28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
OYUNU BOZMAK GEREK
26 Mayıs 2014 Pazartesi Bu yazı 30130 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bilen bilir, pek çok konuda otorite ile ters düşsek bile yazılarımızda ve söylemlerimizde taviz vermemeye devam ederiz. Bazen birileri alınır kızar, bazen diğerleri kendine yakın hisseder. Bizim elbet bir siyasi düşüncemiz vardır ve o düşüncemizde kimselere taviz de vermeyiz.

            Ancak; bazı olgular vardır ki burada otorite veya diğer insanlardan kim ne düşünürse düşünsün orada doğrumuz tekdir. Orada kimsenin yalpa yapmasına da dilimizin döndüğü kadarıyla “emmioğlu orada dur” demesini biliriz.

            Bu olguların başında manevi inancımız ve vatanımız gelir, bayrağımız gelir. Bunlar pek çok kişide olduğu gibi bizde de kutsaldır.

            Soma ile içimiz yandı. 301 kardeşimizden yeraltından cansız çıkarılan her biri ile bir kez bir kez daha öldük. Elbette ölümün her türlüsü acıdır. Burada sayının fazla olması içimizi acıtmakla birlikte eğer bir tek vatandaşımız dahi canını kaybetmiş olsaydı bile aynı şekilde üzülürdük.

            Her yiten cana üzülüyoruz. Gösteride vefat edene de elbette üzülüyoruz. Ama polise her atılan taşta, her atılan havai fişekte, atılan her bilyede, yapılan her hakarete de bir kez daha imiz yanıyor.

            Devlet adamlığı özveri ister. Devlet adamlığı konuşmaya eyleme dikkat etmeyi gerektirir. Sokak olaylarını kışkırtmak neyin nesidir?

            Kendi yorumumu yapmadan iki liderin söylemlerini gazetelerden aktarmak istiyorum. Birincisi ana muhalefet liderinin sözleri. : "Bu gençlik Türkiye'nin küresel yüzü, dünyayı okuyan ve anlayan kuşağıdır. O yüzden, küçük bir parkta yeşeren küçük bir filiz tüm dünyada ses getirdi. ABD'den Japonya'ya, İspanya'dan Rusya'ya kadar. Çünkü bu kuşak dünyanın sorunlarıyla ilgilen kuşak. Bizim geleceğimizdir.""Demokrasi farklı bir şey. Sadece sandığa gidip oy kullanmak değil. 4 yılda bir sandığa gidin, oy kullanın, bitti. Bir 4 yıl sonra tekrar. Bu demokrasi değil. Demokrasi siyasal iktidarın halka hesap verdiği rejimin adıdır. Bu ülkede 76 milyon yurttaş yaşıyorsa, vergi ödüyorsa hesap vereceksin. Ama Türkiye henüz bu noktaya gelmedi. Gençlere sesleniyorum, vergi ödeyen tüm yurttaşlara sesleniyorum, ödediğin verginin hesabını ver. Çağdaş Türkiye'ye katkıda bulun."

            Birde MHP liderinin söylemlerine bakalım: İnsanın huzur ve mutluluk duyması, belirsizliğin ve bilinmezliğin aşılmasına, bundan istifade edenlerin etkisizleştirilmesine bağlıdır. Belirsizlik kimseye fayda sağlamaz. Karambol hiçbir zaman istikrara kapı açmaz. Kaosun ve çatışmanın sonu olmaz. Okmeydanı'nda iki kişinin vefatına, yedisi polis olmak üzere dokuz kişinin yaralanmasına neden olan olaylar karanlık ellerin tertibidir. Bunlar kötülüğün ve kötünün temsilcisidir. Doğası kötü olanın kurtuluşu yoktur. Fıtratı lekeli olanın sunacağı ve söyleyeceği bir şeyi de olmayacaktır. Provokatörler, kaybettiğimiz Berkin evladımızı ve Soma'nın taptaze acısını ajite ederek akıllarınca mevzi kazanmaya çalışıyorlar. Maskeli eşkıyalar, arkalarındaki unsurlar ve her tarafa yuvalanmış elebaşları dökülen kandan, kaybolan hayatlardan sorumludur.

            İşte devlet adamlığı budur. Kargaşadan prim kazanmak yerine olayları akıllı irdemek ve tespiti ona göre yapmak gerekiyor.

            Devleti güçsüleştirmek, hükümeti demokrasi dışı yöntemle yıkmak isteyen bazı marjinallerin yaptıklarını nasıl haklı görebiliriz.

            Bazı dönemlerde olduğu gibi şimdilerde yine ülkeyi kaosa sürükleyen iç ve dış mihraklara bir kez daha dikkatli bakalım. Herkes aklı selim davranmak zorunda. Elbet acılardan ders alalım ve ölümlerin sorumluları hesap versin ama bunu talep ederken yakıp, yıkıp tahrip etmek nereye sığar?

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Yaşar   -  27-05-2014 - 08:17
Sayın Fazlı Bey, Türkiye solu kredisini bitirmiştir. İktidar olamayacağını anladığı için Başbakan\'ı hedefine koymuştur. Ayrıca Alman Bild gazetesinin ortağı Aydın Doğan ve benzerlerinin saldırısı bu yüzdendir. Ülkemizde sol, savunduğu felsefesi gereği Anadolu\'dan oy alacağı yerde tam tersi sahillere sıkışmış vaziyettedir. Son seçimde oluşan seçim haritası çok manidardır.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net