27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İHANETİN BÖYLESİ
31 Mart 2014 Pazartesi Bu yazı 33160 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

         Belki insanın insana ihaneti affedilebilir ve bu olay ihanet eden ile ihanet edilen arasındadır. En fazla onların etrafındaki insanları ilgilendirir. Onların etrafındaki insanların hayatlarını değiştirmesine yol açar.

            Ancak devlete karşı olan ihanet farklıdır. O devletin, milletin, toplumun tamamını ilgilendirdiğinden onun ihaneti farklıdır. Onun ihanetinin bedeli bir veya birkaç kişiyi değil tüm toplumu ilgilendir. Dolayısıyla yansıması da bir kişiye göre veya birkaç kişiye göre değil toplumla ve toplumlar arası olguya göredir.

            Dışişleri Bakanlığında bakan, Müsteşarı, Genelkurmay ikinci Başkanı ve Mit müsteşarı arasında geçen konuşmaların dinlenip, kaydedilip, basına sızdırılması asla küçümsenecek bir konu değildir.

            Bu olay en basit tabir ile vatan hainliğidir. Casusluktur. Asla ve asla geçiştirilecek bir konu değildir.

            Bu konunun siyasi rant ile falan da bir alakası yoktur. Ayıptır. Günahtır. Nasıl devletin gizli sırlarını deşifre edersiniz. Bu deşifre kimin işine gelir. Bu deşifre ile hükümet mi zara görü, parti mi zara görür, Başbakan veya bakanlar mı zarar görü. Yoksa tüm ülkenin menfaati mi ayaklar altına alınır.

            Bu konuşmanın içeriğini okudum. Hemen kaldırılmasına rağmen, bazı sosyal paylaşım sitelerine yasak getirilmesine rağmen bu konuşmanın metni sosyal medya da gezdi durdu. Ayrıca gazetenin biri suçsa suç işliyorum gibi ucuz bir kahramanlık ile konuşma metnini yayınladı. Ben tekrar ve sütüne basarak söylüyorum. Bu kimin işine yarar.

            Bence Suriye zaten uzun zamandır Türkiye’yi kendi yaptıklarını görmeyerek ülkeyi karıştırıyor diye iftira atıyor. Bu iftirasına dayanak önce durdurulan yardım TIR’larını gösterdi. Şimdi doğal olarak bu konuşmaların deşifresini ortaya koyacaktır. Yazık olan ülkeme oluyor.

            Eski bir istihbaratçı şöyle diyor. Türkiye'nin bölgesel güç olmasını istemeyenler kimlerse, dinleyenler ve servis edenler de onlardır. Türkiye önceki dönemlerde pek fazla dinlenmezdi. Çünkü ülkeyi zaten yönetiyorlardı. Türkiye, diğer ülkelerle hep ittifak içinde, müttefik durumdaydı. Dolayısıyla dinleme ihtiyacı duymazlardı. Fakat bugün Başbakan Erdoğan, dünyadaki gelişmelere yönelik farklı bir politika izliyor. Türkiye'yi bölgesel bir güç haline getirmek için çalışıyor. Bundan rahatsız olanlar, Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar.

            Ülkenin bazı hassasları vardır. Bu hassaslar sadece bizim ülkemiz içinde geçerli değildir. Her ülkenin mutlaka gizlisi saklısı vardır. Bu gizli saklı işler o ülkenin kanunsuz işler yapmayacağı anlamına gelmez. Bu saklı iler devlet sırrıdır. Bu sırlar asla deşifre edilmez, edilemez.

            Bu olay yani devletin üç önemli kişisinin yapmış olduğu bir gizli toplantının bu şekilde deşifre edilmesi en masumane ifade ile vatan hainliğidir. Kim yaparsa yapsın, ne maçla yaparsa yapsın bu böyledir.

            Tarih bunu affetmeyecektir. Ülkenin kariyeri ve hassasları ile oynayıp, bizi yurt içindeki hainlere ve yurtdışındaki kansızlara rezil etme amacını güden bu istihbarat casusluluğunu kim yaparsa yapsın tarih yargılayacaktır.

            Selam ve dua aile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
NedimeG  -  02-04-2014 - 13:51
İddia edilen konuşmalarda \"4 adam yollar 8 füze attırır savaş sebebi sayarım\" deniliyor, kendi halkının felakete sürükleneceğini hesaba katmadan çirkin bi şekilde savaş çıkartma planı var! Kandan medet umuluyor ama bu suç olmuyor, bu konuşmaları yayınlamak suç oluyor! Koskoca bir akıl tutulması!
HAZERCE  -  02-04-2014 - 13:45
oyuna gelmeyin arkadaslar tayyip erdogan kendi aslerini oldurecek bir insan degildir allah korkusu vardir tarih bu adama karşi olanlari affetmeyecektir..bide bu sapkin chp ve mhp zihniyetine bir bakin ulan 630 senelik bir islam ahlakini yok ettiniz hainler kaldi ki şuan özgurluk martavallari atan sozum ona laikcagdas zihniyetler ulkede kaos olusturrak o koltuga oturmak istiyorlar ayilin artik polis kardesimize mite asker kardeslerimize saldiriya karsi omuz omuza bir millet çok degerli bir basbakanimiz var bu ulkeyi nukleerle bile vursalar hedeflerine ulasamayacaklar NAMUSUMUZDUR ÇİGNENEN IRZIMİZDİR DOGRANAN.. EY SIKILMAZ AGLAMASSİN BARİ GÜLMEKTEN UTAN...
Ali Dursun  -  31-03-2014 - 22:41
Bu dinleme nede seçime denk geldi.Bu dinlemeyi kim yaptı ise çıkarır yasalar çerçevesinde hesabını sorarsınız.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net