmayan işe karışmasın tamam ama devletlerin bekası için atılan adımlar vardır ve bu adımları kimse deşifre edemez. Devletin mahremi ile oynayanlar kendi mahremlerini hiçe sayanlardır. Selam ve dua ile….

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Methan demirin tesbiti  -  20-01-2014 - 15:59
Türkiye\'de en kolay şey MİT\'i töhmet altında bırakmaktır. Atarsın bir şey MİT uğraşır durur. Abdullah Öcalan\'ı getirirken iyidir başka şeyde kötüdür. Devletin menfaatlerini yapması haricinde herşeyin hesabı sorulur. Ama bu konularda biraz daha temkinli ve sağ duyulu olmak gerekir. Bu konuda ben MİT\'in taraf olduğunu sanmıyorum. Ama ortada başka bir şey daha var MİT\'le ilgili İran\'a çok yakın İran şöyle böyle deniyor ama ben yanlış hatırlamıyorsam perde arkasında MİT\'le İran\'ın çok ciddi bir krizi de var. Çünkü halen İran\'ın elinde doğrudan MİT elemanı olmasa da MİT\'le bağlantılı olduğu bilinen bir kişinin tutuklu olduğu bilgisi bir süreden beri Ankara\'da konuşuluyor. \"
Bir kriz daha  -  20-01-2014 - 09:45
Adana’da sabah saatlerinde içinde mühimmat olduğu ihbarı üzerine üç TIR durdurularak arandı. Hatay\'dan yaklaşık üç hafta sonra savcılık ile MİT arasında yine krize neden olayın ardından MİT\'e ait olduğu açıklanan TIR\'lar akşama doğru serbest bırakıldı. . Yapılan aramada araçlarda silah çıktığı iddiası üzerine TIR’lar Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı\'na götürüldü. 500 Jandarma eşliğinde gerçekleştirilen operasyonda, durdurulan 3 TIR\'ın 2\'sinin silah ve mühimmat yüklü olduğu belirtildi. Cumhuriyet Savcısı\'nın talimatıyla yapılan operasyonda belirlenen silah ve mühimmatın Suriye’ye sevk edilmeye çalışıldığı ve TIR\'ları takip eden MİT’e ait bir Audi araç olduğu iddia edildi.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net