24 Ocak 2021 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
18 AYDA BİRLİKTE BAŞARDIK
18 AYDA BİRLİKTE BAŞARDIK
İsyana Kulak Verin
İsyana Kulak Verin
 Bin 407 Çift Evet Dedi
Bin 407 Çift Evet Dedi
Kızılay 2020'de 8 Ailenin Evini 100 Bin TL Harcadı
Kızılay 2020'de 8 Ailenin Evini 100 Bin TL Harcadı
  YAZARLARIMIZ
Kaldığımız Yerden
16 Nisan 2014 Çarşamba Bu yazı 26641 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

24 Ocak 2013 tarihinde Sayın Devlet Bahçeli Söğüt’te yerel seçim startını vermişti. Yani, yerel seçimlere bir yıldan fazla bir süre vardı. Ülkeyi karış karış gezdi. Sadece şehir merkezlerinde değil ilçelere, kasabalara kadar ayak basmadığı memleket toprağı bırakmadı.

 

Yerel seçimlerden oylarını artırarak çıkan Milliyetçi Hareket Partisi bu başarının devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir.

 

Devlet Bey yine Söğütte bu hafta 15 ay sonra yapılacak genel seçimlerin startını verdi. Yine aynı performans ile, bitmek bilmeyen bir azim ve çalışma aşkı ile.

 

Siyaset hız kaybetmeden devam etmektedir. Önünüzde ki süreçte Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler yaklaşmakta ve MHP her an sanki yarın seçim varmış gibi yoğun temposuna devam etmektedir.

 

Söğüt, Domaniç ve Dumlupınar’da olan Devlet Bey tıpkı yerel seçimlerde olduğu  gibi genel seçimleri de Osmanlı Devletinin kurulduğu ve Türk Milletinin kurtarıldığı noktalardan başlattı.

 

Anadolu’nun gerçek yurt yapıldığı , haçlı dünyasına karşı Türk İslam dünyasının dimdik ayakta durmasını sağlayan Osmanlı’nın doğduğu topraklarda yeni bir dirilişin başlayacağının işareti olacak bu.

 

Ertuğrul Gazi’nin, Hayme Ana’nın, Osman Gazi’nin hayır duaları ile başladı işe, “dua ile başlanan iş hayr olur” düşüncesiyle kutlu ataların yol göstericiliği ile başladık işe….

 

Şeyh Edebali’nin öğütleri ile kendine yol buldu.

 

“MHP bu milletin ta kendisidir” derken tam anlamı ile ifade etmek istediği işte budur. Kökü Osmanlıda dalları Dumlupınar’da olan bu hareket atalarından, şehitlerinden emanet aldığı bu vatan için mücadele eden bir siyasi harekettir.

 

İşte MHP yi diğer siyasi partileri  ayıran da tam bu işte “önce ülkem, sonra partim” sloganı tam da bu aslında.

 

Tıpkı Anadolu’ya giren Selçuklunun, ülke kurarken Osmanlı’nın, ülkeyi kurtarırken Mustafa Kemal’in yaşadığı sıkıntıları yaşayan MHP, varlığı ile bu yüce milletin aslında yaşadığının tekrar ayağa kalkabileceğinin teminatı olmuştur.

 

Türk Milletinin teminatı olan MHP, dünya durdukça bu misyonu için mücadele edecek. İktidar yada muhalefet demeden, meclis içi yada dışı demeden bildiği hak yolda ilelebet mücadelesine devam edecektir.

 

Bazıları gibi şahsi menfaatleri için, ailesi ve çevresi için devam ettirdiği  mücadelesini başarıya ulaştırmak amacıyla milli değerleri kullanmaz. Şahsi mücadelesi için kutlu savaşımız “milli mücadeleyi” yerel seçimleri başlatmak için kullananlar aslında bu milletin kutsal değerlerini kullanmışlardır.

 

Söğütte başlayan bu kutlu yürüyüş, Ankara’da zaferle sona erecektir.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net