07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
Cumhurbaşkanım
05 Temmuz 2014 Cumartesi Bu yazı 38332 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

On Ağustos’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde, halk ilk defa  Cumhurbaşkanı’nı seçecek. Halk seçecek ama halkın cumhurbaşkanı mı? olacak onu iyi tahlil etmek gerekir.

 

Halkın her kesimini kucaklayacak, ülkede huzuru ve sükunu sağlayacak bir devlet adamı mı ? seçeceğiz, yoksa hala bir kısım gruplara özellikle paralel yapı diye isimlendirdiği cemaate intikam hırsıyla saldıracak bir cumhurbaşkanı mı? seçeceğiz.

 

Doğru aday tespiti ile muhalefet partiler  iyi bir çıkış yapmış, bu konuda özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bey’i çatı adayı gayretinden dolayı bir kez daha tebrik etmek gerekir.

 

İhsanoğlu “Pensilvanya’nın adayı”, “fethullahçı” “Mısır’da doğmuş” “Adını öğrenemedik” gibi sığ, düzeysiz eleştirilerden başka ciddi eleştirilerin gelmediğini görüyoruz. Malum medya atışlara başladıysa da bir şey çıkmadı.

 

Yıllardır birlikte hareket ettiği insanların bu şekilde dönmelerini de hayretler içerisinde izliyoruz. Düne kadar övgü ile söz ettikleri Sayın İhsanoğlu’na bugün ne söyleseler inandırıcı olmaz.

 

Çatı adayına CHP içinden minik bir muhalefet grup ve işçi partisi gibi marjinal partiler karşı çıkıyor. Bu grupların karşı çıkışı da ayrıca sayın İnsanoğlu’na güç verir.

 

Bilim adamlığı, toplumun her kesimini  kucaklayan kimliği ile her geçen gün halkın teveccühü artmakta, bir çok STK’nın yanında siyasi partilerde desteklediklerini açıklamaktadır.

 

Ülkücü camiadan bir kısım milliyetçi olmadığına dair şikayetler ve karşı çıkışlar gelse de  birincisi ülkücü camianın tek başına kendi adayını seçme imkanı olmadığını bilmemiz lazım . Üstelikte toplumun her kesiminin kabulleneceği ve toplumun bütün kesimlerine hitap etmesi gereken bir cumhurbaşkanı için uzlaşmaktan başka çare yok.

 

Muhalefeti tam anlamıyla kavrayacak bir aday olmayabilir fakat Erdoğan’ın Çankaya yolunu kapamak için en uygun aday olduğu şüphesiz.

 

Sayın İhsanoğlu’na Perinçek’te karşı çıkıyor, AKP’de karşı çıkıyor ikisinin aynı cenahta olması da ayrıca kayda değer bir durum doğrusu.

 

İşçi partisinin ve CHP içinde aynı zihniyetten birkaç kişinin yeni aday çıkartma düşüncesi de işe yaramadı. Tamamen Erdoğan’ın elini güçlendirecek olan bu girişim sonunda bu gruplar acaba AKP ile gizli ittifaktalar mı düşüncesini ortaya koyuyor.

 

Tayyip Erdoğan adaylığını açıkladığında İhsanoğlu, şu temennide bulundu; “Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu yarış çok medeni, şereflice ve demokrat bir şekilde olsun. Türkiye’nin önünde tercihler olmalıdır. Türk milleti ona göre tercihini yapmalıdır” ifadeleri ile pozitif, yapıcı bir aday olduğunu da gösterdi.

 

Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleştikten sonra Sayın Erdoğan hemen Başbakanlık görevinden istifa etmelidir. Devletin imkânları ile cumhurbaşkanlığı seçimi adil ve etik değil.

 

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Şerefli bir yarış sonunda halkımız en doğru kararı vererek ülkede demokrasiyi geliştirecek, huzuru sağlayacak ve toplumun her kesim ile barışık olan adayı tercih edeceğine inancımız tamdır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Eski Mhpli  -  17-07-2014 - 22:43
Belediye seçimlerinde chpye omuz veren sırt dayayan, medet uman ve sonuçtan ders çıkartmayan mhp bu seçimde de avucunu yalayıp umarım akıllanır ve sorunun liderlerinde oldugunu anlar...
Ekmeleddin  -  14-07-2014 - 03:54
biraz takip ediyorsanız ekmeleddini tamamen chp ve kılıçtaroğlu ne verdiyse adına onu tekrarlayıp duruyor. mhp eskide dsp nin yanında nasıl kuzu gibi koalisyon ortağı olduysa devlet bey yine aynı tavırları takınmaya başladı. mhp yine sol partiye omuz verdi. belediye seçimlerinde olduğu gibi mhp yine chp ye büyük destek verirken kendi tabanını akp\'nin kucağına ittiğinin farkında değil.sayın yazar şevket beye bu yazısında katılmadığımı belirtmek istiyorum. Çünkü çatı adayı olarak erdoğanın karşısına çıkartılan ekmeleddin ve chp mhp koalisyonu erdoğana oy kazandırır. tercih yanlış.Bana kalırsa bu cumhurbaşkanlığı seçiminde mhp den birisi üzerinde uzlaşılmalıydı. meral hanım olabilirdi pekala. hata yapıldı. erdoğan ilk turda götürür.
vatandaş  -  12-07-2014 - 06:37
Muhalefeti tam anlamıyla kavrayacak bir aday olmayabilir fakat Erdoğan’ın Çankaya yolunu kapamak için en uygun aday olduğu şüphesiz. Sayın İhsanoğlu’na Perinçek’te karşı çıkıyor, AKP’de karşı çıkıyor ikisinin aynı cenahta olması da ayrıca kayda değer bir durum doğrusu. Sayın Şevket Bey, birinci cümleye gerçekten siz inanıyor musunuz? vatandaşın çoğunluğu uygun bir aday olmadığını düşünüyor. İkinci cümlenizde Perinçek ile Akp\'yi aynı kefeye koymuşsunuz. Perinçek karşı çıkabilir ama Akp sadece yarışır. Karşı çıkıyor diye insanların kafasını karıştırıyorsunuz. Akp zaten kendi adayını çıkarmıştır. Aday çıkartamasaydı o zaman cümleniz doğru olurdu.
erken tahmin  -  08-07-2014 - 12:31
sonuç 30 mart dakinin aynısı olur, da genel seçimde 2015 deki chp - mhp ile birleşir zannındayım.
Sonuç  -  06-07-2014 - 05:16
Şimdiden bir tahminde bulunmak istiyorum. Erdoğan yüzde 54 çatı adayı ihsanoğlu 32 demirtaş 14 üçaşağı beş yukarı böyle bir netice oluşur diye tahminde bulunuyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net