19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
KAHREDEN BAYRAM
25 Temmuz 2014 Cuma Bu yazı 24579 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Biliyorum beddua etmek doğru değil, biliyorum kimse hakkında kötü zanda bulunmak ve hele kahrolmasını istemek hiç doğru değil. Yaradana birinin kahrolması için yalvarmmakta yanlış.

            Peki içiniz yanıyorsa, boğazınıza kadar kin duymuşsanız, bebelerin sokakta oynarken misket bombası ile şehit edildiğini izledikten sonra nefretiniz artmışsa, ihtiyar amcaların nınelerin evde otururken üzerlerine kimyasala yakın bombalar düşmüşse, gencecik kadınlar erkeler zalim ve insanlaık dışı yöntemlerle öldürülüyorsa yinede etmeyelim mi?

            Günlerdir Filistin ağlıyor, günlerdir Gazze’ye bomba yağıyor. Günlerdir dünya seyrediyor, günlerdir insanız diyen varlıklardan ses çıkmıyor, günlerdir dünyayı yönettiğini iddia ettkleri ülkelerin sesi çıkmıyor, günlerdir çeşitli adlar ile bir araya gelen toplulukların gıkı çıkmıyor.

            Efendim haberlerde gösteriyor hergün birkaç protesto gösterisi oluyor dünyanın ve ülkemin bir yerlerinde demeyin lütfen. Deryada damla bile değil bu gösteriler. Ülkelelrin yaptırım gücünü azami kullanması gerekirken sesleri çıkmadığından azgın devlet hala katliamına devam ediyor.

            Her meydanda gösteriler aralıksız sürüp insanların hükümetleri uyarması ve devleterini yönetenleri ikaz etmeleri gerekirken birkaç cılız sesten başka sesin çıkmamasını neye yorumlamak gerekiyor bilmiyorum.

            Bu konuda yani Filistin olayları konusunda kitap yazılır, bir kaç satıra da sığmaz. Ne tarihi sığar ne dini önemi sığar, ne birilerine peşkeş çekilen topraklar sığar, ne yıllar süren mücadele sığar, ne kendi aralarında anlaşamadıkları sığar ne son günlerde bir beraberlik yakaladıkları sığar, ne bir milletin kelimenin tam anlamı ile sonrdan gelip solumadan yer aldığı sığar, ne tüm dünyanın bu işgalci ülkeye kol kanat germesi sığar. Biz bu geniş konu ve ağır yara hakkında sadece sesin daha gür çıkmasını vurgulamak istiyoruz. Üç yüz bine yakın nüfusa sahip bir yerleşim merkezinde Filistin konusunda yapılan bir gösteri (ki tüm yerel dernekler destelediklerini dekalre etmişken) birkaç  kişi toplanıyor ve cılız sesle telin ediliyorsa kime ne diyeceksiniz.

            Bazı bölglerde arefeden başlayan bayaram sabahları çocukların en büyük eğlencesi olan şeker toplarken üzerlerine bomba düşmezse, çocuğuna Pazar yerinden bir gömlek alan annenin yanında bomba patlamazsa, son iftarlarında alece beraber olalım diye elindeki sıcak pidesi ile keskin nişancıya hedef olmazsa bir baba, yada haber bülenlerine çıkan bugünde şu kadar Filistinli, gazzeli öldü sözlerini duyulmazsa “bayram geldi” diyebiliriz.

            Ramazanı huzur dikkat edin lütfen huzur içinde geçiren tüm dünya müslümanlarının Ramazan bayramını kutlayalım. Belki huzurluyum çünkü birliğim beraberliğim var ben mülüman kardeşimin dertleri ile derlenir sevinci ile sevinirim diye bir kez daha düşünürler ve içleri huzur dolanların bayramı kutlu olsun, doya doya bayram yapsınlar.

            Sözüm elbet içi yananlara en azından buğuz edene değil.

            Hayırlı bayramlar.

            Selam ve dua ile...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net