19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
EVET BU İŞ BU KADAR
27 Mart 2014 Perşembe Bu yazı 29385 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan önceki yerel seçimlerde yani 2009 yerel seçimlerinde partilerin teveccühü ve seçmenin tercihi ile üçü kontenjandan on dördü seçimle Akparti’den, sekiz arkadaşımız Demokrat partiden, altı arkadaşımız ise Milliyetçi hareket Partisinden gelerek Belediye meclis üyeliğine seçildik.

            Sonraki dönemlerde Akparti’ye katılımlar oldu, istifa edenler oldu ve meclis üyeliği sayısında ve isimlerde değişiklik oldu.

            İlk günün hizmet heyecanı ve görev bilinci son toplantıya kadar sürdü. Tüm meclis üyeleri ellerinden geleni yaparak seçildikleri partileri bir yana bırakarak Kırıkkalelilik bilinci ile hareket ettiler.

            Pek çok hayırlı işe imza atıldı. Belediyeyi alan parti kadar muhalefet partilerinden gelen meclis üyeleri de tüm projeleri ile destek olma gayretine girdiler. Sorun yaşanmadan bir dönem böyle geçti.

            Ben meclis üyesi seçilmeden önce defaten yazdım çizdim ve her platformda dile getirdim. Bir yerin yönetimine talip olan insanların mutlaka yeterli derecede bu işe gönül vermesi gerekiyor. Yani bu işi asli işi olarak benimseyip bu doğrultuda seçmenlerinin yüzünü kara çıkarmadan çalışması gerekiyor. Farklı şeyleri öncelememesi gerekiyor. Geçen dönemde öylemi oldu diye sorulacak olursa hayır derim. Öyle olmadı. Yani ne parti ismi nede birlikte seçilmiş olduğumuz kişilerin kimliklerini ifşa etmeden diyorum. Pek çok arkadaşımız maalesef asli iş bilmedi meclis üyeliğini. Onlara her şey zül geldi, hatta toplantı bile zül geldi.

            Yine demiştim her fırsatta. Mutlaka seçilmesi halinde bu meclis üyeleri proje üretsinler, Başkan ile her fırsatta beraber çalışsınlar, akıl akıldan üstündür diye. Muhalefet bile olsa mesele memlekettir, bu nedenle mutlaka ortak akıl için kafa yorsunlar veya yormalılar diye. Öylemi oldu. Genel olarak hayır. Pek çok nedenden dolayı buda bizim mecliste olmadı.

            Bir başka konuda hem seçilmeden söyledim, hem seçildikten sonra söyledim. Meclis üyelerinin bir yeri olmalı, bir ağırlığı olmalı, bir yaptırım gücü olmalı diye. Belki talepte sıkıntı oldu belki algılamada sıkıntı oldu belki tam ifade edilemedi ama ne fiziki olarak bir yeri oldu meclis üyelerini nede realitede bir ağırlığı oldu. Vatandaşın işi için koşturan meclis üyeleri bu işleri yaptırma safhasında meclis üyesi olarak değil tamamen kişisel sempatiklik ve kişisel diyalog ile iş yaptırdı.

            Bir insanın bir makama gelmesi durumunda o makamın gereğini tam yerine getirmesi öncelenmelidir. Konusuna hâkimiyet çok önemli, Hangi konu gündeme gelecekse mutlaka o konu hakkında çok ince çalışma yapmalı. Meclis gündemini iyi takip etmeli ve gündem ile ilgili toplantıya gelirken mutlaka yeterli seviyede bilgi sahibi olmalı diyoruz. Peki, siz yaptınız mı derseniz ben yine kendimize çuvaldız batırmayı tercih eder ve “hayır” derim.

             Meclis üyeleri zaten bir gruba üye durumundalar. Yani partilerin grupları çok etkin çalışmalı ve mutlaka toplantı öncesi durum değerlendirmesi yapmalı. Bu değerlendirmede herkes tüm açıklığı ile grup içerisinde detaylı şekilde irdeleme yapmalı ve grup kararı alınmalı ve bu grup kararına her üye uymalı. Bizim meclisimizde bu konu azda olsa yapıldı.

            Aslında daha detaylandırılabilir bu konular. Ama kimseyi de boğmak istemem detaylarla. Kısaca diyorum ki bir dönem bitti. Beş yıl güzel şeyler yaşadık. Asla kötü yaşadıklarımızı dillendirmek istemiyorum. Ama bu kötü yaşananlara bir tek sözüm var. Başkasının ardından iş çevrime ve iftira ve gammazlama ile bir yer edinmeye çalışanlar oldu. Buna inananlar da oldu. Onları sadece Allaha havale ediyorum.

