19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
İKİ CAMİ ARASINDA
10 Nisan 2014 Perşembe Bu yazı 29243 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kültürümüzde bir söz vardır herkes bilir. Net kararı olmayan veya yapacak işinde net olmayanlar kadar karasızlığını da önceleyerek iki cami arasında kalmış beynamaz gibi derler.

            Görüyorum ki şimdi bu durumda olan pek çok insan var. özellikle siyasetin bir yerinden tutup kendince seviyeli siyaset yapma çabasında olan veya kendince bir rant peşinde koşan ve siyasi bir çıkar elde etmek isteyen ancak umduğu pozisyonunu bulamayan insanların durumunu yansıtıyor bu söz.

            Birinci durumda olan insanlara denilecek söz yok. Yani ilkeli siyaset yapma çabasında olan ancak siyasetin ilkesizliğini görüp, siyasetin çirkin yüzünü görüp ben burada olmalı mıyım? Diye soran insanlara denilecek söz yok.

            Düne kadar ilkeden söz eden, dik durmaktan söz eden, taraf olduğu misyonun ardında dağ gibi durmaktan bahseden, beraber yola çıktıkları insan ile ölümüne varım diyen insanların vücut çalımları ile veya daha doğru ifade ile bel hareketleri ile kıvıran adam denilenleri gördükçe ben neden buradayım diye soranlara denilecek bir şey söylenecek söz yok.

            Ben dava adamıyım, ben ekipçiyim, ben asla satmam ve beraberimdekilerle yürürüm diyen insanlara inanıp ekip olduğunu sanan ve kafayı çevirip baktığında başka safta at koşturan sözde siyasetçileri görüp ben neden buradayım diye kendine soranlara da denilecek söz yok.

            Bilmem nerde bilmem kimle konuştun, bilmem hangi adayla istişare ettin, bilmem nerde fikir fırtınası yaptın diye olanı konuştuğu kadar asla olmayanı da olmuş gibi gösterip toplum nezdinde itibarsızlaştırma gayretinde olanların ve bu durumu yani rakip bile değil sadece farklı kulvarda koşuyorsun diye eleştiren insanların o görüşüldüğünü iddia eden insanların nasıl dizlerinin dibinde oturup biat ettiklerini gördükçe ben bu yanlışı yapmam diyen insanlara ne denilir ki?

            Bu ilkeli insanların iki arada bir derede kalmalarını veya iki cami arasında kalmalarını doğal karşılamak kadar bir şey yoktur.

            Birde kendine siyasi çıkar, rant, makam veya mevki veya maddi bir beklenti içinde olanların durumu var.

            Onların durumu daha karışık. Bir yolla kendilerini bir yerlere koydurmak için olmadık taklalar atıp, araya sokmadıkları adam kalmayan bu tiplerin adaylar açıklandıktan sonraki durumları çok acıklı. Onlar iki cami arasında tamda ezan okunurken kalmış durumdalar.

            Seçime giren herkese vizyon misyon dinlemeden, yapabilir özelliklerine bakmadan mavi boncuk değil mavi boncuk demeti sunanlar istediklerini alamayınca iki arada bir derede kaldılar. Bu istediklerini alamamalarından kaynaklanan hırçınlıkları sessizliğe bazen da karalamaya dönüştü.

            Her partinin içinde istenilen yerde olma düşüncesi ile siyaset yapanlar var. Bu düşüncede olanların istediklerini alamamaları elbette bir burukluk oluşturur. Ancak bu millete hizmet sevdası varsa ulvidir. Aksi halde yani kendi çıkarları için yapılan beklenti olduğunda beynamazın durumuna düşülüyor.

            Herkes her makamda olacak diye bir şey tabiî ki olmaz. Seçimlere giriyorsan kazanan olduğu kadar kaybeden de olacak. Buda normal. Ancak eğer serzeniş hak edenin hak etiği yerde olmaması ve hak etmeyen insanların maalesef siyaset sahnesinde yer almasının burukluğuysa o zaman tamam. İki cami arasında da kalsa yeridir üç cami arasında da.

            Selam ve dua ile…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net