09 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Yeni Dönem
07 Nisan 2014 Pazartesi Bu yazı 24983 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

30 Mart Yerel seçimleri nihayet sona erdi. Aylar süren propaganda döneminde siyasi partiler biraz daha fazla oy alabilmek, halka kendini daha iyi anlatabilmek için yoğun bir çaba sarf ettiler.

 

Bu seçimler mahalli seçimlerden ziyade, ülkenin varlık yokluk mücadelesi haline geldi. Son zamanlarda insanlar ötekileştirilmiş, vatan hainliği kavramı değişmiş, Ayakkabı kutuları, rüşvetler, hırsızlık ayyuka çıkmış. Dershanelerin kapatıldığı bir dönemde ordu, eğitim, yargı gibi bütün kurumlarla oynanmış ve gittikçe diktatörleşen bir iktidar ile karşı karşıya geldik.

 

Başbakan hizmet hareketine karşı ağza alınmayacak ve bir Başbakana yakışmayacak şekilde hakaretler ederek seçim süresince gerilimi hep yüksek tuttu. Balkon konuşmasında da aynı tavra devam etti. Üstelik balkon konuşmasında yanına adları hırsızlıkla anılan, dinimize hakaret eden bakanları ve rüşvet, dolandırıcılıkla adı anılan oğlu ile ailesini de alarak oy vermeyenlere gövde gösterisi yapmıştır.

 

Gerilim politikasıyla kazanan AKP oldu. Bu gerilim siyasetinin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Temmuz 2015 genel seçimlerine kadar devam edeceği açıkça görülüyor. 12 yıldır birlikte hareket ettiği insanları bugün vatan haini ilan etmesi vatandaşın kafasında soru işaretleri bırakmaktadır.

 

Kırıkkale’de bu seçimi sadece Belediye Başkanlığı seçimi haline getirmek isteyen MHP adayına karşı iktidar genel seçim havasına sokmuş biz ve ötekiler politikası ile saflarını sıklaştırmaya çalıştı. Maalesef televizyon kanallarını izleyen halkımız adayın adını bile bilmeden oylarını kullandılar.

 

Başbakan yardımcısının “KIYTIRIK” dediği bir şehirde seçmen olmak zor işti doğrusu ama sonuç böyle çıkınca da saygı duymaktan başka bir şey diyemiyoruz.

 

Millet iradesini ortaya koymuş ve sandıktan çıkan sonuca saygı duyuyoruz. Halkımızın verdiği karar inşallah milletimiz için hayırlara vesile olur.

 

İki dönem Belediye Başkanlığı yapan Veli Bey hiçbir vaadini yerine getirmediği halde yine seçimi AKP kazandı. Buna rağmen yine de yeni başkanımızın seçim vaatlerinin takipçisi olduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

 

Belediyeciliği bilmeyen, tanımayan yeni başkanımızın belediyeyi tanıması belediyeciliği öğrenmesi için epey bir süre geçecek tabiî ki ama bu süre bittikten sonra bizde seçim vaatlerinin takipçisi olacağımızı söyleyebilirim.

 

Kırıkkale’de seçim süreci oldukça huzurlu bir ortamda ve centilmenlik çerçevesinde yürüdü. Kısacası demokrasinin bütün kurallarının yaşatıldığı bir seçim oldu.

 

Halkımızın hür iradesi ile seçilen Kırıkkale Belediye Başkan’ımıza  başarılar dilerken, şehrimize hizmet etmesini temenni ediyoruz.

 

Yerel seçimler Kırıkkale’mize ve ülkemize hayırlar getirsin….


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
fatih  -  07-04-2014 - 22:04
adamsınız hocam :)
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net