08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Yerel seçim ‘in Değerlendirilmesi!
08 Nisan 2014 Salı Bu yazı 26815 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

      Yerel seçim  sürecini  geride bıraktık. Sermaye partileri emekçilerin demokrasi özlemlerine uygun  ve eşit koşulları yaratmadığı Sendikaları,Demokratik kitle örgütlerini Emekcileri,yoksulları ,işsizleri,emeklileri kısaca dar gelirli  toplum kesimini  oy deposu gibi görme alışkanlıkları devam ediyor.AKP Kamuya ait olanakları sonuna kadar kullanmıştır.  Bir tarafda tüm aksaklıklara rağmen devam den “Barış ve çözüm süreci “ Diğer tarafda yıllardır biribirini besleyen  siyasi ve ekonomik olarak destekleyen “Ne istedinizde yapmadık “ diyerek samimi itirafda bulunanların  sonuçda  siyasi iktidar ve cemaat ikilisinin de eklendiği  yoğun  propaganda arasında kavganın şiddetlendiği bir ortam devam etti,saldırgan  bir dil kullanıldı , toplum kamplaştırıldı. Barış içinde bir arada yaşama kültürü,Sevgi, saygı,hoşgörülü  olma herkesin biribirine karşı anlayış ve toleranslı olması  beklenirdi bunu göremedik. 

      Başbakan” inlerine gireceğiz” diyerek  önümüzdeki sürecin  Nefret ve tehdit dolu uygulamalarını sürdüreceği, Demokrasinin kişi hak ve özgürlüklerinin daha da kısıtlanacağı hatta demokrasinin yok sayılacağı  hükümet uygulamalarında  görünüyor. Yanılmış olmayı çok isteriz. Seçim sürecinde toplumu bu kadar ayrıştırmanın sonucu ciddi bir güvensizliğe yol açmıştır bunun sonucu olarak  çok sayıda itirazlar yapılmıştır.Akp nin aldığı oyların tamamına yakını  yerel seçim olmasına rağmen Başbakan’a verilen oylardır. Sosyal medya aracılığı ile ortaya çıkan  Onca kasete ,tapelere,ayakkabı ve çikolata kutularına  ortalığa saçılan milyon dolarlar  rüşvet ve yolsuzluk iddiaları  vatandaşımızı hiç etkilememiş  olduğu görülmekte,  ortaya çıkan  seçim  sonuçlarına kimsenin  söyleyecek bir sözü yok. Yurttaşlarımızın tercihidir saygı duymak gerekir. Olabilecek itirazlar YSK tarafından çözüme kavuşur.  şu soru akla gelmekte seçim sonuçları yaşanılan 17 aralık rüşvet ve yolsuzluk iddialarının üzerini kapatacak mı?  Yolsuzluğa karışanların tamamı yargı önünde hesap vermeyecekler mi? bu ülkede Temiz toplum yaratma çabası olmayacak mı? bu iddiaların tamamı ciddi bir şekilde araştırılıp üzerine gidilmeli. Suçlular mutlaka hesap vermeli makamı ve mevkisi ne  olursa olsun  öncelikle siyasi iktidar  ve diğer muhalefet partileri  bunu  sağlamak zorunda  birilerinin yolsuzluğunu görmeyenler  o kirliliğe ortak olurlar.  Şimdi olmasa bile yaşamları boyunca bu halkın eli onların boğazlarında olacaktır.

   AKP iktidarı oniki yıldır iktidar olmanın tüm olanaklarını iyi değerlendirmiştir. Toplum psikolojisini iyi yönlendirmiştir. Baskı, şiddet, demagoji, ve yolsuzluklara rağmen kitlelerin desteğini almayı bilmiştir.

     Seçilmiş olan herkesi tebrik ediyor, Başarılı olmalarını Diliyorum.

                                                                                                                                 Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net