27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
NANKÖRLÜK HASTALIKTIR
29 Nisan 2014 Salı Bu yazı 29143 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

“İşte seni böyle, kendilerinden önce nice ümmetler gelip geçmiş olan bir ümmet içinde gönderdik ki, onlar Rahman’a küfredip dururlarken, sen onlara sana vah yettiğimiz kitabı okuyasın. De ki: "O Rahman benim Rabbim’dir, O'ndan başka tanrı yoktur. Ben O'na dayandım, tövbem de O'nadır.”

            “Allah bir şehri misal olarak verdi: Bu şehir güvenli, huzurlu idi, Oraya her yerden rızkı bol bol geliyordu. Ne var ki onlar Allah'ın nimetlerine karşı nankörlük ettiler. Allah da onlara, yaptıkları işler yüzünden açlık ve korku elbisesini (felâketini) tattırdı.””

            “Kitaptan ilmi olan kimse ise, "Gözünü açıp kapamadan, ben onu sana getiririm" dedi. (Süleyman) onu (Melike'nin tahtını) yanı başına yerleşivermiş görünce, "Bu, dedi, şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamak üzere Rabbimin (gösterdiği) lütfündendir. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur; nankörlük edene gelince, o bilsin ki Rabbim müstağnidir, çok kerem sahibidir."

            Sözü ve sohbeti ile insanların gönlünü fetih eden ayrıca büyük özelliği gündeme dair kendisini sürekliği yenilediği her halinden belli olan bir büyüğümüz bu ayetleri söylerken gündemi değerlendiriyordu.

            Benim yazılarımı ilen bilir. Bir partide siyaset yaptım ve yapıyorum. Ama asla ve asla doğru bildiğimi söylemekten geri kalmadım. Büyük patron veya lider veya erk olan yani güç olan ne der diye düşünmedim. Hele bazılarının dediği gibi asla kayıtsız şartsız da biat ta etmedim. Bu nedenle bazılarına göre aforoz edilmesi gereken parti içi muhalefet sıfatını hak ettim, bazılarına göre makam, mevki derdi olmadığından doğruyu söyleyen olarak bilindim.

            Efendim bu halinden şikayetçi misin? Kesinlikle hayır.

            Bu açıklamayı yaptıktan sonra konumuza dönelim.

            Sizlere sözünü ettiğim kendimce bilge insan beklide konumu ve yaptığı görev ile ilgili olduğundan (ki bir vakfın başkanıdır ve kimliğini deşifreyi asla istemediğinden yazmıyorum) gündemi iyi takip ediyor. Konu Cumhurbaşkanlığı seçimi ve fikirlerini paylaşıyor, etrafındakilerle istişare ediyor.

            “İnsanın tehlikelisi inanmış insandır. Bir davaya inanmış insan ciddi bir silahtır diyor. Hele bu insan nankörlüğe inanmışsa yani yaşam biçimini nankörlük üzerine kurmuşsa o çok daha tehlikelidir.”diyor ve devam ediyor.

            “Tarih boyunca önemli işlere imza atan insanlara hep nankörlük edilmiştir. İnsanların efendisi Peygambere de yapılan nankörlüktür. Zira o hep iyiye doğruya davet etmiştir. Başkasının tarihini bırakalım kendi tarihimize bakalım. İstanbul’u fethedip bir tarih açan Fatih’e, yedi düvele Osmanlının şanını götüren ecdadımıza nankörlük ettiler. Vatanın her yerinden ısıran ülkelere karşı savaşan ve devlet kuran Mustafa Kemale nankörlük ettiler. Ülkeyi şahlandırıcı projelere imza atan Menderes’i idam ederek nankörlük ettiler. Devletimizi Avrupa ile boy ölçülür duruma getiren Özal’a nankörlük ettiler.”

            “Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Korkarım bu ülkeye sağlıkta, ulaşımda, milli eğitimde, bayındırlıkta, iskânda, teknolojide, savunmada, tüm konularda çağ atlatan bir Başbakana da haksızlık edilecek. Yani bu ülkenin belki de Cumhurbaşkanlığını tek hak eden insana haksızlık yapılıp gerekli makam verilmeyecek. Zaten yerel seçimdir dedik, az çıkabilir dedik ama aslında hak ettiği oyu almış değiller. Şimdi de basın aracılığı ile nankörlük edilip hak ettiği verilmeyecek diye korkarım. Vatandaşı duyarlı kılmak ve bu ayetleri hatırlatmak gerekir.” Diye sürdürdü sözlerini.

            Bu alıntıdır. Yani ben hala tarafsız ve doğru bildiğimi söylerim. Katılın veya katılmayın ama halkın içinden birinin ifadesidir bunlar. Değerlendirme sizindir.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net