17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
SEÇTİKÇE SEÇESİ GELİYOR
07 Mart 2014 Cuma Bu yazı 34514 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başbakanın geliş gününü bayram ilan eden Akparti kurmayları bence yüzlerinin akı ile bu bayramı kutladılar ve belki de kendilerince bu bayramları ulusal değil ama yerel bayram günü ilan edecekler.

            Başbakan Kırıkkale’ye geldi ve Kırıkkale kimilerine göre tarihinde görülmemiş kalabalığı meydana döktü. Elbette kimilerine göre. Bir diğer kesime göre ise toplama kalabalık ile her zaman olduğu gibi Kırıkkale’yi Başbakanın gözünde şişirerek yine yanıltma yoluna gittiler.

            İster toplama olsun ister reel olsun meydanın dolu olduğunu ekranların yanıltması olmadan gördük. Yani montaj falan iddiası olmadan bu kalabalık bu meydana toplandı.

            Bu Akparti’nin başarısıdır. Kim nasıl okursa okusun bu durumun gerçekliğini tartışmak pek doğru olmaz.

            Akparti’nin gerçek gücü bumu diye sorulacak olursa onun yansımasını 30 Marttan sonra göreceğiz ve şimdi ne söylense havada kalır.

            Burada Mehmet Saygılının payı ne kadar veya Akparti’nin milletvekillerinin payı ne kadar veya il yönetimin adaya omuz vermesi ile mi bu kadar insanın teveccühü bu doğrultuda oldu. Aslında buda siyah beyaz kadar net değil. Buda gri kalıyor.

            Başbakanın karizması ve hitabeti ile belli bir oyun Akparti ye geleceği kesin. Mehmet saygılı belki yıpranmamış ve yeni bir yüz olduğundan kimsenin Mehmet saygılı ismine itiraz yoktur.

            Akparti konusunda belki de son söz olarak ama şimdilik son söz olarak şunu dile getirmek gerekiyor. Akparti yapmış olduğu miting ile kendini ispatladı ve rakiplerine bir gözdağı verdi. Bu birleşim veya bu kalabalığın sandığa nasıl yansıyacağı veya birilerinin dediği gibi “tanesine bakmak lazım” “tanesi az olursa neye yarar” ifadesi gerçek mi olacak göreceğiz.

            Milliyetçi Hareket cephesinde ise işlerin iyi gittiğini her yerde duyuyoruz. Yani Mustafa Pekdoğan ile bir kez daha bu yolculuğa çıkmak isteyen Kırıkkaleli sayısında azalma olmadığı gibi artma var diyenler az değil. Partilerin bölgecilik yapmayalım çağrısına rağmen Kırıkkale gerçeğini asla göz ardı etmemek lazım. Keskinli oyunun Milliyetçi harekete kayması durumunda ve bir blok olarak orada kalması durumunda kendilerini ipi göğüsleyecek vaziyette görmeleri çokta gerçek dışı görünmüyor.

            Mahir Yılmaz gerçeğini ben hep dile getirdim zaten. Kırıkkale’de bir Mahir yılmaz gerçeği var. farklı partilerden uzun yıllardır şansını denemiş ve olmamış. Ama sevenleri de hi. Geri adım atmamış. Sevenleri hala onun ardında ve bu kamuoyuna yansıdığı kadarıyla hep ileri gidiyor.

            Mahir yılmaz bu sefer olacak diyen Kırıkkaleli sayısı hiçte az değil. Bir önceki seçimde oyunu Mahir Yılmaz lehine kullanan hiç kimsenin bu sefer yeter kullanmayacağım diyen kimseyi görmedim.

            Yine yazacağım ama şimdilik diyorum ki bu seçim kimsenin çantasında keklik değil. Eğer rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen varsa çok çalışacak, gayret edecek, seçmene ulaşacak ve kendisini anlatacak. Projelerini ortaya dökecek. Yoksa harcadığı zaman ve harcadığı para yanına kar kalır. Elbette saadeti bir başka bahara kalır.

            Adaylar değerli, adaylar çalışma azmi ile dolu, adaylar dürüstlükten yana, adaylar şeffaflıktan yana, adaylar halkın içinde olup halkla beraber yönetime talip olma yolunda ne güzel. O halde halkta diyor ki “insanın seçtikçe seçesi geliyor, inşallah seçim sonu da bu özellikleri sürer.”

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net