18 Ocak 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale’de ithalat düştü ihracat arttı
Kırıkkale’de ithalat düştü ihracat arttı
Polislere Salep ve Helva İkramı
Polislere Salep ve Helva İkramı
Kızılay, İhtiyaç Sahibi 6 Aileyi Sıcak Yuvaya Kavuşturdu
Kızılay, İhtiyaç Sahibi 6 Aileyi Sıcak Yuvaya Kavuşturdu
Kırıkkale Belediyesinden Don Uyarısı
Kırıkkale Belediyesinden Don Uyarısı
  YAZARLARIMIZ
Işid’ le İlişkisi olanlar Ülkemizi yönetmemeli !
20 Haziran 2014 Cuma Bu yazı 23240 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     Işit’in Musulu işgali ile ortadoğuda yeni bir  süreç başlamıştır.Işid  Bin Ladin döneminde El kaidenin Irak kolu olarak kurulmuş.  Şii Bağdat rejimine karşı  yaptığı kitle katliamları ile  farklı ülkelerdeki İslamcı militanları  bünyesinde toplamış.   Suriyede  Elnusra ve Öso  ile birlikte  her ne kadar Beşar Esat ‘ birliklerine karşı  savaşsada , onlarca defa sivil insanları katletmiştir.   İşte bu göç tufanın da büyük payı vardır. Ne yazıkki   AKP  hükümeti  bu silahlı şeriatcı çetelere  her türlü  silah ve mühimmatı sağlayarak  yıllardır suriye  iç savaşının uzamasına neden olmuştur.  İnsanlık   Daha çok   yok olmaya doğru sürüklenmiştir , göçmen durumuna düşmüştür.  Acıları artmıştır.  Bir hafta önce suriyeden  kalkarak  motorize birlikleriyle  başta musul olmak üzere  hiç bir direnmeyle karşılaşmadan  Irak topraklarının % 20 sine yakın  bir kısmını  işgal ederek   yollarına devam etmekteler . Bağdatın  kapılarına  dayanmak üzereler. Dünya seyirci  , Musul konsolosluğumuzu  işgal ederek konsolosluk  personelini   ve  Tır şoförleri ‘ni  rehin tutmaktalar   içlerinde kadın ve çocuklarda vardır.   İnsanlarımız kaçırılmışlardır.  Bunun yanısıra  orada mevcut bankalarda soyularak   hırsızlık yapılmıştır.  Kendisine İslam devleti  ismini yakıştırarak    tıpkı emevi   yönetim anlayışının zulmünün ,katliamlarının günümüze  yansımasıdır. Vahabi  ve Selefilerin birlikte   ortadoğu ve bulundukları  coğrafyayı işgal etmek ve kan gölüne çeviren    şeriatcı çete örgütlenmesi dir.girdikleri her yerde arkalarında Kan ve göz yaşı  bırakırlar.  Bunların  kuracağı devlette  yaşayacakların  vay haline  kendi yurtlarını  emperyalizme ve işbirlikcilerine karşı savunmayanların  başka ülkelerin topraklarını gasp etmeye hakları yoktur. Amaç  Irak petrol   bölgesini  ele geçirmek .

    AKP  iktidarı ABD nin baskıları sonucu  El nusra ve Işid’i  terörist örgütler listesine almasına rağmen  hiç bir yaptırımda bulunmamıştır. önlem alınmamıştır.  Sınırlarımız hala  onlara açıktır.  .Girdikleri her yerde  Siyasal islam adı altında katliamlar yapılmakta  hükümet ideolojik kaygıları nedeniyle buna seyirci kalmaktadır.  Suriye ve Irak halkına yansıyan Ölüm,göç ,  yoksulluk  ile kadınlara  yönelik  tarihin en büyük sefaleti  yaşatılıyor. Toplumsal ahlaki çöküş olan “Cihat nikahı “ denilerek   şeyhler tarafından fedfalar  verilmekte olağan gösterilmekte ayrıca  insanların inançları istismar ediliyor,sömürülüyor.  kimyasal silahlarla toplu ölümlerin yapılması her türlü Hukuksuzluğun ve kuralsızlığın boyutlarını göstermektedir. Hukuk , demokrasi ve özgürlüğün olmadığı  ülkelerde   insanlık her türlü  ilkelliği ,  çağ dışı,baskı, şiddet,işkence  ve katliamları  yaşıyor.

 Hükümetin Suriye politikası Çökmüştür : Işid’e ,elkaide ,elnusra v.d. ne katılmak üzere suriyeye gönderilen toplama cihatcıların ilk uğrak yeri giriş çıkışların adresi Türkiye’dir.  Suudi Arabistan vahabiliğinin yobazlığı ve gericiliği  ile Ürdün ve Katar selefiliğinin  çağdışı  anlayışları aynı  Hükümetce uygulanan politikaların geldiği sonuç ; Irkcılıktan mezhepciliğe  geçiş diyebileceğimiz   “ Her türlü milliyetciliği ayağımın  altında ezerim “ diyerek  ırkcılığı yine kullanmak üzere  bir kenara bırakıp  insanların inanç ve mezhep  anlayışlarını  sürekli olarak  ön plana çıkarmaya çalışması, kamplaştırma , ayrıştıran , ötekileştiren ve  dışlayan bir politika izlemesi  , yobaz gerici politikalarla  örtüşüyor.

      Bizim ülkemizde yaşayan insanlar  bu  politikalardan uzaktır.  Hatta ayıplanır, akıl ve vijdanlarıyla hareket ederler. Bilimden yanadırlar , İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı , Hukukun  üstün olduğu,  Demokratik , laik bir ülkede sevgi, barış ve Hoşgörü içerisinde bir arada  kardeşce  yaşamak dileğiyle

      Konsolosluk işgali ile çalışan kamu görevlilerinin  rehin alınması  dahil , Irakta  ekmeklerini kazanmak için o topraklara giden ve kaçırılan  şoför işci ve emekcilerin   durumlarını  bilmiyoruz,  Hükümet yetkilileri mutlaka gerekli çabayı sarf ediyordur. ilgisiz  kalacaklarını düşünemem, ırakta bulunan diyer yurttaşlarımız için  şu,şu kentleri terk edin demekle hükümet sorumluluğunu  yerine getirmiş mi oluyor?   Daha somut adımlar atılabilirdi.  Belki yapılıyordur . Hükümetin  Yıllardır her türlü lojistik destekde bulunduğu ,kendi elleriyle   büyüttüğü  canavarın  sonuçda   bu kötülüğü yapacağını beklemiyordu  şoke oldu, sessizliği bundandır. Dileğimiz   başta ortadoğu coğrafyası olmak üzere bölgemizde daha fazla kan dökülmeden   değişik halklar ve renkler barış içerisinde  yaşamaya devam ederler. kimsenin burnu kanamadan tüm rehinelerin  özgürlüklerine kavuşmalarını diliyoruz.    Tüm dünyaya Özgürlük, Barış ve Sevgi  egemen  olsun

 Hüseyin  GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Meryem Avcı
Şevket ÖZSOY
Hakan Gökkaya
Sıla Ayça Ertunç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Ocak 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net