19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ASIRLIK KAHPELİK
01 Haziran 2010 Salı Bu yazı 25351 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir sabah kalkıyorsunuz ve modern silahlara karşı taş atarak, sapanla tanka karşı çıkan, top mermilerine göğsünü siper eden savunmadaki anaları, bacıları, birçok yerinden defaten yaralanmış ama hala toprağı için mücadele eden insanları ekranlardan izliyorsunuz.

Ve

Karar veriyorsunuz.

Ben o insanlara yardım edeceğim. Elime bir torba un alacağım, mercimek alacağım, çocuk maması alacağım, bir battaniye bir çadır alıp düşeceğim yollara ve götürüp yerinde teslim edeceğim o insanlara diyeceksiniz.

Sizin gibi düşünen insanları göreceksiniz sokağa çıktığınızda ”Hadi” diyeceksiniz. “Hadi birlikte yapalım.” Etrafınızda sadece sizin dilinizde dininizden ırkınızdan insanlar halka olmayacak. Her kesimden her dinden her görüşten insanlar tutacak elinizden. Çıkacaksınız size tevdi edilen geminin içini insani yardım malzemeleri ile. İlaç ile, yiyecek ile, temizlik malzemeleri ile, sağlık ve insanca yaşamın gerekleri malzemeler ile.

Baştan itibaren bir tehlike olduğunu biliyorsunuz. Karşınızda kural tanımaz bir ülke var. İşgalci ve işgal etiği topraklarda terör estiren bir topluluk var. Yolun uzak olduğunu ve olabilecek en küçük bir çatışmada dahi savunmanız olmadığından vurulma ihtimalinizin olduğunu biliyorsunuz. “olsun “diyorsunuz. Ekip taşlarınızla uzun yoldasınız. Gece üstünüzde helikopterler dolaşmaya başlıyor. Denizde botlar yaklaşıyor. Yok ki bir roketatarınız çakıp suya gömesiniz. Bekliyorsunuz çünkü siz barış için çıktınız ve silahınız yok.

Birden silahlar patlıyor ve insanlar vurulmaya başlıyor. Nerde sivile silah sıkılmaz. Nerde insanlık. Nerde insan hakları. Nerde bizi ufak bir şeyde mahkûm etme hevesindeki Avrupa. Nerde Saddam’ı bahane edip Irak’a bomba yağdıran Amerika. Nerde İran’ın nükleer çalışmalarını bahane edip savaş tamtamları çalan birleşmiş milletler.

Kimse yok. Sadece insanlık için sadece barış için çıktığınız bu yolda yaralanıyorsunuz. Şehit oluyorsunuz. Tutuklanıyorsunuz.

Karşınızda asırlardır süren bir kahpelik var. Asrın kahpeleri rollerini oynuyor senin üzerinden Dünyaya kafa tutuyor.

Siz orada bu direnişi gösterirken İskenderun’da 6 asker şehit ediliyor. Deniz üssüne roketle saldıranlar kan döküyor.

Kesinlikle art niyet var. Ya bölücü teröre ihale edilmiş bir saldırı bu yada bizzat eli kanlı asrın kahpelerinin yaptığı bir saldırı. Çünkü aynı zamanda gemilere operasyon başlıyor. Hedef şaşırtma var bu işte göreceksiniz.

Zaman gösterecektir doğruyu.

Hem gemi şehitlerimize hem İskenderun Şehitlerimize rabbimden rahmet diliyoruz. Bizle şefaatçi olmasını temenni ediyoruz. İnşallah bize kızmazlar. Sıcak yataklarımızda yatarken kahpe saldırıya kurban gittiklerinde sesimiz çıkmadığı için bize darılmazlar.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net