19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
HAYRA İNŞALLAH
03 Nisan 2014 Perşembe Bu yazı 33000 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kimseye kendimizi beğendirmek veya bir türlü anlatmak asla değil bu yazacağımız konuda da biz umreye gittik, şöyle Müslüman’ız, böyle Müslüman’ız demek değil amacımız. Sadece bir vakayı paylaşmaktır buradaki anlatmaktır olan niyetimiz.

            Umreye ailemiz, amcaoğlum Ahmet ve ailesi ile gittik. Henüz bir hafta geçmişti ki amcaoğlum rahatsızlandı. Kendi durumunu biliyor. Kalp ile ilgili bir sorun var. Apar topar Mekke’de hastaneye götürdük. Bir sürü makineye falan bağladılar, tetkikler falan yapılıyor.

            Doktora ara ara gidip soruyorum. Nedir durum? Nasıl hastamız diye. Doktorun söylediği tek şey “hayra inşallah”  yahu yamam ama nedir durum? Açıklama falan yok. Hayra inşallah başka bir şey yok. Hastamızı aldık çıkardık ve Türkiye’ye gönderdik. Adam kalp krizi geçiriyormuş, ameliyat falan şükür düzeldi. Am bizim dilimize dolandı bu “hayra inşallah”.

            Seçimler bitti. Kazanan kazandı kaybeden üzüldü.

            Milliyetçi hareket partisi oylarında ciddi bir artış gösterdi ve 34.216 oy aldı. Bu oy oranı Pekdoğan’ın kendisini başkan seçtirmeye yetmedi ama dokuz meclis üyesini meclise gönderdi. Bu aslında geçen seçime göre altı meclis üyesi seçtiren MHP için bir başarıdır. Ciddi bir çalışma sergileyen MHP’ye yetmedi bu çalışması.

            Mahir Yılmaz Kırıkkale’nin bir gerçeği. Arkasında parti desteği olmadan bu derece oy alabiliyor. Saadet partisini asla küçük görmüyorum ama Kırıkkale’de ne kadar oy potansiyeline sahip olduğunu da biliyoruz mahir yılmazın geçen seçimlerde Demokrat partiden aday olduğunda almış olduğu oyu alamaması bir talihsizliktir. Bu seçimde Demokrat partinin bin oyu geçememesi geçen seçimdeki oyların Mahir yılmaza ait olduğunu gösterdi. Bundan böyle ne yapacağını bilmem ama sevilmesi nedeniyle siyasetten çokta uzak kalmayacağı aşikârdır.

            Mehmet Saygılı. Bu seçimin tartışmasız galibi olan yeni Belediye başkanı elli bin beş yüz yetmiş yedi oy alarak bir rekoru kırdı. Kim bu sonucu bekliyordu kimin için sürpriz oldu bilmem ama kendisi çok önceden buna inanmıştı. Üçlü bir görüşme esnasında uzun süreli fikirlerini beyan ederken bu sonucu yüzde olarak bire bir söylemişti.  Kendinden emin şekilde söylediği bu sonucu tutturması sistemli çalışmasının bir göstergesidir.

            Şimdi konunun başında hikâyecik olarak anlattığım olaydaki gibi hep beraber “hayra inşallah” diyoruz.   İnşallah yaradan hayırlara vesile kılar bu başkanlığı, önce kendisine, ailesine, Kırıkkale ve tüm ülkeme hayırlı kılar.

            Bin birinci defa söylüyorum. Herkeste benden iyi biliyor, asla da ben en tek biliyorum demiyorum ama bir kez daha söyleme gereği duyuyorum.

            Saygılı Başkan; Kendinden büyük Allah’ın olduğunu unutmasın. Ekibine vefalı olsun, beraber yollara düştüğü insanları ufak olaylar nedeniyle kırmasın. Etrafında çıkar için kümelenip onu zora sokacak insanlardan uzak olsun. Halkın içinde halk ile birlikte olsun. Sokakta Ayşe teyzenin hatırını sorarken, hacı amcanın elini tutarken, makamında misafirini kabul ederken samimi olsun. Yapmacık olmasın. Kendisinden iş isteyen, aş isteyen insanlara yapamayacağı sözü verip utanmasın. Kader birliği yaptığı meclis üyeleri, birim müdürleri ile mutlaka beyin fırtınası yapsın. Uygun ve yapılabilirlik esasına göre mantıklı proje üreten insanları mutlaka değerlendirsin. Gerçek dost ve çıkar dostluğu kurmaya çalışan insanlar arasında mutlaka farkını göstersin. Sağlığından ailesinden taviz vermeden gecesini gündüzüne katıp bu şehri güzelleştirme gayretinde olsun. Hülasa diyorum ki adil ve çalışkan yönetici olsun. Bu vatandaş onu bağrına basıp, el üstünde tutacaktır.

            Tekraren “hayra inşallah”

            Selam ve da ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net