27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BEYİNLERİN MONTAJI GEREKLİ
03 Mart 2014 Pazartesi Bu yazı 26494 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aslında aklım karıştı diyeceğim, aklım farklı düşünüyor, beynim farklı düşünüyor, kalbim farklı düşünüyor diyeceğim. Neler oluyor akıl süzgecinden geçirmek istiyorum, kim doğru kim yanlış çözmek ve çözümlememi herkesle paylaşacağım demek istiyorum.

            Ama aklım durdu.  Bunu ironi olsun diye falan söylemiyorum, gerçekten aklım bu dinleme ve ses olayında durdu.

            Dinleme için iki gazetede çıkan ve yedi bin kişinin hatta daha fazla kişinin dinlendiği konusunu hazmedip, yazı yazacağımızdan yani makale oluşturacağımızdan araştırma yapalım derken, farklı bir haber ile ortalık tam anlamıyla toz duman oldu.

            Evet; Başbakan Erdoğan ile oğlunun arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı ile gündem birden değişti.

            Edendim montaj, hayır montaj değil, efendim kriptolu telefonlar dinlenmiş, yok efendim bu şantaj için hazırlanmış bir acemice yapılan ses dinleme olayının sercis edilmesidir. Her neyse bu ses kaydı çıktı ortaya.

            Önce dinleme konusunu bi alalım ele. Kimilerine göre sözde bir terör örgütü icat edilerek realitede hiçbir araya gelmesi mümkün olmayan ve dünya görüşleri taban tabana zıt insanların nasıl ve ne amaçla dinlendiği hepimizin aklını durdurdu.

            Nasıl dinlendiği konusu açıklandı. Bu sözde terör örgütü kapsamında her istediğinizi o örgüte monte ederek bu dinlemeyi yapabilirsiniz. Nihayetinde bu dinleme kararını aldıran bir veya birkaç savcının talebi ile bir veya birkaç hakimdir. Kararı aldırıp o insanın her attığı adımı takip edebilir ve özel ve genel tüm konuşmalarını kayıt altına alabilirsiniz. Yani yasal dayanak oluşturduktan sonra gerisi kolay ve öylede olmuş.

            Peki, neden yapmışlar sorusunda kalıyoruz. Siyasi bir gelecek oluşturmak için olabilir, devletin içine çöreklenip kendilerine gelecek oluşturmak ve gelecekte kendilerine rakip olabilecek veya engel olabilecek insanları saf dışı bırakmak için de olabilir.

            Sebep ne olursa olsun doğru değil. Yani bunu yapanlara aferin demek mümkün değil. İnsanların özel hayatlarını deşifre etme yetkisi nasıl hoş görülebilir. Kim ne konuşacağını başkasına sormak ona göre konuşmak ne anlama gelir. Dinleme ve görüntü ile makamından edilen mevkisinden edilen insanların hakkını kim verecek. Buna karşı çıkan ana muhalefet partisi veya diğer partilerin bunu nasıl sindirdiklerini veya dinlenen gazeteci, sivil toplum elemanları, iş adamları bunların nasıl sindireceğini merak ediyorum.

            Gelelim ses kaydına. Ne doğru demek nede yanlış demek durumunda değiliz. Eğer doğruysa vahimdir. Bunun hesabı ancak istifa ve yargılama ile verilir. Buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Ama yanlışsa ki gazetelere ses kaydının montaj olduğu yansıdı. O zamanda yine bunun hesabı yargı önünde verilmelidir. Yalan haberi yapandan, montajcıya ve bunun ardındaki güçlere kadar yargılaması yapılıp en ağır ceza verilmelidir.

            Bu günahı bu ayıbı karşılıksız bırakıp doğru veya yanlış olması durumunda kim ne halt ettiyse karşılığı olmadan bırakmak ileride devletin temelini sarsan olayların doğmasına yol açar. Buna kimsenin hakkı yoktur. Bu istikrar ve güven ortamını bozmak ve devletin ve milletin huzurunu kaçırmak ve bunları sokak olayları ile milletin birbirini kırmasının önünü açmak kimsenin haddi değildir.

            Burada beyinleri montajlayıp herkesin aynı doğruda birleşmesini sağlamak en doğru olandır. Yani doğruyu acilen bulup herkesin bu doğru üzerinde gerekini yapması gerekiyor.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Salih kapusuun yorumu  -  04-03-2014 - 11:43
\"Başbakanımız ne dedi. \'Benim evladım dahi olsa bir an yanımda taşımam.\' Hiç umurumuzda değil. Biz kul hakkının ne olduğunu çok iyi biliriz. Allah her suçu affeder, kul hakkını kullar arasındaki anlaşmaya bağlar. 17 Aralık\'taki yolsuzluk bağırmasının altındaki gerçek yolsuzluk değil. Birinin çantasında, kasasında para bulunduysa bunlar yolsuzluk mudur? Biliyoruz. Mahkemede sonuç neyse onun hesabını sorarız. Ama hükümeti düşürme, darbe olarak tercih ederseniz, buna razı olamayız ve olmayacağız. Hazirandan beri ABD Başkanı daha önce sıkça görüştüğü halde 6 aydır Başbakanımızla görüşmemiş. Beklentileri olanlar, \'17 Aralık\'ta girişim olacak, 25 Aralık\'ta darbeyle sonuçlanacak ve yıl sonu itibariyle bu hükümet son bulacak\' diyorlardı. Sultan Abdülhamid\'e \'kızıl sultan\' diyenler şimdi Tayyip Beye \'diktatör\' diyor. Ama tarih neyi gösterdi, Abdulhamid Han\'ın \'kızıl sultan\' değil gerçek bir kahraman olduğunu nasıl gösterdiyse, Tayyip Beyin de bir \'diktatör\' değil milletin sevdalısı olduğunu gösteriyor.\"
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net