28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HANGİ İSLAM
23 Haziran 2014 Pazartesi Bu yazı 26099 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İslam’ın ilk şartı ne desek hemen aklımıza kelime-i şahadet gelir değil mi? Hemen ardından başka diye bir soru sorduğumuzda namaz gelir, oruç gelir, zekat gelir, hac gelir öyle değil mi?

             Bunların hepsine evet. Doğru. Ancak belki hemen ardından ne gelir diye sorduğumuzda aklımıza adalet gelmeli.

            Müslüman olmaktan gurur duyuyoruz, İslam’ı yaşamaktan, ana babamızdan Müslümanlığı öğrenmekten ve evlatlarımıza anlatmaktan şükürler olsun son derece onur duyuyoruz.

            Şimdi inandığımız İslam için bakıyoruz ne yaptık ve yapıyoruz diye karşımıza kocaman bir hiç çıkıyor.

            İslam için elimizden gelenin ne kadarını yapıyoruz. Ülkemizde ve dünyada İslam ne kadar yaşanıyor.

            Rivayettir, doğrudur veya sahih değildir. Bir savaşta sahabelerden biri Resulullah’ın ayakları dibine yüzüne aldığı bir kılıç darbesi ile yığılıp kalıyor. Herkes ne mutlu işte şehit oldu. Peygamberin ayakları dibine düştü, işte şehit oldu gerçek şehit bu derken peygamberimiz “durun” diyor. Durun o şehit değil. O ta cehennemin dibine gitti. Şehit olmadı diyor.ya Resulullah olur mu? O İslam üzerine yaşadı, namzaını kılar orucunu tutardı.savaşa da katıldı ve senin dizlerinin dibinde ruhunu teslim etti. Nasıl şehit olmaz.

            Allah Resulü o diyor beyt malından çaldı. O hırsızlık ve haksızlık yaptı. Bu nedenle şehit olamamıştır. Araştırdıklarında devletin malından bir elbiselik miktar kadar kumaş çaldığı ortaya çıkıyor ve peygamberimiz o dizlerinin dibinde savaşta ölen insanın namazını bile kıldırmıyor.

            Şimdi devletin malını çalan da Müslüman’ım diyor, hısızlık yapanda diyor, yolsuzluk yapanda diyor. Kimin ne kadar Müslüman olduğunu varın siz düşünün ve kararınızı verin.

            Bu çalan çırpanlar kadar Allah adına din adına savaştıklarını söyleyenler de var. Irakta konsolosluk binasının basılması ve orada özel harekat polisleri, konsolos ve çalışanlar ile ailelerinin alıkonması ile adını Türkiye’nin daha net duyduğu Irak Şam İslam Devleti örgütü İslamın neresinde bir daha düşünmek gerekiyor.

            Amaçları İslam devleti kurmak olduğunu iddia eden örgütün yaptıkalrı nasıl kabul edilebilir.

            Bir düşünün İslam devleti kurma niyeti ile beldeye gelen bir topluluk olacak ve orada yaşayanlar bir gömlek bir lokma ekmek alarak yanlarına terki diyar edecekler.

            Peygamberin ve İslam amacından başka amaç gütmeyenlerin tarih boyunca bir beldeye geldiklerinde deflerle karşılandığını, maniler, şiirlerle karşılandığını hepimiz biliyoruz. Şehrin anahtarını Müslüman olmayanlar takdim ederken biliyorlar ki kendilerine adalet geliyor, selamet geliyor. Şimdi İslam geliyor diye kaçıyorsa Müslüman’ı veya Müslüman olmayanı bu işte bir yanlışlık var demektir.

            Bu yanlışlık görünen ve görünmeyen yüzü ile kendilerine İslam’cı diyen bazı grupların ne kadar korkutucu ve din dışı hareket ettiğinin göstergesidir.

            İslam adına savaştığını söyleyen bu insanların namazı bile kılınmayan o sahabeden ne farkları var. Yani dıştan İslam’dırlar. Ama yaptıkları ile şahadeti nasıl hak ederler. Onlar mı şehit olacak onların girdikleri beldeleri savunanlar veya kaçarken taranıp öldürülenler mi şehit olacak.

            İslam adına devlet kurmak için bir araya geldiklerini iddia edenlerin oturup gerçekten ne kadar Müslüman olduklarını bir daha gözden geçirmeleri lazım, aksi halde terörist damgasını falası ile hak ederler.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
mert  -  28-06-2014 - 17:26
gerçek Müslümanlık sevgidir. gerçek İslam hoşgörüdür. gerçek ibadet Allah\'ı sevmektir. Allah doğru yoldan şaşırtmasın. hayırlı Ramazanlar...
ilerliyor  -  26-06-2014 - 11:15
Irak ordusu, IŞİD militanlarının yoğun saldırısı dolayısıyla başkent Bağdat\'ın batısındaki Enbar eyaletinde bulunan yerleşim yerlerini birer birer terk etmeye başladı. Haftasonu düzenlenen saldırılarda, Enbar\'ın El Kaim, Rave, Anah ve Rutba kentleri de IŞİD\'in eline geçti.Korgeneral Kasım Ata, çekilmenin taktiksel olduğunu, kaybedilen bölgeleri tekrar ele geçireceklerini ifade etti. Ata ayrıca, \"İran, elinde tuttuğu Irak\'a ait 130 savaş uçağını iade etti. Bu uçaklar, modern silahlarla donatılarak IŞİD\'e karşı kullanılacak\" dedi. Kimi bölgelerde ise sıcak çatışmalar yaşandı. Türkmen nüfusun yoğun olduğu Telafer\'de 30 IŞİD militanı öldürüldü. Ancak akşam saatlerinde ordu birlikleri ve Türkmen aşiretlerinin çekilmesinin ardından Telafer Havaalanı IŞİD\'in eline geçti. Irak televizyonu, Tikrit\'e düzenlenen hava saldırısında 40 militanın öldüğünü duyurdu. Bağımsız kaynaklar ise bir benzin istasyonunu hedef alan saldırıda 8 sivilin öldüğünü söyledi.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net