17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
TARİH YANILMAZ
19 Mart 2014 Çarşamba Bu yazı 32412 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Herkes günün gereği olarak her şeyi söyleme hakkına sahiptir ve bu hakkı sonuna kadar kullanır. Yani gündem ve günün şartları olarak herkes her şeyi söyler ve söylüyor da zaten.

            Ancak tarih geçtikçe kimin ne söylediği ne icraat yaptığı ve kime nasıl yafta vurduğu gün gibi ortaya çıkıyor.

            Benim güzide ülkemin gündemini allak bullak edenler, her şey güzel gidiyor diye sevindikçe sevincimizi kursağımızda koyanlar ve birbirine acımasızca vuranlar yarın tarihin karşında ne duruma düşecekler çok merak ediyorum.

            Âlimin biri berberde tıraş olurken içeri külhanbeyi girer. Âlim saçlarını kestirirken âlimin kafasına bir tokat vurur ve “kalk bakalım kabak adam ben tıraş olacağım” der.

            Âlim sessiz, âlim âlimce, âlim yiğitçe davranır ve külhanbeyine yer verir. Ancak külhanbeyi âlim ile dalga geçmeye “kabak aşağı” “kabak yukarı” berberden çıkana kadar alim ile dalga geçer.

            Tabiî ki âlim cevap vermez.

            Berberden çıkıp yoldan karşıya geçerken kabak yüklü bir at arabası hızla gelir ve külhanbeyini alaşağı eder. Külhanbeyi oracıkta feci şekilde can verir.

            Berber âlime bakarak “hocam biraz ağır olmadı mı?” der. Âlimden yine âlimce bir söz duyulur. Benden değil kabağın sahibini gücendirdiğindendir” der.

            Şimdi gündemi alt üst eden bu olayların arkasında birde Yaradan’ın hesabı vat değil mi? işte bu hesap çetin. Kim ne yaptıysa misli ile cevabını alacaktır. Bundan asla şüphe duymadık.

            Meydanlarda artık kılıçlar çekildi. Belki seçim olmasa belki bu olaylar daha açık yaşanmayacaktı. Belki daha yumuşak geçiş ile halledilecek ve belki de bizler bunu kamuoyu olarak çokta duymayacaktık.

            Şimdi görülüyor ki herkes eteğindeki taşı ortaya döküyor. Kimi her gün bir yeni ses kaydı çıkarıyor ortaya kimi her gün birlilerinin yapmış olduğu bir yanlığı ortay yere servis ediyor.

            Siyaset bir yana yani siyasi parti liderlerinin ve önde gelenlerinin düşünce ve söylemlerini bir yana bırakmak gerekiyor. Bunlar siyasi ortamın gerektirdiği sözler olarak algılamak gerekiyor. yani mutlaka siyasette ve seçim arifesinde bu tür sözler söylenir ve seçmen ikna edilmeye çalışılır.

               Ancak; burada belki em dikkat çekici cemaat ile Akparti arasındaki söylem ve eylemlerdir. Asıl bunlara eğilmek gerekiyor. Asıl bunların irdelenmesi ve belki aklıselim birinin bunlara dur demesi gerekiyor.

            Cemaate yakın haber siteleri, ekranları ve gazeteleri acımasızca hükümeti eleştiriyor. Adeta yerden yere vuruyor. Bir hükümetin öyle veya böyle aynı düşüncelere (dini açıdan) sahip birileri tarafından bu kadar eleştiri yapılması en azından namazında niyazında insanları üzüyor.

            Aynı durum hükümet içinde geçerlidir. Meydanlarda artık ayar kaçmış derecesinde cemaate vurulması da yanlıştır. Cemaatin saf temiz sadece Müslüman olduğu için ona maddi ve manevi destek veren insanlarını üzüyor.

            Burada olan her iki kesimden de saf temiz duygularla ve İslami ölçüler ile destek olanlara oluyor. Birleri de karşılarına geçip kıs kıs gülüyor.

            Suçlu olan suç işleyen elbet en ağır cezasını çekmeli hele devlete karşı olan asla affedilmemeli ama bu birazda hızlı ve sessiz olmalı.

            Tarih kim yanlış yapıyorsa affetmeyecek. Kim hatalıysa onu kara yapraklarına kara kalem ile yazacak. Beli biz görürüz belki evlatlarımız görür. Ama mutlaka görür.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
KENAN  -  19-03-2014 - 13:25
Ülkeyi zarara sokacak herşeye karşı dik durmalıyız. Kaos ortamı yaratmak isteyenlere karşı, onların nasıl olduğu ve nasıl hareket ettiği hususunda aydınlanmaya ihtiyacımız var.
bu işte bitecek  -  19-03-2014 - 12:56
Devlett tecrübesiyle gücünü gösterecek. Türkiye devletinin kimse dirliğini birliğini aidiyetini bozamayacak. Bu ugur\'da yürüyen cesur yurek Basbakanımızın mustesarı Sayın Fidan bu bozguncularra teroristlere gereken dersi verecek insallah
yorum  -  19-03-2014 - 12:51
Türkiye olarak dünyaya rezil oluyoruz. Bunca rüşvet iddiaları var ama yargı işlemiyor. Hukuk başbakandan üstün olmalı. Başbakan da yargılanabilmeli. Ama her türlü iddia var. Yargılama engelleniyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net