17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BAYRAK
11 Haziran 2014 Çarşamba Bu yazı 27657 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ben defaten yazdım kendimce bir yazı yazmanın ne kadar zor olduğunu ve bir yazıyı yazmak için birikim olmalı ve bu birikimi elde etmek için yani bir yazıyı yazmak için  en azından konu ile ilgili ne kadar çok okumak, farklı fikirleri derlemek gerektiğini kelimelere döktüm.

            Ancak bazı konularda yazı yazmak için ne gündemi ne konuyu ne ana fikri geliştirmeye gerek yoktur. O konuda mutlaka söylenecek fikirler önceden kafanızda beyninizde yer etmiştir.

            Bu konular kutsallarınızdır. İnancınızdır, dininizdir, bayrağınızdır, vatanızdır. Konu bunlar olunca derlemeye gerek duymadan başlarsınız yazmaya ve ardı gelir.

            Diyarbakır’da meydana gelen bayrak indirme hadisesi konu olunca düşünmeden klavyenin başına geçtik. İçimizden gönlümüzden yüreğimizden ne geçtiyse dökeceğiz kelimelere.

            Kendilerine eylem yapmak, yakıp, yıkmak yok etmek için her fırsatta bir şeyler bulan bazı karıştırma meraklısı insanlar ve onların ardındaki fikir babaları kale kol yapımını bahane ederek bir süredir yolları kesip, kadın kız demeden çocuk demeden olayların içindeydiler.

            Bu olayların olduğu sırada askerin polisin sabrını ne kadar zorladıklarını görmemek elde değil. Aslında askerde poliste barış süreci diye adlandırılan sürece inanmışlar ve ellerinden geldiği kadar olaylara sağduyulu yaklaşmışlar ve itidalin üst sınırını göstermişlerdi.

            Bu sabrı zorlayan ve bu sabrı ricat kabul eden bazı gözü dönmüşler daha ileri gidiyor biraz daha kışkırtmak ve bölgede terör estirmek için biraz daha sınırları zorluyorlardı. Güvenlik bu zorlamaya yine itidalli yaklaşıyordu.

            Ancak bu hain sözü bile az kalacak kelimelere yanlışları sığmayacak bazı insanların iyice azdıklarını da görüyorduk. Adeta bu süreci yok etmek için basılan düğme yerinden fırlamış gibiydi. Ülkenin kan gölüne dönmemesi için sabırlı olan duyarlı insanların sabrı belki de bu olay ile sona erdirilmek istendi.

            Askeri üsse giren biri gönlerde salınan ve bu hain gösterileri mahzun izleyen bayrağı indirme cesaretinde bulundu. Bunun örneği daha önce Kıbrıs’ta denenmişti. 14 Ağustos 1996 tarihinde Magosa sınır kapısında Türkleri protesto eden daha sonrasında ise Kıbrıs Cumhuriyeti'nin etkin olduğu topraklardan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) topraklarına geçerek sınırda asılı olan Türk Bayrağı'nı indirmeye çalışan Rum. Olayın devamında Türk askerinin "Dur" emrini ve göndere tırmanırken yanından geçen uyarı ateşini dinlemeyip eylemine devam etmesi ve akabinde bayrağı indirmek üzere iken boynundan vurularak öldürülmesiyle son bulmuştu. Olay kameralar tarafından saniye saniye görüntülenmiş7 Rum bu eylemi gerçekleştirirken ağzında sigara olması dikkatleri çekmiş ve sigara üzerine yapılan incelemede uyuşturucu madde olduğu tespit edilmişti.

            Diyarbakır’da bu eylem için oraya sürülen bu adamı oraya gönderen de emin olun aynı akıbeti düşündü. Biri ölsün onun üzerinden olay çıkaralım derdi olduğu açıktır. Bu hain ise oraya çıkarken kafası neredeydi iyi incelemek lazım.

            Bizim kutsallarımız üzerine oyun olmayacağını yedi düvel bilirken, İngiliz’i, Alman’ı Yunan’ı hatta ta Avustralya’dan geleni bilirken içimizde yaşayanların bilmemesi doğal değildir. Bayrağa el uzanırsa kırılacağını bilirler.

            Şimdi itidal zamanı, öfke zamanı değil. Birlik zamanı. Hain ellerin inisiyatifine bırakılmadan bu olayların arkasındaki baş hainler bulunmalı. Barışı hep desteliyorum, destekleyeceğim. Ama onurlu, şerefli, kutsalımıza zeval gelmeden olacak toplumsal barışı destekliyorum. Vakarlı duruşla olacak barışı destekleyeceğim. 

            Yazımın devamı olacak inşallah ilerleyen günlerde.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Bayrağa canım feda  -  14-06-2014 - 19:56
Sayın yazar hangi itidal, hangi birlik, ve kiminle birlik,bu olayı yapanlar PKK destekçileri değilmi. Onlarlamı birlik. Bu olayların arkasındaki baş hainler bulunmalı diyorsun. Bunu gerçekten ciddi olarakmı yazdın. Baş hainlerin kimler olduğunu bilmiyormusun. Baş hainlerle pazarlıklar yapanlar ve askere ateş etme emri verenlere ne diyeceksin. Askeri birliğin içerisine girecekler kutsalımız olan uğruna şehitler verdiğimiz bayrağımızı indirecekler asker iç hizmet kanununun 87. maddesini unutacak ve kendisine emanet edilen bayrağın ayaklar altına atılmasını seyir edecek bunun adına aman o kişi vurulsaydı olay çıkardı. Bu olayı yapanlarda olay çıkmasını istediği için bayrağı yere ATTILAR varsın atsınlar bayrak önemli değil yeterki onların eline koz vermeyelim düşüncesi sakat değimi. Allah aşkına nasıl düşünüyorsunuz. Size hiç yakıştıramadım. Açılım devam edecek diye onların her kutsalımıza saldırmalarına gözmü yumacağız. PKK ve yandaşlarına teslim oldukta haberimizmi yok. Açılım ; benim bayrağım yere atılacak ve biz bayrağımıza sahip çıkamayacaksak aman barış bozulmasın varsın atsınlar ses çıkartmayalım diyeceksek ki siz öyle diyorsunuz. Yazıklar olsun. Bayrak bir milletin namusudur. Bizler namusumuza sahip çıkmayalımmı. Bu güne kadar kendinizi hep tarafsız doğru bir insan olarak tanıtmaya çaılştınız ama AKP yanlışta yapsa hep desteklediniz. Lütfen bayrak konusunda gerçekçi olun. O bayrak sizinde namusunuzdur.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net