07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
Irak çok mu Irak
21 Haziran 2014 Cumartesi Bu yazı 32311 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD),isimli terör örgütü  Türkiye’nin Musul Konsolosluğu’na baskın yaparak 49 personeli rehin aldı. Binaya girip Türk bayrağını indiren militanlar, Başkonsolos, diplomatlar ve Özel Harekât görevlilerini bilinmeyen bir yere götürdü.

Olayın neresinden bakarsanız bakın “vahim” ki ne vahim hukuki olarak bizim toprağımız ve Konsolosluk makamı Cumhurbaşkanının temsilcisi yani devletimizin temsilcisidir ve bir çapulcu sürüsü sınırımızda bize hakaret etmektedir.

Gelen teröristler çok kalabalık mış? boşuna kan dökülmemesi için çarpışmamışlar” falan falan…..

Türkler Anadolu’ya girmeden önce bile Türk yurdu  olan Musul’dan çekilmek mecburiyetinde kaldığımız günden beri Musul’da yaşayan kardeşlerimiz gerek İngilizler, gerek Baas, gerekse Saddam zamanında daima katliamlara maruz kalmış içimizde ki acı hiç dinmemiştir.

Bugünde İşid denilen bir bela musallat oldu kardeşlerimize, Telafer’i ele geçirdiler buradaki Türkmenler şehri terk etmekte ve çöl sıcağında çoluk çocuk perişan bir durumdadır. Musul düştü. Kerkük peşmergelerin kontrolüne geçti. Sırf insanı sebeplerle üç yüz binden fazla Suriye’li mülteciyi ülkemize kabul eden hükümet maalesef Türkmen kardeşlerimizle ilgili kılını bile kıpırdatmamaktadırlar.

Buradan akla şu soru geliyor ; Sadece Türk oldukları için mi bu kayıtsız tavır.

1 Mayıs 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki nutkunda Atatürk;“..Hudud-u Millîmiz İskenderun’un cenubundan geçer, şarka doğru uzanarak Musul’u, Süleymaniye’yi, Kerkük’ü ihtiva eder. İşte hudud-u millîmiz budur.” Diyor. Ve yeminimiz olan Misak-ı Milli’yi bir kez daha hatırlatıyor. Yeminini gerçekleştiremeyen hatta gerçekleştirmek gibi bir arzusu bile olmayan bir  millet Akif’inde dediği gibi;

Sâhipsiz kalan vatanın batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Artık mesele kangren olmaktadır. Soy ve din kardeşlerimiz için çözüm artık ya Musul’u ve Türkmenelini ülkemize katmak yada bu bölgeyi güvenli alan ilan ederek bu bölgeyi koruma altına almamız lazım.

Bu tedbirlerle Barzani’nin Kürtlerine, İşid’in Suriye üzerindeki emellerine, PKK’lıların Türkiye’yi bölme heveslerine de “dur” demiş olacağız.

Tabiî ki bunu yapabilecek siyasi güç ancak bayrağını indirtmeyen, yolunu kestirtmeyen Konsolosluğu ele geçirildiğinde suskun kalmayan bir siyasi irade olabilir.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net