27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
Doğru olanı yapan baş tacıdır
15 Temmuz 2014 Salı Bu yazı 28608 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Köşe yazısı yazmanın zorluğunu zaman zaman dile getirdik. Öyle zamanlar olur ki bir yazıyı yazmak için oturur saatlerce bazen günlerce çeşitli kaynaklardan okursunuz, araştırırsınız, bazen fikirleriniz ardı ardına size kelime olarak dökülür ve yazınız çıkar ortaya.

            Geçen gün ekip konusunda bir yazı yazdı. Kendimizce ekip kurmak ve ekibine sahip çıkmak konusunda fikirlerimizi döktük ortaya. Aslında orada yazdıklarımızdan çok yazmadıklarımızı veya yazamadıklarımız vardı. Yazamama nedenimiz kalp kırmanın bu mübarek günde uygun olmadığı düşüncesindendi. Bürokrasiden söz ettik, başbakanın kurduğu ekibin başarısından söz ettik ve adından Kırıkkale il başkanlığının yeni kurulan ekibinden söz ettik.

            Bazı yazılardan sonra dönüş çok olur. Bazıları olumlu eleştiri yaparken bazıları acımazsızca eleştirir. Her iki fikre de saygımız var. Yani olumlu eleştiri yapanlara boynumuz kıldan ince olduğu kadar olumsuz eleştiri yapanlara da kızsak darılsak bile onları da dinler onları da anlarız.

            İşte bu yazıdan sonra da eleştiri her zamanki gibi pek çok geldi. Ama galiba en anlamlısı Kırıkkale’ye il başkanı olarak görevlendirilen Mürsel Akçay’ın arayıp yazı hakkında fikir teatisiydi.   

            Mürsel Başkan aradı. Hal hatır sormalardan sonra yazıma geldi konu. Bir yerinde “ekibi kurdu ama hataları da var” demiştim. “Hatamız neyse düzeltelim, hatamız neyse de bilirsek ve bunu ortadan kaldırırsak biz daha başarılı oluruz aksi halde başarı gelmez” dedi.

            Haklı ve katılıyorum.

            Basarı özveri ile olur, başarı inanmışlık ile gelir, başarı karşılıklı saygı ile olur, başarı eleştirilere sırt çevirmekle değil onların eleştirilerini baş tacı ederek olur. Elbette eleştirinin ölçüsü olacak ve elbette nerede durulmasını bilecek eleştiriyi yapan. İşte o zaman eleştiri yön veriri.

            Başarıyı önceleyen il başkanının araması ve nerede yanlış varsa düzeltelim demesi bu ekip liderinin bu işi ciddiye aldığını gösterir.

            Kendimizce hatalı gördüğümüz noktayı söyledik. Belki en önemli olan bizce bir lidere proje ile destek veren ekip olması gerektiği düşüncesidir. Lideri rahatlatan ve onun ufkunu açan ekibe ihtiyaç vardır. Aksi halde herkes her şeyi liderden beklerse asla bir arpa boyu yol alınmaz. Bu düşünce ile ekibe giren çok değerli arkadaşlar varken bildiğimiz veya günahlarını almayalım özelliklerini bilmediğimiz arkadaşların olması bizi ekibin yanlışı olarak yönlendirdi. Yani bu lidere proje üretmekte çokta verimli olamayacağını düşündüğümüz arkadaşların olması seçimin yanlış yapıldığı izlenimini doğurdu.

            Mürsel Başkan bu konuda uzunca anlattı. Bazı kraterleri birleştirerek bu listeyi yaptıklarını anlattı. Doğru tabii ki. İlçelerin durumundan tutun, bakan vekil başkanların taleplerine kadar, genel merkezin isteklerinin yerine getirilmesine kadar pek çok şey öne çıkıyor. Liste hazırlamak zor. Bunu dernek faaliyetlerinde falan yakından yaşamış biriyim.

            Ama bizimde düşüncemiz lidere omuz verecek insanların ve şehre katkı sağlayacak, davasına destek olacak insanların bir yerlerde olmasıdır. Bunu sadece il yönetimi veya Akparti meselesi olarak görmüyorum. Tüm partiler bu tür seçimleri yaparken bu şehre ne veriri diye düşünmelidir. Aksi halde Anadolu’nun sessiz sedasız ve ne akan ne kokan ve Ankara’nın himmetine muhtaç bir emekli şehri olarak kalmaya devam ederiz.

            Eleştiriye açık ve yapılan eleştirilerden güzellik çıkarmaya çalışan il başkanını tebrik ediyorum. Kötünüze kötü diyeceğiz ve sizin bundan gocunmayacağınızı biliyoruz. Ama iyinize de iyi diyip size omuz vereceğiz. Allah yar ve yardımcısı olsun iyi ve doğru yolda olan herkesin.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
hatadan dönmek  -  20-07-2014 - 08:36
Şeytan insanlara hata yaptıklarında, sevilmeyecekleri yönünde vesvese vermeye, kişiyi bu şekilde umutsuzluğa düşürmeye, şevkini kırmaya ve güçten düşürmeye çalışsa da, aslında Kuran ahlakının hakim olduğu mümin topluluğunda bunun tam tersi yaşanır. inşallah hatasından döner ve düzeltmeyi yapar en kısa sürede. Bir işe yaramayanları temizler yoksa yazık olur direk olmasa bile endirek olarak dünya lideri denilen adama.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net