04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
İlk 45 yıl
13 Şubat 2014 Perşembe Bu yazı 29649 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu Şubat 1969 günden bu yana çizgisinden hiç sapmamış, daima Türk İslam çizgisinde, vatan millet sevdası ile mücadele etmiştir.

Kurulduğu dönemde Türk İslam ülküsünü anlatmak ve şuurlu bir genç nesil yetiştirmek için mücadele eden bu hareket her defasında karşısında şer odaklarını bulmuştur.

Ülkede komünist rüzgarlar estiği dönemde, vatanıiçin kanını dökmekten hiç çekinmeyen bu iman hareketi şehitler verdiyse de bir adım bile geri atmamıştır.

Komünist kasırgadan sonra Ermeni terörü ile mücadele etmiş, bazen Paris’te, bazen İstanbul’da yok etmiş hain teröristlerin kabuslarıolmuşlar.

Davasını Allah davası gibi gören bu kutlu hareketin yolcuları PKK köpekleri ile de her şartta mücadele etmişlerdir. Bazen özel harekat, bazen komando olmuşlar it sürülerinin tepelerine binmişlerdir.

Devir değişmiş, ahlaksızlarla, vatansızlarla mücadele artık bilgi ile masa başında yapılmaya başlanmış okuyan, dünyayıtanıyan gençlik hareketi haline gelmiştir.

Günümüzde ise mevcut iktidar sahiplerinin başlattıkları “açılım politikası” ile bölücü PKK’ya özgürlük verilmemesinin karşısında direnmektedirler.

Yolsuzluğun hat safhaya ulaştığı, hırsızların korunduğu, yargının hallaç pamuğuna çevrildiği şu günlerde gerçek paralel yapıolan KCK göz ardı edilerek zorlama gerekçelerle hizmet hareketini düşman bellemeye başlamışlardır.

Şu anda milli birlik ve beraberliği sağlayacak, açılım politikalarına, yozlaşmaya son verebilecek tek siyasi hareket Milliyetçi Harekettir.

Her zaman “önce ülkem, sonra partim” diyen bu hareket siyasi karışıklıktan nemalanmayı arzulamayan dik duruşu ile pozitif siyaset yapan tek hareket olmuştur.

Bu vesile ile önümüzdeki seçimlerde tüm yurtta tek vatan, tek dil, tek millet diyen MHP kadrolarına oy vermek her Türk vatandaşı için bir görevdir.

Gücün verdiği çılgınlıkla, muhalif tanımayan, büyük, küçük, amir, memur, polis, hakim, savcı hoca, tanımayan dikta zehirlenmesine giren bu insanlara ders vermeliyiz.

Bu açıdan özellikle milli mücadeleyi Kırıkkale’den başlatmalıyız. Arkasından özellikle Erzurum,Yozgat, Kayseri, Kırşehir geçmeliyiz. Bu sembol şehirler yıkım politikalarına karşı bir tokat gibi iktidarın yüzüne inecektir. Çünkü bu seçimler sadece yerel seçim değil, ülkenin bölünmesi karşısında bir direniş hareketidir.

Kuruluşundan günümüze kadar geçen yarın asırlık dönemde artık milli kadroların iktidara gelmesi gerekmekte, artık dede olmuşülkücü ağabeylerin iktidar özlemlerinin sona ermesini sağlamalıyız.

Bu vesile ile milli direnişin tek temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisinin ilk 45 yılı kutlu olsun.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net