            Son söz Milletimiz hakkını helal eder inşallah. Benim hakkım helal olsun. Yeni başkana ve meclis üyelerine hayırlı olsun. Allah utandırmasın inşallah.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  31-03-2014 - 11:12
Sayın KILIÇ; yorumunuzu okurken kime yazdığınızı görmeden okudum önce.Yani kimin yazısına yorum yaptığınızı bilmeden okumak istedim.İşte benim önceki yazılarımda dile getirmeye çalıştığım tamda buydu. Yani Milletin birlik ve dirliğini bozmaya yönelik hareket kimden gelirse gelsin karşısında oluruz. Herkes itidalli olmak zorunda.Agrasif tavırlarla ülkem kaybeder, milletim kaybeder. İnsanların özellerini ortaya dökmek insanlık dışıdır.Bu ortaya döküş vatanın birliğine kastediyorsa hainliktir. Bunu kim yaprasa yapsın bunu böyle biliriz.Sizi her kim oy verirken izlemiş ve göz hapsine almışsa onada yazıklar olsun.Kime ne kime oy verildiği.Oy namustur.kahyasımısın kime oy verdiğine bakıyorsun. Yorumunuz için teşekkür ederim.
sema kılıç  -  31-03-2014 - 08:16
Allaha sonsuz şükürler olsun bitti de kurtulduk.başkalarının iktidar hırsları yüzünden hayatımın en berbat kışını geçirdim. Çok zaman avazım çıktığı kadar artık yeter biri sizi durdursun diye bağırmak istedim. İnsanların her vesileyle birbirinin altını oyduğu en mahrem sırlarını ortaya serdiği iğrenç bir seçim dönemiydi.İnsanların selam verdiği komşu alış veriş yaptığı bakkal başörtüsünü bağlama şekli okuduğu kuran ı kerim yüzünden etiketlendiği kimsenin kendini emniyette hissedemediği korkunç bir kıştı.Rahmetli polis memuru Ahmet gibi daha kaç kişinin yaşadığı stres yüzünden psikolojisi bozuldu hastalık sahibi oldu. Seçim sonuçları vatana millete kazananlara hayırlı olsun da mağdur edilen bunca insanın hakları ne olacak. Değermiydi bunca kalp kırmaya bütün insani değerleri silip bu kadar politize olmaya.Bilenler bilir iki çocuğuyla kendi işiyle gücüyle meşgul bir insanım. Evimde oturup sadece vatandaşlık görevini yerine getirecek kadar siyasetle alakalı bir insanım. Yaklaşık üç yıldır oturduğum bahşılıda ALLAH rızası için selam vermeyen hastalandığında geçmiş olsun demeyen cenazene başsağlığı dilemeyen insanların bir gün kapınızı çalıp köşenize oturup tüm gücünüzle kaçınmaya çalıştığınız siyasi çekişmelere dahil etmeye çalıştığı berbat bir kış. Üstelik aynı olayları biraz nefes almak için gittiğiniz hobi kurslarında sohbet ortamlarında da yaşıyorsunuz. Selam verip dost gibi komşu gibi yaklaşan selamlarını ALLA H rızası için aldığınız insanların aslında sizi birilerinin yandaşıymış gibi gösterme arzusu içinde olduğunu görüyorsunuz. Muhtemelen bir daha ki seçim dönemine kadar da insanı bir davranış sergilemeyecekler. Ve ben sırf bu yüzden demokrasi aşığı bir insan olmama rağmen demokrasiden nefret ettim.bu günden sonraki idealimde başta çocuklarım ve babam kardeşlerim olmak üzere akrabalık bağlarımı kuvvetlendirmek.Üç kuruşluk menfaatler uğruna aylarca hayatımızın kirletildiği günlerden önce Allah;a sonra aileme ve akrabalarımla yakınlaşarak çıkmak istiyorum.Umarım varlığıyla alemleri şereflendiren peygamber efendimizin yaklaşan kutlu doğum haftası münasebetiyle düzenlenecek faaliyetler ortalıktaki bu kirliliği bir nebze arındırır.Tabi orada da sadece devlet eliyle diyanet işleri ve il müftülüğünün düzenlediklerine katılırız ki kimse ocu bucu diye etiketleyip ne alakamız olmayan olaylarla bağdaştırsın nede kin beslesin.sema kılıç. insan müslüman kadın anne.Ayrıca muhtarlık seçiminde seçim sandığında oyumu kullanırken başımı kaldırdığımda sessizce beni izlediğini gördüğüm vatandaş her kimsen desteklediğin kişi umarım kazanamaz.Ve bu dönemde başkalarının başına çorap örmeye çalışan insanlar ümmeti muhammed adına size hakkımı helal etmiyorum Allah katında davacıyım..hangi parti hangi siyasi görüşten olursanız olun inşallah iktidar yüzü göremezsiniz..
Varol  -  29-03-2014 - 15:44
sayın fazlı guventürk kardeşim geçen gazetede okudum kırıkkale belediyesinin sgk borcu 56 trilyon ve kocaeli,urfa dan sonra uçuncu siradayız EĞER BİLGİ DOĞRU İSE iyi güzel de kardeşim 5 yıl görev yaptık diyorsun Allah rızası için bu borcu sorgulamadınız mı bilemiyorum belediye borçlarını meclis uyesi olarak sorgulayabiliyormusunuz devletin alacağı neden yatırılmaz eğer bu işçiler bu borçlar yuzunden aylarca maaş alamadılAR vede sizde bu borcu sorgulayabileceğiniz halde sorgulamadıysanız belediye çalışanlarının AHI SİZİ TUTAR BÖYLE BİLİNE eğer meclis uyesi olarak böyle sorgulama görevinizde yoksa o zamanda Allah yolunu açık etsin tuttuğun altın olsun
HAYRİ FUAT  -  27-03-2014 - 11:52
ÇİZGİNİ DE KARAKTERİNİ DE BOZMA SAYIN YAZAR. AYNI ŞEKİLDE DEVAM ET: BİLEN BİLİYOR.
Yakup Binic  -  27-03-2014 - 11:21
Başkan yaptıklarınızı sizin grup başkanlığı dönemindeki başarınızı biliyoruz.Her zaman bu Kırıkkale halkı sizi minnetle anacaktır. Encümen olan herkes keçke senin gibi çalışsaydıda Kırıkkaleye katkı sağlasaydı.Gerçi çalıştında ne oldu kadir kıymet bilmeyenler seni yeniden neden çıkarmadı.Beş yıl oldu diyorsunuz beş yıl önce dedik size bu seferde dedik gel diye.Sen kabahati kendinde ara.Sana Kucak açıp buyur gel diyenlere olmaz dedin aha şimdi ne yaptılar seninkiler.Encümen çıkmıyorsun ama gel kıymet bilenlerle ol başkan.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net