19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
DÖNDÜK ELHAMDÜLİLLAH
12 Şubat 2014 Çarşamba Bu yazı 28071 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir süre önce gidiyoruz dedik ve utsal yolculuğa çıktığımızı haber verdik. Bir önceki yazı dizisinde ki tabirimiz ile “arınmaya yolculuğa” çıkacağımızı paylaştık sizlerle.

            Aradan yirmi güne yakın zaman geçti. Şükürler olsun gittik ibadetimizi yaptık, tatlı acı pek çok şey yaşayarak umre yolculuğumuzdan döndük.

            Oraya gitmek oraları görmek ve ruhun ayarını almak çok önem arz ediyor. Herkes her şeyi söyler, kimi oradan hiçbir şey alamadan döner, kimi heybesini sepetini doldurur gelir. İnşallah yaradan bizi oraya gidip heybesini dolduranlardan etsin. Kendimizce çaba sarf ettik bunun için.

            Biz yolcuğumuzda sevdik oraları. Her bir santimin ve her bir anını sevdik. olumlu olanları yanımıza aldık getirdik dostlarımızla paylaşalım diye, olumsuz olanları bıraktık geldik kara kayaların üzerine.

            Biz sevdik oraları.

            Umre yolculuğuna çıkmanın heyecanını sevdik, havaalanına saatler önce gidip beklemeyi sevdik. Havaalanında ihramları giymeyi, yanımıza alacağımız malzemelerin unutulanlarına üzülmeyi sevdik.

            Uçak yolculuğunu, verilen kolonyalı mendil ile ihram yasağına düşenleri uyarmayı sevdik.

            Cidde havaalanında bekletilmeyi sevdik. Pasaport kontrolünde görevli memurun bir rakamı yazıp gidip dolaşıp gelip ikici rakamı yazmasını ve iş yavaşlatma eyleminde sesimizin çıkmamasını sevdik.

            Cidde Medine arasında yüksek sesle “lebeyk allahümme leybeyk” nidalarını sevdik. Otele girip Kâbe’nin sevgisi ile kendimizi hareme atmayı Kâbe’ye ilk bakışı yapmayı, tavaf girdabına kendimizi bırakmayı sevdik.

            Tavaf namazını Kâbe’ye bakarak kılmayı safa tepesine koşmayı, Merve ile arasında say yapmayı sevdik.

            Başımızı uzatıp başım sana feda olsun ya rab misali ile saçımızı kestirmeyi sevdik. Sevr dağının ihtişamını, yılanını, güvercinin, örümceğini sevdik. Cebeli nurdan Kâbe’yi izlemsini sevdik. Arafat’ın duasını, ziyaret yerlerinin sıcaklığını, hocaların sohbetini sevdik.

            Rahatsızlanıp dönmek zorunda kalırken amcaoğlu ve ailesinin orada yüreklerini bırakmalarını, Ekibin her fırsatta onlara duasını sevdik.

            Mekke’den Medine’ye hicreti sevdik. Gözyaşlarımızı Kâbe’den ayrılıyoruz diye akıtırken Medine’nin misafirliğini sevdik. Mekke’nin hızlı hayatından koşturmasından Medine’nin sakinliğine ulaşmanın huzurunu sevdik.

            Tavaf ile say ile patlayan ayakların acısını Ravza’da hissetmeyi sevdik.

            Kâbe’nin tavafını, umresini, sayını Ravza’da kuran ile süslemeyi namaz ile taçlandırmayı sevdik.

            Okçular tepesinde ağlamayı, Hz Hamza ile şehit olmayı, Resulullah ile kırılan dişin acısını, küba’nın atmosferini, mescitlerin tarihlerini öğrenmeyi, gamame de iki rekat namaz kılmayı sevdik.

            Sevdik biz oraları. Her anını sevdik. Her yerini sevdik, her karesini sevdik.

            Geldik elhamdülillah.

            Evimize işimize aşımıza döndük. Aklımız orada kaldı, gönlümüz orada kaldı, bir parçamız orada kaldı. Asla bu sevgide takiye yok. Asla bu muhabbette aşırılık ve riya yok. Bu muhabbetin has temeli Kâbe aşkı, Ravza sevgisidir. Kim ne düşünürse düşünsün gittik elhamdülillah döndük elhamdülillah aldık elhamdülillah.

            Rabbim içinde fırtınalar kopan ve “oranın” aşkı ile yanan herkese nasip etsin  ve bizim bu duyguları yaşamamıza vesile olan herkesten Allah razı olsun.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
s. kılıç  -  15-02-2014 - 08:58
Amin.yazınızı gıpta ederek okudum.rab\'bim bizede nasip eder inşallah.
Ahmet Demir  -  13-02-2014 - 09:02
Sayın yazar, siyasetin hararetli olduğu günlerde böyle başlık atmayın lütfen. yanlış anlaşılırsınız.
Davut HARK  -  12-02-2014 - 09:56
Hacca en çok yakışan kelime de aşktır kanımca… Çünkü Kâbe; aşkın merkezidir. Yerle gök arasında yer alan bir eksen ki; ne taraftan gelirsen gel merkez noktası orası. Bütün doğruların tek bir noktada kesişmesi gibi, yerküre doğrularının da merkezidir Kâbe. Bütün yüzler ona dönük. Halka halka beyaz kelebekler ona doğru dizilmişler. O\'na doğru yönelirken birbirinin sırtına bakan yüzler, ilk defa bu noktada birbirlerinin yüzüne dönüktürler. Ne mutlu size hoşgeldiniz
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net