27 Kasım 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
YİH'e Yerli Solum Cihazı
YİH'e Yerli Solum Cihazı
Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
Hacılar'da Projeler Hayata Geçiyor
Hacılar'da Projeler Hayata Geçiyor
Hedef Virüssüz Yahşihan
Hedef Virüssüz Yahşihan
  YAZARLARIMIZ
Şehrin Adayı
05 Şubat 2014 Çarşamba Bu yazı 25629 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Mart 2014 yerel seçimlerine, her geçen gün biraz daha yaklaşmaktayız. Siyasi parti adayları kapı kapı, sokak sokak gezmeye halka ulaşmaya başladılar bile. Halkla temas kurmak, elini sıkmak, oy istemek ve sıcak bir tebessümle güvenilirliğini göstermek bu süreçte çok önemli.

 

Kırıkkale için aday olan kişiler ve siyasi partileri iyi değerlendirerek, iktidar partisinden yada B bölgesinden diye oy kullanmak yerine şehre katkısı olabilecek adayı tercih etmek bütün hemşerilerimizin asli görevi olduğunu düşünüyorum.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mustafa Pekdoğan bu seçimleri ve Kırıkkale’yi ciddiye aldığını her konuda açıkca ortaya koymaktadır. Seçimler süresince profesyonel ekiplerle çalışması, belirli bir program dahilinde ve sistematik devam eden propaganda süreci hatta seçim merkezinin beş katlı, büyük ve gösterişli bir bina oluşu bile bu seçimlerin kara düzen gitmediğinin en açık delilidir.

 

Halkla bir şekilde buluşmayı bütün adaylar yapmaya çalışıyor. Ama bundan daha önemlisi artık “Büyük Köy” olan Kırıkkale’ye bir şeyler yapabilecek, projeleri ile güven telkin edecek adayın öne çıkacaktır. Bu noktada tabiî ki hiç şüphesiz yaptıkları ile kendini ispatlamış olan Mustafa Pekdoğan en şanslı olanı ve güvenilir aday gibi görünüyor.

 

Ayağı yere basan ve şehre yeni bir hüviyet kazandıracak olan projeleri yine Sayın Pekdoğan açıklar diyorduk. Güvenimiz boşa gitmedi ve diğer adaylardan önce hem de basın toplantısı ile projelerini şehirle paylaşmaya başladı. Toplamda Kırıkkale için otuz projesi olduğunu açıklayan Mustafa Bey, basın toplantısı ile bu hafta üç tanesini açıkladı. Ve her hafta üç proje açıklayacağının garantisini verdi. Biz geçmişten de biliyoruz ki Pekdoğan derse yapar. Projeler gerçekten şehri rahatlatacak ve özgün proje olduğunu söyleyebilirim.

 

Birincisi; çok özgün bir proje olan Elektrik Üretimi projesi ki öncelikli olarak Su Arıtma Tesisinde kullanılarak su fiyatlarının yarı yarıya düşürülmesi planlanmaktadır. İkinci proje olan “Cumhuriyet Meydanı Genişletme Projesi” üç etap halinde meydan genişletilmesi yapılacak olan bu projede özellikle tarihi dokuya dikkat edilerek bu günkü Milli Eğitim binasına ve İl Kültür Müdürlüğü binalarına dokunulmaması ayrıca teşekkür edilecek bir hassasiyet olduğunu söylemeliyim.

 

Bu projenin bence güzel bir tarafı da şehrin ortasında bulunan kimliksiz ve kişiliksiz iki bina olan Adliye Sarayı ve Valilik binasının ortadan kalkacağı gerçeğidir. Üçüncü proje ise, “Kent Park Projesi” ile şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı ile bağlantılı yeni bir yaşam alanı, yeşil alan projesidir. İçerisinde yürüyüş ve koşu parkurları, spor alanları, çay bahçeleri, su havuzları, çocuk oyun sahaları bulunması düşünülürken arazinin sahibi olan MKE’nin haklarına da dikkat edileceği ayrıca bir hassasiyet örneği olduğunu belirtmeliyim.

 

Gerçekten de göz dolduran projeleri ile “bu işi yapar” diyebileceğimiz, kendine öz güveni olan şehri tanıyan, şehri değiştireceğine inandığımız Mustafa Pekdoğan’a, Milliyetçi Hareket Partisine ve propaganda süresince gönüllü çalışan bütün yol arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Özlem Gürer
Kırlangıçoğlu Oktay
Nesrin Bulat
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Kasım 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net