21 Ocak 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Tonga, 5. Kez Başkan
Tonga, 5. Kez Başkan
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
  YAZARLARIMIZ
Doğu Çalışma Grubu
20 Mart 2014 Perşembe Bu yazı 36037 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

28 Şubat 1997 tarihli Millî Güvenlik Kurulu’nda alınan 18 maddelik kararlarının uygulanıp uygulanmadığının denetimi amacıyla Çevik Bir'in emriyle, Batı Çalışma Grubu (BÇG) adında bir birim oluşturulmuştu.

 

16 Nisan 1997 tarihli olan ve bütün askerî birimlere gönderilen ilk belgede, laiklik aleyhtarı faaliyetlerin arttığı vurgulanarak camilerin gözetim altına alınması emrediliyordu. Plana göre görevli askerî personel camilere gidecek ve laiklik karşıtı fiil ve sözleri ivedilikle garnizon komutanlıklarına bildirecekti.

 

Çevik Bir imzasını taşıyan ve bütün askeri birimlere gönderilen 29 Nisan 1997 tarihli ikinci belgede her ildeki öğrenci yurtları, özel okullar, dernekler, vakıflar, Kur'an kursları, imam hatip okulları ve bu kurumlara giden gelenlerin sayısının ve kimliklerinin tespit edilmesi isteniyordu.

 

Postmodern darbe olarak adlandırılan ve o gün inananlara yapılan bu baskılar karşısında Türk milleti maneviyatına saldırıldığını düşünmüş ve bu durumdan en karlı çıkan süreç içerisinde mağdur edebiyatı ile bugünkü iktidar olmuştur.

 

Bugün ise güya sözde darbe mağdurları iki dönem iktidar olan hükümet aynı iktidar hastalığına yakalanmış ve kendilerinden başka herkesi hain, düşman gibi görmeye başlamıştır.

 

Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde bakanlıktan gelen müfettişler özel dershaneleri, yurtları, Kur’an kurslarını gezerek öğrencileri sorguya çekmeye başlamışlar. Sadece bazı grubun değil bütün özel eğitim kurumları sorgulanarak;

Devlet büyükleri hakkında kötü söz söyleniyor mu?

Herhangi bir siyasi propaganda yapılıyor mu?

 

Gibi sorularla eğitim kurumları fişlenmeye başlanmıştır. Bu durum birilerinin daha önce kurduğu BÇG yerine acaba şimdi de DÇG’mi ortaya çıktı? Sorularını aklımıza getirmektedir.

 

Öğ­ren­ci­den öğ­ret­me­ni­ni ih­bar et­me­si­ni is­te­me­k ve eğitim kurumlarını fişlemek ülke içinde  fit­ne çı­kar­maktan başka işe yaramayacaktır.

 

Seçimler yaklaştıkça  siyasi çalışmalar da hızlanmış, AKP Kırıkkale Milletvekili ve Başbakan yardımcısı Sayın Atalay adeta Kırıkkale’ye kamp kurmuş ulusal televizyon kanallarındaki yayınları bile Kırıkkale’den yapmaktadır.

 

Geceleri tv programları yaparken gündüz de sivil toplum örgütleri, birim müdür yöneticilerini öğretmen evine çağırarak siyasi baskı kurmaya devam etmektedir.

 

MHP’den çekinen iktidar partisi artık hey yolu mübah görmeye başlamış, ve çalışmalarına hız vermeye başlamıştır.

 

Kırıkkale siyasetinin daima huzur içerisinde geçmesini temenni ediyoruz. Siyasi baskılar şehrin huzurunu bozmaktadır. Nihayet 31 Mart’ta seçim bitecek ve biz yine bu şehirde birlikte yaşamaya devam edeceğiz.

 

Bu arada AKP Belediye başkan adayı Mehmet Saygılı’nın muhterem babası vefat etmiş, Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

 

Seçimin şehrimize hayırlar getirmesi temennisiyle…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Seyfi GÜLBABA  -  24-03-2014 - 15:07
Evvveeeettt sayın hocam 11,5 yıldır milli refleksleri köreltilmiş,ülkü ocakları adeta atalete bırakılmış,kritik anlarda siyasi iktidara aynen hizmet hareketi gibi stratejik destekler verilmiş,yüzde 65 i sağ siyasal seçmene alternatif olunmayarak halkımız AK Parti iktidarına mahkum edilmiş,şimdilerde cemaat iktidar güç çatışmasında cemaatin okyanus ötesinden operasyonunun ardına takılınarak konjontürden bir miktar netice çıkarmaya çalışılmakla,Türk Milliyetçiliği hareketinin temel prensiplarine aykırı aday tercihleriyle vede özellikle Ankara,Fethiye ,KIRIKKALE gibi bir çok mahalde temel dinamiklerimize,kültürel bagajımızda mevcut aday tercihleri değil liberallerin ,müflis siyasetçilerin rahat siyaset zeminine uygun aday tercihleriyle saç baş yolmakta değilmiyiz.?Ülkücüler maşeri vicdanda ses getirecek bir kıyama geçse bahsi geçen meseleler u boyutlara varırmıdı hiç,?Sıkıştık kaldı,ipin ucu birilerinde iman tazeleyip Kürşadın 40 yiğidi gibi çıfıtlara karşı ya bir OPERASYON YADA KENDİ TERCİHİMİZLE ANKARDA MANSUR,FETHİYEDE BEHÇET,KIRIKKLALEDE MAHİR DİYEREK ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ DEYİP BÜYÜK BİR İNKILAP YAPMAMIZ GEREKMİYORMU?ALTINIŞIK İHALEYİ ALAMAYINCA 100 YILLIK MÜHRÜ HİZMETLERİYLE Kırıkkalemize vuran KaraMEHMETİN OĞLU YÜZAKI BAKANIMIZ PROF.DR.Osman Durmuşa BÜYÜK KÖPEK DİYE KIRIKKALE İNTERNET SİTELERİNE YAZI YAZMADIMI?Siz ne yaptınız hoca?BU YAZI HALA SİTEDE YERİNDE DURUYOR.Pekdoğanda bakanı delege seçiminde sandığa gömmek,elinde gelse bir kaşık suda boğacaktı o zamanlar.ÜLKÜCÜ İRADEYE İPOTEK KOYAN ZAMANE FIRSATÇILARI LİBERALLERLE HEMHAL,ARSA SPEKÜLATÖRLERİYLE İÇİÇE ŞU ANDA ORTALIĞI VELVELEYE VEREN HACIYATMAZLAR MHP İÇİNDEKİ DOĞU ÇALIŞMA GRUBU DEĞİLDE NEDİRLER???
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net