26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Karabekir Paşa
09 Haziran 2014 Pazartesi Bu yazı 34596 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kazım Karabekir 1882 yılında İstanbul’da bir asker çocuğu olarak dünyaya gelmiş, Harbiye Mektebinden sonra 31 Mart olayı, Balkan Savaşları, Çanakkale Cephesinde yer almış arkasından Irak Cephesinde Kutu’l Amare kahramanı olarak anılan büyük bir kahramandır.

İstiklal Savaşı’nı başlatan komutanların arasında ilk Anadolu'ya geçen “o” oldu. 19 Nisan 1919'da Trabzon’a geldi. 1878’de 93 Harbi sırasında Rus Çarlığına kaybettiğimiz Sarıkamış, Kars, Ardahan, Artvin ve Batum’u Eylül 1920'de kurtarıp, Türkiye'nin doğu sınırlarında Misak-ı Milli'yi gerçekleştirdikten sonra kendisine TBMM 31 Ekim 1920'de Korgeneral rütbesi verdi.

Milli mücadeleyi başlatan  Mustafa Kemal Atatürk’e, İstanbul’dan bizzat kendisine gönderilen ve Mustafa Kemal Paşa’yı tutuklamasını emreden telgrafa rağmen “Ben ve kolordum emrinizdedir Paşam!” diyerek, desteğini veren kahramandır.

Milli mücadele sürecinde özellikle doğuda açtığı okullarla bölgedeki yetim çocuklara açtığı okullarla onlara sahip çıkmış, altı bin çocuğun babası olmuştur.

Ağrı’da önceki gün yapılan yenileme seçiminde belediye başkanlığını kazanan BDP’li Sırrı Sakık, Cumhuriyet Caddesi üzerinde “utanç abidesi” dediği pilotlar anıtını kaldıracaklarını, Kazım Karabekir’in adının yer aldığı mahalle, cadde ve bazı sokakların ismini değiştireceklerini söyledi.

 

Doğu Anadolu’nun Türk vatanı olarak kalmasını canlarını ortaya koyan, hatta bu hastalıklı zihniyetlerin Belediye Başkanlığı yapmasını sağlayan,  büyük kahramana karşı yapılan saygısızlığın bedelini ödemelidirler.

 

Bu anlayışın sesinin çok çıkması ve taleplerinin pervasızca artması terör ile sonuca ulaşacaklarına inanmalarına sebep olacaktır.

 

Beş bin yıllık derin devletimizin derhal burada devreye girmesi gerekmektedir. Verilen sokak, cadde isimleri ve şehir adlarının sadece Belediye Meclisi ile değişemeyeceği ve devletimizin vatansever valilerinin duruma müdahale etmesi gerekmektedir.

Kazım Karabekir bir başlangıçtır. Ülkemizin kurucularına olan milli ve manevi değerlerimize saldıranlar aslında bu ülkenin birliğine karşıdırlar.

Bu zihniyet ülkeyi bölmeye yönelik zihniyettir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sayesinde yaşamlarını rahatça devam ettirenlerin fütursuzca açıklamaları karşısında devletimizin gereken hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu yüce millet, vatan hainlerine ve onlara göz yuman ortaklarına gereken dersi vereceklerdir.

 

Her türlü bölücü, soysuz unsura karşı yine Karabekir Paşa’nın sözleriyle cevap vermek istiyoruz;

 

Türk yılmaz! Türk yılmaz!
Cihan yıkılsa, Türk yıkılmaz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net